Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fodrásznő minimálbére

Egyéni vállalkozók

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jan. 05, 2011 8:05 am

Sziasztok!

Az én véleményem az, hogy a C kategóriás jogsi - és az e felettiek - a garantált bárminimum körébe tartoznak. Eleve belépési feltétel a vizsgára a legalább középfokú végzettség. B kategóriás jogsival meg szerintem nem is lehet valaki még "parádés kocsis"* sem.

 

*: parádés kocsis = igazgatói sofőr.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: holecs » szer. jan. 05, 2011 9:20 am

Szedlacsek!

El kell hogy szomorítsalak! Nálunk nemzetközi árufuvarozás folyik! A kamionsöfőr nem csak árut szállít, de rakodik fel és le CMR-t tölt, vámoltat ha kell stb.

Az összes ismétlem az ÖSSZES papírjához ami kell neki, pl: C, D, E "meg mit tom én jogosítvány", TIR, PÁV, ADR, élő állat szállítási engedély  nem kell csak 8. osztályos végzettség!  Sehol nem kérnek semmilyen bizonyítványt a megszerzésükhöz. Ma reggel érdeklődtem utána.

 

Úgyhogy ezért vagyok marhára tanácstalan, mit javasoljak a főnöknek. Mert fizetni nem akar többet, de ha bírság lesz úgy is én leszek a "HÜLE" !!!!

 

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. jan. 05, 2011 9:23 am

 Sziasztok!

 Egy más oldalról próbálom megközeliteni  azt hogy a gk vezetők bérezését:

A KJT  szerint a gépkocsivezetőket B, C,D fizetési osztályba lehet besorolni. és a tv-ből idézett bek szerint  az alábbinak ismeri el.

b) közép képzettségi szint a „B”, „C” és „D” fizetési osztályokban meghatározott iskolai végzettség, illetve szakképesítés;

Véleményem szerint garantált bérminimum illeti meg a gk.vezetőket,  B kategórás jogsival  eleve nem tölthető be. csak annál magasabb C és további kategóriák megszerzésével. Kell PÁV  időszakonként.. sőt ma már sok helyen majdnem elvárás az idegen nyelv alapfoku ismerete is.

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: holecs » szer. jan. 05, 2011 9:27 am

Hvanna!

Nem tudok mit kezdeni a KJT-val! Versenyszféra vagyunk:-((((( Nem elvárás a nyelvvizsga megléte és bizonyíthatósága! A PÁV-hoz sem kell semmilyen iskolai végzettség a 8 osztályon kívül! :-((((( 

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. jan. 05, 2011 9:30 am

A kezdő egyéni vállalkozó 2011-ben is a minimálbér után fizeti a járulékot, de válaszhat magasabbat is.  Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. jan. 05, 2011 9:33 am

Tudom hogy verseny:-))   csak azért irtam amit irtam hogy  középfoknak ismerik el, esetleg érvelés lehet, de  olvastam hogy  a mozgatója  a dolognak hogy nem akar a cég többet  fizetni.
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: holecs » szer. jan. 05, 2011 11:00 am

Hát azt hiszem ezt kiveséztük á-tól z-ig! Okosabb lettem, meg hülyébb is. Egyszerre! :-)))) Én adnék nekik 94.000,-Ft-ot, de hát én csak egy alkalmazott vagyok!

A jogalkotókat meg ismét csókoltatom ezerrel, hogy megint sikerült betartani az átlátható egyszerű törvények elvét:-))))))))))))))))))

 

Mindenkinek köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! JA és B.U.É.K!!!

 

Üdv: Ancsa

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: nyár » szer. jan. 05, 2011 11:29 am

Az a szomorú, hogy sok 100.000.- Ft-ot fizetnek,hogy C, D, E kategóriájú jogsit szerezzenek, + TIR, PÁV, ADR stb.  és  nem ismerik el szakmai végzettségnek. Átnéztem vagy féltucat korm. rendeletet, egyebet, nem lettem okosabb, továbbra is a 78 ezres minimálbér mellé teszem le a voksomat.

Üdv.: Ica  

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 05, 2011 11:40 am

Én is továbbbra is Ica vélményét osztom. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fodrásznő minimálbére

HozzászólásSzerző: holecs » szer. jan. 05, 2011 1:18 pm

Lányok!

 

Nagyon szépen köszönöm az időtöket, a türelmeteket! Végül is meggyőztem magam általatok! Legfeljebb azt mondom majd a munkaügyi ellenőrnek, hogy mutasson már olyan jogszabályt ahol ez konkrétan le van írva. És egyébként is MI nem várjuk el a szakmunkás végzettséget vagy mi :-)))))))))))))))))))))))))

 

Üdv: Ancsa

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 106 vendég