Adófórum

Adózási és számviteli információk

Karóra újságelőfizetéshez

TAO

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

az egyik neves gazdasági lap olyan előfizetési akciót hírdetett, hogy az újság megrendelése esetén egy órát ad ajándékba, igenám de az előfizetési díj számláján szerepel az óra értékkel, pl éves előfizetési díj 54.000 Ft, óra 59.000 Ft. Ilyenkor mi van? Az egyértelmű hogy az óra áfáját nem igénylem vissza. Társasági adóban adóalap növelő tétel az óra ára mivel nem a gazdasági tevékenységgel összefüggő kiadás?  Felmerült bennem még a természetbeni juttatás kérdés is mivel valószínű hogy az ügyvezető fogja használni, meg kell fizetni az 54% szja-t és a 27% ehot. Vagy mondhatom azt hogy az egyik üzleti partnernek átadta üzleti ajándékként és akkor az adóalap növelő tétellel megúszható a dolog? 

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Ajándék óra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jan. 10, 2011 7:51 am

Szia!

Zita, mi abban az ajándék, ha ki van számlázva, és ki kell fizetni? Ha kifizettétek, én bizony nem adóznám le, hanem felvenném a tárgyi eszköz nyilvántartásba, mint kisértékű tárgyieszközt.(Ja, feltételeztem, hogy nem karóráról van szó.)

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ajándék óra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 7:56 am

 

De sajna karóráról van szó, ezért merült fel bennem a természetbeni juttatáskén adózás.

Azt én sem tudom hogy miért így hírdetik hogy ajándék karórával mikor kiszámlázzák az órát(ez megvezetés, amúgy a Napi Gazdaság hírdet így).

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Ajándék óra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 8:17 am

Megnéztem a hírdetést és rá kellett jönnöm hogy jól van megfogalmazva "napi gazdaság előfizetéshez Doxa karóra jár" ők nem mondják hogy ajándék, csak az egyszerű földi halandóban merül fel hogy ajándékként kapja.

Akárhogy is van kész helyzet elé vagyok állítva a cég kifizette az előfizetési díjat megkapták az órát, és most nekem meg kell oldanom az adózás könyvelés kérdését.

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 10, 2011 10:34 am

Szerintem természetbeni juttatás.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 10, 2011 10:35 am

Ja, ha velem csinálták volna ezt, akkor én simán feljelentem az újságot a Versenyhivatalnál, megtévesztő - hiányos reklámért.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 12:44 pm

Beszéltem apeh tájékoztatási osztállyal, azt mondták hogy adóalap növelő tétel, de nem természetbeni juttatás mivel a cég kapta(ezzel kapcsolatban még kétségeim vannak, még 12-éig próbálom több fórumon megerősítettni hogy nem természetbeni juttatás)

Felhívtam az újságot is és rákérdeztem az adó vonzatokra azt ígérték visszahívnak.

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 10, 2011 12:46 pm

Hát ha kiakasztjátok a falra, akkor tényleg a cég kapta.... De ha a portás kezére kerül, akkor simán természetbeni...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 12:51 pm

Én is hasonlóan érveltem az apehosnak hogy azt egyszer valaki használni fogja és rögtön természetbeni, ezért fenntartásokkal fogadtam el a tájékoztatását(sajnos jártam már  úgy hogy szóbeli tájékoztatás után írásban teljesen ellentétes tájékoztatást adtak), ezért én még mindig hajlok a természetbeni juttatás felé 
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Karóra újságelőfizetéshez

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 10, 2011 12:52 pm

Akkor nem lehet gondod az ügyből, ha természetbeninek kezeld.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron