Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rokkantnyugdíjas EV. 2012-től

Egyéni vállalkozók

Rokkantnyugdíjas EV. 2012-től

HozzászólásSzerző: emzéperix » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


15 éve rokkant nyugdíjas EV, 1951-ben született. Azt már tudom, hogy 2012-től csak az 1949 előtt születettek számítanak kieg. tev. EV-nek, tehát főállású EV lesz.


Kérdésem az lenne, hogy ezáltal elveszíti a rokkant nyugdíját?  mivel 5 éven belül van a reá irányadó korhatártól, azért esten gondolkodóba.


Amennyiben mégis megmaradna a nyugdíja valamilyen? elnevezéssel, vonatkozik- e rá a kereseti korlát? (A vállalkozói kivétre gondolok) 

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Rokkantnyugdíjas EV. 2012-től

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. dec. 08, 2011 8:49 am

Szia Emzéperix!


Hát ez engem is érzékenyen érint,  1998-tól vagyok rokkant nyugdíjas s tegnap töltöttem a 61. évet. Most ugyebár vagy megszüntetem a vállalkozást, vagy fizetek. Valahol  olvastam, hogy a 3 hónap átlagában a min.bért nem haladhatja meg a jövedelem. 


Üdv.: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Rokkantnyugdíjas EV. 2012-től

HozzászólásSzerző: emzéperix » csüt. dec. 08, 2011 9:11 am

Szia Ica!


Mivel a rokkant nyugdíjas "státusz" megszűnik, szerintem a jogfolytonosság miatt átcsoportosítják saját jogú nyugdíjasnak. Most tegyük fel, hogy nem egyéni vállalkozó. Akkor ez lenne a helyzet ugye? tehát kapja a nyugdíját továbbra is. És akkor - mivel nem rokkant nyugdíjas lesz - a minimálbér 18 szorosa lenne neki a plafon kereseti korlát, ami 162 ezer Ft/hó lehetne.


Az már egyértelmű előttem, hogy fizetni kell a járulékokat a gar.bérminimum másfélszerese után, ami 162 ezer Ft, de a kérdés az, hogy a nyugdíját nem- e megvonják emiatt.


Persze, ez az én verzióm, azért is kérdeztem hátha valaki tudna segíteni?


 


 

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Rokkantnyugdíjas EV. 2012-től

HozzászólásSzerző: nyár » vas. dec. 11, 2011 6:57 pm

Szia Emzéperix!


Rokkantsági ellátás lesz a neve, ha igaz marad összeg.


Tehát a 3 egymást követő hónapra vonatkozó havi átlag nem haladhatja meg a minimálbér 150 %-át, /az előbb rosszul írtam/ s akkor nem veszik el a nyugdíj. Ezt 2012.07.01-től szerzett jövedelmekre kell alkalmazni. De hogy addig mi lesz?  Eza tv. még  nincs megszavazva.


Kitartás!!!   De meddig???


Üdv.: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 109 vendég

cron