Adófórum

Adózási és számviteli információk

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

Egyéni vállalkozók

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: TZS » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 Kutattam a fórumtémák között, de ehez hasonló kérdést nem találtam. Még elég kezdő vagyok, és ilyen dologgal még nem találkoztam.

Adott egy egyéni vállalkzó, aki interneten terméket értékesít (eddig csak Magyarországon). Webtárhelyet bérelne, EU-n kívüli illetőségű adóalanytól (USA, a számla dollárban lesz kiállítva) Milyen vonzata van az ügyletnek? Elmondása szerint, a számlát forintban, kp-ban fizetné ki, a külföldi cég képviselőjének. Számomra ez az ügymenet eléggé hihetetlen.

 A válaszokat, véleményeket előre is köszönöm.

 Igen, lemaradt néhány info még.

A cég akitől béreli a tárhelyet, EU-ban nincs bejegyezve, nem volt, és nem is lesz. A képviselő a cége nevében veszi át a pénzt, a tárhely bérlés ellenértékeként.

És mindezt a tavalyi év közepétől visszamenőleg szeretné, mert eddig nem volt meg róla számlája. Most szeretné korrekcióztatni a tavalyi évét.

TZS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. ápr. 15, 2007 1:44 pm

Ha forintban akar fizetni,akkor a számlát is forintban kérje, hiszen a fizetőeszközben a két félnek kell megegyeznie! üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. ápr. 16, 2007 6:35 am

Bármennyire hihetetlen, számodra a megoldás az Art. 3. par. (3) bek és szintén az Art. 8. mellékletében van.

Röviden: az amerikainak, aki elektronikus szolgáltatást nyújt, be kell jelentkeznie a magyar vagy bármelyik EU ország adóhatóságához.  Lényegében azért köteles, mert Mo-on teljesül az Áfa tv. szerint az a szolgáltatás. De mivel elég hosszúak a részletek, ajánlom elolvasni a fenti hivatkozást.

Tehát legyen EU-s adószáma, ezt végül  is meg tudjátok kérdezni a partnertől, hogy van-e már neki. Ha igen, akkor egyszerűbb az ügylet.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. ápr. 16, 2007 7:11 am

Szia!

 

Anikó válasza olyan adóalanyra vonatkozik aki az euban  olyan személynek nyújt szolgáltatást aki nem adóalany, de a kérdésből az derül ki, hogy egyéni vállalkozó bérli a webtárhelyet, feltehetően azért, hogy termékét Amerikában is megismerjék.

A képviselő, feltehetően Magyarországon tartózkodik, bár ez nem derül ki a kérdésből, akkor rá a tatózkodás minőségétől függően vonatkoznak a magyar adózási szabályok.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: TZS » kedd ápr. 17, 2007 9:46 am

Igen, lemaradt néhány info még.

A cég akitől béreli a tárhelyet, EU-ban nincs bejegyezve, nem volt, és nem is lesz. A képviselő a cége nevében veszi át a pénzt, a tárhely bérlés ellenértékeként.

És mindezt a tavalyi év közepétől visszamenőleg szeretné, mert eddig nem volt meg róla számlája. Most szeretné korrekcióztatni a tavalyi évét.

TZS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 17, 2007 10:30 am

Szia!

Engem a kérdésben a képviselő zavar, tudniillik nem tudom milyen képviseletről van szó. Egyáltalán képviselet e, vagy ügynök, aki az amerikai cég nevében, az amerikai cég tárhelyét értékesiti.

Mindenesetre a dollárban kiállított számla könyvelése szerintem az MNB árfolyam átszámításával lehetséges, úgy emlékszem ennél az ügyletnél egyéb árfolyam nem jöhet szóba.

Bonyolult ügyfeled van, mivel már jobbnál jobb tárhelyeket lehet bérelni akár ingyenesen is, bár ezek megbízhatóságáról megoszlanak a vélemények.

A képviselő magánszemély, pénzügyi képviselet ( társaság), mert itt a tartózkodás ideje stb is szerepet játszik. A pénzügyi képviselet meg teljes mértékben magyar elbírálás alá esik.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: TZS » kedd ápr. 17, 2007 1:44 pm

Szia Garbo!

 A képviselő az amerikai cég alkalmazottja, és kiküldetésben volt Magyarországon.

TZS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

webtárhely bérlés, EU-n kívüli adóalanytól

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd ápr. 17, 2007 5:00 pm

Szia!

Áfa vonzata nincs,gondolom a kiállított számlából ez kiderül, a webtárhelyet bérli, gondolom éves bérletet fizet, a tevékenységét reklámozza a honlapon,én reklámként költségelném, bár bérletként is elszámolható, mint előzőleg írtam a dollár átszámításánál az MNB árfolyamot venném alapul, a számla kiállításkori átszámítással.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 119 vendég