Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelő felelősségre vonása

Egyéni vállalkozók

Könyvelő felelősségre vonása

HozzászólásSzerző: zsigahenriett » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

 

Sziasztok!

Most vettem át egy egyéni vállalkozó könyvelését. Döbbenet amit tapasztaltam. Pénztárkönyv év végi záró sorai nem egyeznek az szja bevallással ( pld már a bevétel sem.) Ipa bevalláson megint más van beadva mint az szja-ba. 3 év van így könyvelve járulékbefizetések nincsenek könyvelve, nem időrendbe vannak a szlak sem. Természetesen a könyvelő számlát nem adott szerződés nincs. Annyi hogy a nő nevével mentek a bevallások. Szerintetek mit lehet ilyenkor csinálni. Van e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata. Van egy pár könyvelő könyvvizsgáló ismerősöm , de mindenki mást mond. Várom a véleményeket. Köszönöm.

 

zsigahenriett
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Könyvelő felelősségre vonása

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » szomb. nov. 20, 2010 12:34 pm

Szia!

 

Nem olyan régen egy Bt-t hoztak volna hozzám. Pénteken megkötöttük a szerződést, a hétvégén átnéztem a hozott anyagot, hétfőn pedig szerződést bontottunk, azonnali hatállyal. Nekem nem ért meg álmatlan éjszakákat a dolog....

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Könyvelő felelősségre vonása

HozzászólásSzerző: Kiskovács » szomb. nov. 20, 2010 2:29 pm

Szia! Vagy mind a 3 évet újrakönyveled és önrev-et adsz be mindenhova, vagy azt teszed, amit Hajni írt. Persze, ha az első variációt választod, a vállalkozóval tisztázni kell előtte a plusz munka díját. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Könyvelő felelősségre vonása

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » szomb. nov. 20, 2010 8:59 pm

 Szia !

   A bevétel az SZJa-ban nem mindig egyezik meg az IPA összegével, hiszen nem az összes bevétel az ipa alapja, meg kéne nézni , hogy milyen tételekből tevődik össze. Meg kellene nézni, hogy volt -e vállalkozói kivét.( nem minden járulékot lehet ktg-ként könyvelni.)  stb,

Én ha átveszek egy könyvelést, nem az az első, hogy az elmúlt éveket ellenőrizzem. Ha közben kiderül valami, akkor vagy megpróbálom megoldani, vagy szólok az ügyfélnek, hogy keresse fel az elődömet, és közösen beszéljek meg a dolgokat.

A  szerződésed attól az időszaktól érvényes, amikortól TE könyvelsz. Mari      

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 109 vendég

cron