Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyugdíjaskorú őstermelő járuléka

Tb, munkaügy, bérterhek

Nyugdíjaskorú őstermelő járuléka

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!  Már sokat beszéltünk az őstermelők járulékáról, de most mégis megakadtam.

Szerintetek a nyugdíjaskorú, de nyugdíjban nem részesülő őstermelőnek is kell fizetni a minimálbér utáni  9%-os eü.szolg.járulékot? Ha így van, akkor "büntetve" van a 400 eFt-os bevétellel rendelkező. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjaskorú őstermelő járuléka

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 12, 2007 8:12 pm

Szia Napraforgó!

Szerintem fizetnie kell a 9 %-os eü. szolg.járulékot. Néztem, hogy kik nem minősülnek őstermelőként biztosítottnak, pl. saját jogú nyugdíjas,  valamint az özvegyi nyugdíjas, ha a rá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötte. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíjaskorú őstermelő járuléka

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. ápr. 12, 2007 8:15 pm

Azonban ő is kérhet hatósági bizonyítványt a polgármestertől, ha a közös háztartásban élők egy főre jutó jövedelme nem éri el a minimálbért, fizethet a kevesebb után is.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíjaskorú őstermelő járuléka

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. ápr. 12, 2007 8:30 pm

Valahogy én is így gondoltam, de igazándiból nem értem miért nem fizethetnek a bevételük után, hiszen nyudgdíjat már ígysem-úgysem fognak kapni, és mégis többre jöhet ki a járulékuk. Persze a hatósági ig.szóba jöhet, de elég macerás, ott is elkezdték a vizsgálatot majdnem olyan szigorúan, mint a vagyonosodásinál. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíjaskorú őstermelő járuléka

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. ápr. 13, 2007 12:39 pm

Szia Napraforgó!

Ma módosították a 071011-est és a kitöltési útmutatóját is. Biztosítottnak minősül a 16 § (1) k./ pontja szerint, aki a reá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötte és jövedelme nem haladja meg a minimálbér 30 %-át. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég