Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cafeteria 2011

Juttatások, költségtérítések

Cafeteria 2011

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Mindenkinek Boldog Új évet Kívánok !Sajnos sokáig nem voltam "fórum"közelben ..de mostmár jól vagyok!

 

Szeretnék segítséget Tőletek :változott valami az elosztással kapcsolatban úgy értem az alapszabály/egyenlő elosztás stb/kinek mi szerint milyen juttatás adható?Valahol mintha olvastam volna róla de most nem találom !

 

 

Köszönöm szépen!További szép napot!

 

 

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Cafeteria 2011

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jan. 14, 2011 8:38 am

Bocs, de mi is a kérdésed? Én sajnos nem értem.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cafeteria 2011

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » pén. jan. 14, 2011 9:43 am

Szia!

 

Az egyenlőség elve" szerint készült az eddig használt Cafeteria terv. Besorolási csoportok szerint választottak a felkínált lehetőségek közül. Ez változott esetleg idén? Mi alapján kell/lehet / a juttatást személyenként adni?

 

Így már érthetőbb ?

 

Köszi Viola

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Cafeteria 2011

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jan. 14, 2011 9:54 am

Aha. Most már értem. Én nem hallottam változásról. (De ebben a mai jogszabályi dzsungelben ez nem jelenti azt, hogy nem is volt.)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cafeteria 2011

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. jan. 14, 2011 10:38 am

Változott, az szja tv nem tartalmazza a korábbi kritériumot, miszerint minden munkavállalónak, vagy munkavállalók egyes csoportjaiknak egyenlő juttatást kell biztosítani, a 69. §-ból hiányzik. Egyébként már természetbeni, hanem béren kívüli juttatásról beszél, a tv 69., 70.,71. §-ait olvasd át, mert gyökeresen "átváltozott" az egész.

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cafeteria 2011

HozzászólásSzerző: nmrozika » pén. jan. 14, 2011 12:09 pm

http://www.hrportal.hu/hr/jovore-a-teljesitmenyhez-is-kotheto-a-cafeteria-20101213.html

Jövőre a teljesítményhez is köthető a cafeteria  2010.12.13

 

".....Mivel megszűnik a természetbeni juttatás kategória, semmissé válik az a korlát is, amely szerint a juttatást minden alkalmazott esetében egyenlő arányban kell alkalmazni, vagyis ezentúl differenciálni lehet, így a teljesítményhez lehet kötni. Ez azt jelenti, hogy a társaságok akár az ételutalványt is felhasználhatják motivációs eszközként - számol be a lap a Sodexo konferenciájáról........"

 

http://adougyek.hu/tart/cikk/ca/0/67621/1/adougyek/Mi_a_cafeteria

Kire és mire vonatkoznak a béren kívüli juttatásokMi a cafeteria?  2010.04.13 18:29 

 "........A cafetéria tehát nem adózási mód vagy előírás, hanem egy olyan munkajogi szabályzat, amelyben a munkáltató választást enged a magánszemélyek számára, hogy maguk határozzák meg azt, hogy fizetésük kiegészítéseképpen milyen juttatásokban kívánnak részesülni. A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (a továbbiakban: Mt.) 154. § (1) bekezdése szerint tilos a munkabért utalvány vagy más – pénztől eltérő - formában fizetni. Ezért a munkabér cafetériával nem váltható ki......................................................................................A cafetériának az adótörvényekkel való kapcsolatát a személyi jövedelemadóról szóló, többször módosított 1995. évi CXVII. törvény 69. § (1) bekezdés d) és e) pontjaiban találhatjuk meg.......................................................................

...........Ezért például nem ütközik az szja-törvény előírásába az, ha a munkáltató például a 18 000 forint meleg étkezési jegyet munkateljesítményhez kapcsolódó jutalomként adja a munkavállalónak. (Egyes munkáltatók például az étkezési jegy juttatását ahhoz kötik, hogy a munkavállaló ne menjen az adott hónapban betegszabadságra. Ez az előírás az szja-törvény szabályait nem sérti, ugyanakkor munkajogi szempontból igencsak aggályos.)"

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég