Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közhatalmi tevékenység díj

Számlázás

Közhatalmi tevékenység díj

HozzászólásSzerző: judit46 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni:


műszaki vizsgáztatással foglalkozó cég az általa kiállított számlán az őt megillető vizsgadíjból adhat-e engedményt?


A műszaki vizsgáztatás során a közreműködő külső vizsgaállomások 2010.január1-jétől közhatalmi tevékenységet végeznek. Így az őket megilető díjat áfa körön kivüle tételként bizonylatolják.


A közhatalmi tevékenységek díjait rendelet szabályozza.


Megteheti-e egy vállalkozás, hogy az őt megillető díjból árengedményt ad?


A díj egy része a Nemzeti Közlekedési Hatóságot illeti, erről készül egy számla, illetve a cég állít ki egy számlát a saját díjáról. Lehet csökkentve is?


Várom a segítségeteket.


Köszönettel:


Judit

judit46
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közhatalmi tevékenység díj

HozzászólásSzerző: kkpbt » pén. szept. 23, 2011 6:52 am

Judit !


Szerintem a cég a saját díjából adhat árengedményt, de ezt tüntesse is fel számlán. (díj "X" ft. mínusz árengedmény= fizetendő)


Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Közhatalmi tevékenység díj

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. szept. 23, 2011 6:52 am

Ezek a hatóság által megállapított fix díjas  összegek, nem lehet rajtuk módosítani.  Ezek egyébként sem nagy összegek. 


Van ilyen cégem, és megkérdeztem tőlük. Az ügyvez. határozottan mondta, hogy nem lehet sem lefelé, sem felfelé vinni az összeget.  Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Közhatalmi tevékenység díj

HozzászólásSzerző: ticus » pén. szept. 23, 2011 4:25 pm

Egyetértek Encivel, nekem eredetiség-vizsgálatos cégem van, ugyanezzel próbálkoztak nála az ügyfelek. Megkérdeztük a KEKKH eredetiség-vizsgálatokat koordináló osztályát is, egyértelműen nem szabad eltérni az áraktól, mivel azok rendeletben szabályozottak.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég