Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önellenőrzés önellenőrzése

Elektronikus bevallás

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: boccc » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Problémám a következő. Cég tagja közli, hogy 3 gyermeke után adókedvezmény jár, önellenőrzéssel kijavítom a benyújtott 0708as bevallást, elküldöm, két nappal később észreveszem, hogy a 03as önellenőrzési lapon elnéztem, hogy ezer forintra kell kerekíteni az összeget, így nem -11ezer forint adókedvezményt vonattam le az apehkkal, hanem 11 milliót. Ezután készítettem egy új önellenőrzést (mindkét önellenőrzésnél a 3. ikszet tudtam csak bejelölni - vagyis: helyesbítő bevallása önellenőrzésnek minősül, illetve a második esetben még az ugyanazon időszakra ismételt önellenőrzést nyújt be x-et is bejelöltem), ezen az új önellenőrzésen pedig beírtam +11 milliót, hogy a két összeg kiüsse egymást. Szerintetek ez így jó, vagy a második önellenőrzésem kiüti az elsőt és ugyanúgy megszívtam mert most nem -11 hanem +11 millióban leszek?

boccc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 12, 2007 10:10 am

Szerintem nem  jól csináltad, mert a 0708M-et ki kell tölteni a helyes adatokkal, majd amikor összerendeled az 0708A-val (ami ugye összesíti az M-ek adatait) automatikusan kitöltődnek a sorok, és az önell . lapon jelentkezik a különbözet. Már ha jól értettem, te nem így csináltad.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: boccc » csüt. ápr. 12, 2007 10:21 am

Validitas: az A lap első oldalán igen, jelentkeznek az M lapokról átvitt adatok, de az önellenőrzés lapján nem jelentkezik soha különbözet, oda mindig neked kell beirni, hisz a program honnan tudhatná hogy mit akarsz javítani...
boccc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 12, 2007 10:45 am

Bocsi, ha rosszul írtam, már régebben csináltam önell-t (még a januárit). A különbözetet a ténylegeshez képest kell számítani, úgyhogy a -11.000 és a -11millió között 10989 ezer, de te most lenulláztad, szóval még mindíig nincs a helyén a -11ezer.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: boccc » csüt. ápr. 12, 2007 10:50 am

Oki, azt tudom, csak nem akartam azzal bonyolítani a kérdést, hogy még aztis beleírom, hogy a kivont 11millióhoz a második körben nem plusz 11milliót irtam, hanem 11millió-a 10ezer forintot. Szóval szerinted ez így rendben volt akkor? Mármint első körben levonták, második körben hozzáadták és ez tuti? Nemszeretném ha a vállalkozóm szívinfarktust kapna mikor megnézi a folyószámláját :)
boccc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 12, 2007 10:55 am

Ez tuti, de te is meg tudod nézni a folyószámláját, ha a meghatalmazásod erre is kiterjed.Én minden esetben beikszeltem a 180-on, hogy tudjam ellenőrizni a folyószámlán az ilyen eseteket.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: boccc » csüt. ápr. 12, 2007 11:04 am

Köszi! Hát énis remélem, hogy így jólesz a dolog :) A folyószámláját megnéztem, de mivel tegnap történt a dolog, gondolom még nemírták jóvá, úgyhogy eddig csak a -11 milkó szerepel rajta, remélem holnapra már feldolgozzák a másik javítást is. "Én minden esetben beikszeltem a 180-on, hogy tudjam ellenőrizni a folyószámlán az ilyen eseteket." - ezt énis szeretném beixelni, hol lehet ezt megtenni? 
boccc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Önellenőrzés önellenőrzése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 12, 2007 11:56 am

Ha nem a saját vállalkozásodról van szó, hanem megbízás alapján te küldöd be a bevallásait valamely más cégnek, akkor meghatalmazást ad idén a 07T180-on, ennek a 01.lapjának az alján lehet beikszelni, hogy elektronikus folyószámla lekérésére is meghatalmazást ad. Ha már korábban meghatalmazott, akkor módosítani lehet a 07T183-on..

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég