Garbo! Az általd megjelölt rendelet 1 sz. mellékletében találtam:
tehergépkocsival és autóbusszal végzett közúti közlekedési szolgáltatásnál, továbbá közúti áru- és személyszállításnál:
a) a C1; C1+E; C; C+E; D1; D1+E; D; D+E vezetői engedély kategóriákkal vezethető járművek vezetéséhez, az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes állam (a továbbiakban: EGT-állam) állampolgárának és a nem EGT-állam állampolgárának rendelkeznie kell a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló külön jogszabályban meghatározott alapképesítéssel, valamint továbbképzési képesítéssel, a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 33/B. §-ában és 33/C. §-ában meghatározott időponttól;
Akkor ez mire vonatkozik? Milyen alapképesítést illetve továbbképzési képesítést emleget?
Üdv: Ancsa
Szerintem az ommf-nek lehet egy ilyen kiadványa: a szakmunkás bérminimum egységes értelmezése, végrehajtása és ellenőrzése szempontjából.
Feltételezem, hogy amikor bevezetésre került ez az egész, az ellenőrzési gyakorlat egységesítése érdekében volt konzultáció számukra, - egyik fontos elem: nem a szakképzettség a lényeg, hanem a munkakör
a gépkocsivezetőkről is volt ilyen felvetés, ahol a szempont: garantált bérminimum hatálya alá csak az a gépkocsivezető kerül, akinek a munkakörének megfelelően olyan munkát kell ellátnia, mely igényli a gépkocsivezetői tudását.- magyarul gépkocsit kell vezetnie.
Garbo! Megnéztem az általad említett 2007-es szakmai konferencia anyagát. Idézet belőle:
Besorolásra kerültek példák az egységes értelmezéshez:
Valószínű ez a tudás a fuvarozással, személyszállítással összefüggő, tehát az hogy B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezik még nem feltétlenül párosul ezzel a plusz tudással. Ehhez kell a tv-ben felsorolt kategória (C...), ha van egy cég ahol a főnök fuvarozására vesznek fel egy gk vezetőt elég a B kategória, nos itt az én értelmezésem szerint lehet nem kell plusz tudás - de ha a B kategória mellett is olyan munkakört lát el ( tehát árut szállít és ez más speciális odafigyelést is igényel ) amihez kell ez a plusz tudás akkor a munkakör szabja meg a garantált bérminimum adását.
Nos ez az, amihez viszont lehet már nekünk is egy plusz tudás kellene,főleg hogy belelássunk az ellenőr fejébe, hogy ő hogyan fogja megítélni.:)))
Engem ez a lenti rész érdekelne igazán, ha segítenétek annyiban, hogy hol van erre törvényi hivatkozás, amit Kata írt.
Nagy érvágás lesz ez így a vállalkozóknak, nálam nem vállalták a dupla minimálbér annak idején, csak a sima után fizettek, és most így több, mint 20e-t fog hirtelen emelkedni náluk az alap.
Egyébként el tudtok képzelni olyat, ahol egyéni vállalkozóként nem kell a garantált után, csak a sima minimálbér után fizetni? Segédmunkásként senki nem vállalkozik. Esetleg a piacos, aki csak piacol, és üzlete nincs? Vagy akkor a fuvarozók, bár az még ahogy olvastam fentebb, képlékeny. Én affelé hajlok, hogy a fuvarozóknak is garantált egyébként.
"Idén január 01-étől él. Mindenkire, a munkaviszonyosra, a tagra, az egyénire is ez vonatkozik most. Tavalyra január 01-re ugye törötlék a dupla minimálbért, mint TB alapot, most visszamenőlegesen tavaly egész évre törölték az "elvárt jövedelmet", mint minimum TB alapot. Idén janár 01-től ez él. Minimum TB alap, annak aki olyan tevékenységet végez (és itt állítólag nem a főtevekenység számít, ami a vállalkozóiba van, hanem hogy melyik tevékenységéből van a legtöbb bevétele) amihez szakképesítés kell, annak 94 ezer.
Üdv. Kata"
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég