Adófórum

Adózási és számviteli információk

kockázatvállalási jegyzőkönyv

Egyéni vállalkozók

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: kerekaniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szervusztok Fórumtagok!

Segítséget kérnék tőletek, főállású ev-nek kell e kockázatvállalási jegyzőkönyvet készíttetnie. Nincs alkalmazottja, csak egy manikűrös dolgozik vele egy légtérben, de vele területbérleti szerződést kötött. A tevékenység: Női fodrászat . A bérbeadott területen egy manikűrös dolgozik.

Nagyon köszönöm!

Anikó

kerekaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: Erna » pén. márc. 23, 2007 11:49 am

A kockázatértékelési szabályzatra gondolsz? (munkavédelmi, munkabiztonsági)Ha igen, addig nem szükséges, amíg nincs alkalmazottja, és szerződést sem kell kötni üzemorvosi szolgáltatásra.
Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: kerekaniko » pén. márc. 23, 2007 11:57 am

Igen! Erre gondolok. Az ÁNTSz kérte be a vállalkozótol. Azért bizonytalanodtam el én is mert úgy tudtam csak alkalmazott esetén kötelező. Tehát ha egy légtérben dolgoznak de nem munkáltató-alkalmazott a viszony akkor tutira nem szükséges?
kerekaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: winzol » pén. márc. 23, 2007 1:05 pm

Egy ujabb bürokratikus marhaság, ami 2003 óta érvényben van! Ilyet magától a váll-tól nem kérhetnek, csak akkor ha van foglalkoztatott, vagy azzal egy tek. alá eső szakm.tanuló.Tehát magára a vállalkozóra nem kell, Ilyet sem a munkavédelmisek sem az ANTSZ nem kérhet a vállalakozótól.Az ilyen területen dolgozó eváll-nak viszont eü könyvvel rendelkeznie kell.winzol

 

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: winzol » pén. márc. 23, 2007 1:09 pm

A dolog pontos neve amugy munkavédelmi kockázatviselési és értékelési szabályzat. általában munkavédelmi szakember szokta készíteni szerződéses megbízás alapján kb 30-50e FT az ára általában.Legalább is mifelénk HBM-ben.
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: kerekaniko » pén. márc. 23, 2007 2:08 pm

Nagyon köszönöm! Tehát ha van szakmukás tanulója akkor el kell készíttetni? Mondjuk ez megint felvet egy másik kérdést! A szakmukás tanulóval nem kötött szerződést,csak az iskolával. Ha jó, értelmezem a válaszod, akkor így sem kell, mert nincs a tanuló és a vállalkozó között munkaszerződés.

Jól értem?

 

kerekaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: winzol » pén. márc. 23, 2007 2:51 pm

Az egy dolog hogy nem a tanulóval kötött szerződést hanem az oktatási intézménnyel,ettől függetlenül a gyakorlati képzésben a váll. foglalkoztatói minőségben áll.Az oktatási  tevékenységet a gyakorlatban a váll végzi, e tekintetben. Tehát a tanulónak is kell.A gyak oktató azaz a váll.gyakorolja azokat a jogosítványokat amelyeket az okt int-nyel kötött szerződés neki előír, balesetv okt. amit nem az okt.int  hanem a gyak. alkalmazó köteles oktatni. A tanuló pedig a gyak oktatásért felelős személy utasításai alapján végzi a feladatokat. Adott területen pedig a tanulónak is kell eü könyv stb.Ezen tul a járulékokat sem az okt. int. fizeti a tanuló után hanem a gyak okt végző váll.Az már egy másik kérdés hogy agyak.okt váll pl a szakképzésivel hogyan számol el. Volt ilyen esetem, 1 hónapig lapátoltam a MV felügyelőknél hogy ne legyen munkavédelmi bírság. Winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kockázatvállalási jegyzőkönyv

HozzászólásSzerző: kerekaniko » pén. márc. 23, 2007 3:00 pm

 Most aztán megijesztettél! Úgy tudtam, hogy nem kell semmit fizetnie a vállalkozónak a tanulója után, hiszen nem vele kötött szerződést!:(( nincs semmiféle kibúvó? Ha emlékeim nem csalnak van egy oktatási napló és ott kell nyilatkoztatni a tanulót hogy részesült mindenféle munkavédelmi oktatásban.

 

kerekaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 86 vendég

cron