Adófórum

Adózási és számviteli információk

angol számlák könyvelése?

Nemzetközi adózás

angol számlák könyvelése?

HozzászólásSzerző: adrienn722 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves SEgítők!

Magyar vállalkozásom van, az árut ( gyerek ruhák) Angliában szerzem be, DE többször előfordul, hogy az üzletekben azt mondják nem tudnak ÁFÁ s számlát adni ( VAT Invoice) , amit tudnak adni az a "VAT receipt"..ezen pedig nincs rajta az én cégem neve... mit tehetek ilyenkor? Ezek a számlák hogy könyvelhetők el? Sajnos sok ilyen eset van és hiába beszélek az üzletben az igazgatóval, telefonon a láncoltaok központjával, ugyanazt a választ kapom, hogynem tudnak mást adni csak VAT receipt... van valakinek tanácsa mit tehetek?

előre is köszönöm a segítséget

adrienn

adrienn722
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

angol számlák könyvelése?

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. nov. 29, 2010 5:47 pm

Szia,

Ez érdekes, mert a neten néztünk mi is több boltot és ott direkt kérték a cég adatait megrendeléskor. Nem tudsz máshol vásárolni? Mi van pontosan a bizonylaton?

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

angol számlák könyvelése?

HozzászólásSzerző: adrienn722 » hétf. nov. 29, 2010 6:49 pm

Szia!

igen, bizonyos üzletekben kérdezik - azoknak nagyon is örülök!

De pl NEXT -nél nem. Ma már beszéltem a központi könyveléssel is náluk... de sajnos semmi biztatót nem mondtak. Bár igérték, hogy tanácsot kérnek és holnap jelentkeznek. Ez az online rész. De az üzlteben ma kértem és mondták, hogy nem tudnak adni.. pedig ott is 30 percig tanakodtak, hogy mit is kell ilyenkor tenni . Ha valakinek van tapasztalat nagyon szívesen veszem!

Előre is köszönöm

adrienn

adrienn722
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron