Adófórum

Adózási és számviteli információk

megtévesztés?

Számlázás

megtévesztés?

HozzászólásSzerző: beckari » pén. dec. 10, 2010 2:27 pm

 Még nem zárom le a kérdést, de utána megkapjátok a pontokat...

 

beckari

beckari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

megtévesztés?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. dec. 10, 2010 5:46 pm

Engem érdekel, hogy mi lesz a végkifejlet, légyszi, írd majd meg. Köszi.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

megtévesztés?

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. dec. 10, 2010 6:29 pm

Engem is érdekel, hogy mi lesz belőle.

 

De hogy ne érezd magad egyedüliként, akit át lehet verni, leírom, hogy mi hogyan jártunk. A főnököm hozott egy (elég korrektnek tűnő...) szórólapot, ahogy a vállalkozó ablakszigetelést ígért 10 év garanciával.

Ki is jöttek felmérni, a munkát is elvégezték, de amikor a főnököm átadta a pénzt, mondták hogy csak 2-3 hét múlva küldik majd  a számlát, és a garancialevelet. Még akkor sem volt annyira gyanús, bár könyvelőként tudtuk, hogy legkésőbb a pénz átadásval egyidejűleg számlát kellett volna adniuk. Szóval eltelt egy hónap, a számla sehol... hívom a szórólapon megadott számot, a rendszer visszajelez, hogy " a hívott számon előfizető nem kapcsolható". Ezek után nézem a szórólapon megadott internetes címet - hát olyan meg nem létezik.

Egyedül a cég létezik, akinek a nevében hirdettek, de az a cég pedig a honlapján közölte, hogy valami csalók az ő nevükben hirdetnek...

Most itt állunk számla és garancia nélkül, de legalább az ablakot tényleg megcsinálták.

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

megtévesztés?

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. dec. 10, 2010 10:41 pm

Andi!

Legyen számodra az a vígasztaló (?) tudat, hogy ha kaptál volna számlát, akkor is elveszhetne a garanciád. Hiszen a cég eltűnhet és máris oda a későbbi garanciális igényed. Igaz, hogy garanciális kötelezettség címén igénybejelentéssel élhetnél a felszámoló felé. De nem hiszem, hogy állandóan a felszámolandó cégek listáját figyeljük annak érdekében, hogy a garanciális igényünket be tudjuk időben jelenteni. Én pont így jártam az ablakcserémmel. Kifizettem 7oo/e ft-ot, s látom, hogy a cégnek már hűlt helye.....

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

megtévesztés?

HozzászólásSzerző: kivancsi0308 » pén. okt. 21, 2011 5:25 am

Beckari! Szeretném tudni hogy mi lett az ügy vége, mert hát utólag olvastalak és én is beleestem ebbe a csapdába.

kivancsi0308
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég