Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eletronikus vagy papír alapú bevallások?

Elektronikus bevallás

Eletronikus vagy papír alapú bevallások?

HozzászólásSzerző: Kovatsne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az Art. 31.§.(2) bekezdése azt írja, hogy "A munkáltató, a kifizető (ideértve az egyéni vállalkozónak nem minősülő magánszemély munkáltatót is), illetőleg az 52.§.(4)bekezdésének l,p,r.s, és t.pontjaiban meghatározottak elektronikus úton nyújtják be bevallásaikat és adatszolgáltatásaikat.

Jól gondolom, hogy az adatszolgáltatás körébe beletartozik a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása? Továbbá szeretnék választ kapni az 04.12-ei kérdésemre, mely az őstermelő által használt bizonylatokkal kapcsolatos.

Kovatsne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eletronikus vagy papír alapú bevallások?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 19, 2007 11:24 am

Szia! Nem egészen értem a szigoru számadásu nyilvántartásra vonatkozó kérdésed. Ha anyomtatványforgalmazókra gondolsz, akkor nekik elektronikusan kell jelentést késziteni, hogy a vásárló adóalany milyen sorszámtartományu számlát, nyugtát vásárolt tőlük. Az ápr. 12-i kérdésed nem találom, talán meg kellene ismételni. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eletronikus vagy papír alapú bevallások?

HozzászólásSzerző: Kovatsne » csüt. ápr. 19, 2007 11:50 am

Szia Ani!

Köszönöm a válaszodat. Az a helyzet, hogy beszéltem valakivel arról a kérdésről amit most feltettem, és ő kezdte ezt a témát boncolgatni.

 Az 04.12-ei kérdésemet a Tb. m.ügy, bérterhek rovatban tettem fel. Lehet, hogy nem odavaló az őstermelők által használt bizonylatokkal kapcsolatos kérdés.

A kérdés terület helyes megválasztása segít abban, hogy érkezik-e rá válasz? Ha igen, akkor újra felteszem azt. Sajnos még nem tudom hova tartozik.

 

Kovatsne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eletronikus vagy papír alapú bevallások?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 19, 2007 12:05 pm

Nem nagy jelentősége van a téma megválasztásának, ugyis elolvassuk az egész kérdést. Változatlanul nem találom kérdésed, meg kellene ismételni. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eletronikus vagy papír alapú bevallások?

HozzászólásSzerző: Kovatsne » csüt. ápr. 19, 2007 12:24 pm

Kedves Ani!

Valószínűleg egymást kereszteztük, mert 15,06 perces kijelzéssel megjelent az Adófórum Adatszolgáltatás rovatában az újra feltett kérdésem.

Az Ön kérdése rovatnak "Az őstermelők által használt bizonylatokat adtam."

Köszönöm válaszod: Mariann

 

Kovatsne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron