Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társasház bérbeadás

Számlázás

Társasház bérbeadás

HozzászólásSzerző: gabtsika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, az a kérdésem, hogy Társasház bérbeadásnál a 2011-es évben mekkora forrásadó vonandó??
gabtsika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Társasház bérbeadás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szomb. jan. 08, 2011 2:42 pm

Szia!

 

Hát ez jó kérdés, remélem többen is hozzászólnak majd...

A bérbeadásból származó jövedelem 2011-től összevonandó jövedelemként adózik, tehát a forrásadózás választására már nincs lehetőség.

A társasházak adózására vonatkozó rész azt írja, hogy a bérbeadásból származó jövedelmet is úgy kell kezelni, mintha magánszemély szerezte volna meg. Tehát költségelszámolás érvényesíthető (10% átalány, vagy tételes), a jövedelmet pedig fel kell szorozni 127%-kal, és annak a 16%-a lesz az adó.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Társasház bérbeadás

HozzászólásSzerző: gabtsika » szomb. jan. 08, 2011 5:11 pm

Köszönöm. Én is erre a következtetésre jutottam, csak az zavar nagyon, hogy magánszemélyként már korábban is volt lehetőség összevonandó jövedelemként adózni, de ez társasházakra nem vonatkozott, és társasháznál nincs összevont jövedelem... furi kicsit
gabtsika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Társasház bérbeadás

HozzászólásSzerző: ilifonix » kedd jan. 18, 2011 10:47 am

Sziasztok!

 

Én ma beszéltem az APEH ügyfélszolgálattal, és az ügyintéző szerint NEM kell felbruttósítani a bérleti díj összegét és az adó 16 %. Nálam társasház Bt-nek ad bérbe ingatlant. Az SZJA törvény 75.§ 5. bekezdésére hivatkozott. "Az adókötelezettség teljesítésénél kivételt képez a közös tulajdon tárgyát képező ingatlanrész bérbeadásából származó bevétel,  amelyet a jogszabály átsorol a társasház más bevételei közé."

Ezeknek a "más" bevételeknek az adózásáról szól a hivatkozott paragrafus.

Ili

 

ilifonix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég