Adófórum

Adózási és számviteli információk

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

Egyéni vállalkozók

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Klisé » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumozók!

 

Heti 36 órát meghaladó főállás mellett egyéni vállalkozó vagyok.

Naplófőkönyben vezetem a kiadásaimat, bevételeimet. Vannak kp-s és bankszámlás fizetéseim is.

Okt. 20-ig beadtam az áfa elszámolásomat.

Most így januárban kezdek picit elbizonytalanodni, mi hogy is van itt az egyéni vállalkozóknál.

Valaki el tudná nekem magyarázni - de léci ne törvényeket másoljanak be, mert azokból olyan keveset értek meg -, hogy 

- ha negyedéves elszámolásom van, akkor mit kell elszámolnom negyed évente, milyen nyomtatványon és hogyan? és mit kell év végén?

- ha ebből a mellékjövedelemből, amit keresek a vállalkozásomban akarok ki venni pénzt, akkor mi van hogyha a bevételeimet mind le tudom ktgelni, és mi van ha csak egy részét. Ha mind elköltségelem, akkor hogy tudom kivenni a pénzt? Ha csak egy részét tudom, de év közben kell nekem belőle pénz, akkor is elég ha csak leveszem a céges számláról vagy kell utána fizetni valamit?

- mit jelent az év végi kivét meg az év közbeni? ez annyira zavaros?

- ha minden bevételemet leköltségelem, akkor év közben és év végén milyen nyomtatványokat kell kitölteni és milyen járulékokat hová befizetni? és mi van, ha nem tudok annyi ktget összeszedni, akkor milyen kiadásaim vannak év végén?

Egyszóval valaki részletesen le tudná írni, mit milyen rendszerességgel, milyen százalékban és hová kell fizetni egyrészt akkor, ha mindent elköltségelek, másrészt akkor ha csak részben ktgelek. Az is kellene, nekem, hogy mi van akkor ha mondjuk mindezt főállásban csinálnám és mi van így, hogy csak mellékállásban. Milyen tételeket nem kell így fizetnem? És hogy jutok a bankszámlámon lévő pénzhez, hogy ne csak ott álljon és gyűljön, hanem el is költhessem. :)

 

Köszi

 

Anna

Klisé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 8:41 am

 

1. gondolom kezdő áfás vállalkozóként negyedéves áfás vagy, így jan 20-ig beadod a IV. név áfa bevallását.

2. Ha a teljes bevételedet "el tudod" költésgelni akkor azzal az "elköltségeléssel" jutsz a pénzedhez(de ennél az elköltségelésnél mértékletességre és racionalításra intelek, tényleg csak védhető költség számlákat könyvelj le)

3. Ha a bevételed meghaladja a költségeidet akkor nyereséged lesz amit vagy vállalkozói kivétként veszel ki vagy év végén vállalkozói jövedelemként adózod le. VÁLLALKOZÓI KIVÉT  esetén járulékokat kell fizetned és következő hó 12-ig a 08-as bevalláson bevallani. Év végén ha marad nyereséged vállalkozói jövedelemként adózod le: fizetsz nyereségadót(a mértéke attól függ hogy mikor kezdtél 10%) és 16% vállalkozói osztalékadót és 14% EHO-t kell fizetni. Tehát van 100 E Ft nyereséged és 2010. július után kezdtél fizetsz 10 % nyereségadót, marad 90 e Ft ami után fizetsz 16% osztalékadót és 14% Ehot azaz neked marad 63 e Ft-od a 100 e ft-ból

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Klisé » hétf. jan. 10, 2011 8:50 am

Mzita! Nagyon köszönöm a választ. Sokat segített. Még azt le tudnád írni, hogy ha vállalkozói kivét van év közben, akkor az után milyen járulékok vannak? Le tudnád tételesen írni? Ezek a járulékok akkor is vannak, ha a főállásomban mindent fizetnek utánam?

Ha az idei összes bevételemet el tudom ktgelni, akkor csak jan. 20-ig be kell adnom a IV. n.évi áfa bevallást és ennyi? Ez esetben nem kellene szja-t és egyebeket fizetnem?

Miben változnának a fent leírtak, ha mindezt főállásban és nem mellékben "csinálnám"?

 

Köszi előre is

Klisé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 8:58 am

Vállalkozói kivét majdnem úgy adózik mint a bérjövedlem:

tehát megfizetsz utána 27 % TB járulékot

majd vannak még az egyéni járulékok:

- egyéni nyugdíj 9,5-10%)

- egyéni természetbeni egészségbiztosítási járulék 4%

- ha van 36 órás munkaviszonyod akkor a 2%-os pénzbeni egészségbiztosítási járulékok és a 1,5% munkaerőpiaci járulékot nem kell elvonni

- és még ott van a SZJA előleg ami a szuperbruttósított váll. kivét 17% 2010- 16% 2011

 

Ha nincs főállásod járulékot kell fizetned magad után legalább a minimálbér után és akkor a 2% EGB és 1,5% munkaerőpiaci járulékot is meg kell fizetni.

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 9:00 am

Ha teljes bevételed el tudod költségelni akkor is be kell adnod az 53-as bevallást és ott le kell vezetned mennyi volt a bevételed és a költséged beadási határidő február 25!
Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Klisé » hétf. jan. 10, 2011 9:07 am

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat. :)
Klisé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 10, 2011 9:16 am

Szerintem meg jobb, ha keresel magadnak egy könyvelőt... Nagyon ráfaraghatsz a saját barkácsolásra...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Klisé » hétf. jan. 10, 2011 9:26 am

Igazából a könyvelőm mondta, h emiatt ne fizessek neki ki pénzt, hiszen én is meg tudom csinálni.

Tanultam én ezeket évekig, csak már régóta nem dolgozom benne. Ha kérdésem van, ő segít, csak mostanában nagyon elfoglalt.

Meg szeretek többfelől tudakozódni, mások hogy látják a dolgokat. :)

De ha nagyon nem érzem biztosnak magam, mindenképpen könyvelőre fogom bízni.

Köszi

Klisé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. jan. 10, 2011 9:33 am

Szedlacsek!

Légyszíves olvasd el a karóra újságelőfizetéshez kérdésem, számítok a véleményedre.

Köszönöm. 

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Másodállású egyéni vállalkozó járulékai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. jan. 10, 2011 10:28 am

Bocs, de ez itt nem Róbert bácsi ingyenkonyhája laikusoknak... A könyvelődet meg hadd ne minősítsem....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 122 vendég