Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozóról minden?

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozóról minden?

HozzászólásSzerző: FejesE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, kedves fórumtagok!

    >36 órás munkaviszonyban álló, "főállású" vállalkozó vagyok. Elejétől kezdve magamnak könyvelek, tanácsadó segítségével. Sajnos épp az idei februári bevallási időszak előtt tanácsadó nélkül maradtam és azóta sem találtam másikat. Arra már végképp nincs időm, hogy tanfolyamon tanuljam meg az egyéni vállalkozói adminisztrációt. Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyan könyvet vagy egyéb kiadványt ajánlani, amelyikben le van írva mindaz, amit egy egyéni vállalkozói ügyintézőnek tudnia kell - úgy tudom, van ilyen képzés is, csak van hozzá tankönyv? Hol lehetne például elolvasni azt, hogy kell naplófőkönyvet vezetni? Eddig pénztárkönyvet vezettem, de utolsó tanácsadóm tanácsára idén januártól naplófőkönyvre tértem át (azért, mert gyakorlatilag az összes ügyfelem átutalással fizet). Sajnos, ilyen egészen alapvető dolgokban is tudatlan vagyok. Ha valakinek tudomása volna rövid tanfolyamról ilyen tárgyban, azért is nagyon hálás lennék.

   (Erre a fórumra az idei év elején találtam rá az interneten és sokat olvasgattam a már elhangzott kérdéseket. Valódi aranybánya, már eddig is sok problémámra választ kaptam.)

Köszönettel és üdvözlettel:

Zsó 

FejesE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozóról minden?

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. márc. 29, 2007 11:27 am

***** 

Tisztelt Fórumtag!

Ez a válasz sajnos reklám tartalmú volt, így töröltük. Az ilyen jellegű válaszokat a Vitafórumban lehet közölni.

Moderátor


garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozóról minden?

HozzászólásSzerző: krisz.bernhardt@freemail.hu » csüt. márc. 29, 2007 11:39 am

Szia!

 

Én is hasonló helyzetben vagyok, egyéni vállalkozóként magam könyvelek. Nekem nagy segítségre vannak az alábbi kadványok:

Verlag Dashöfer :Tippek egyéni vállalkozóknak A-Z, 

Tippek egyéni vállalkozóknak - hírlevél

Bővebb  információ a kiadó honlapján www.dashofer.hu

 

Üdv

 

K

krisz.bernhardt@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozóról minden?

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. márc. 29, 2007 11:46 am

Igazad van Krisz., csak azért nem írtam a verlagot, mivel jelenleg is ezen a honlapon vagyunk és az természetesnek tünt, hogy itt is rengeteg segítség van.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozóról minden?

HozzászólásSzerző: FejesE » szer. ápr. 18, 2007 7:54 pm

Köszönöm a válaszokat. A következőket tettem azóta: megvettem a Tudnivalók egyéni vállalkozóknak A-tól Z-ig c. könyvet, valamint jelentkeztem egy Könyvelési alapismeretek c. levelező tanfolyamra, amelyik egyéni jellegű, tehát olyan tempóban végzi az ember, ahogy alkalmas neki.

Üdvözlettel:

Zsó 

FejesE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég