Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nőknek 40 év után..

Adatszolgáltatás

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. nov. 12, 2010 1:30 pm

 Elolvastam a T/ 1183-at és abban az előterjesztésben mindkét nemre vonatkozna..

állapot : tárgysorozatba vétel elutasitva.

Sajnos még nincs benyujtva semmi , legalábbis én nem találtam.. Kormánydöntés van a hirek szerint..

Üdv:anna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » pén. nov. 12, 2010 2:32 pm

Hát reméljük nekünk lesz "kedvezményes" nem a kormány zsebének... :-)))
katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » pén. nov. 12, 2010 2:32 pm

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: jenny551 » kedd nov. 16, 2010 7:27 pm

Én felháborítónak tartom, hogy nem számítják be a szakiskolai és felsőfokú tanulmányi éveket, sőt a nyugdíj korhatár 65 évre emelését is. Ez az egész nép butításnak, politikai fogásnak tűnik. A fiatalok nem mennek el legálisan dolgozni, mert " úgy sem érem meg a nyugdíjat" mondják. El kellene engedni az embereket előbb nyugdíjba és a fiatalokat kötelezni a munkába állásra.
jenny551
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » szer. nov. 17, 2010 7:39 am

"... a fiatalokat kötelezni a munkába állásra."

Tudod, nem az a baj, hogy nem akarnak munkába állni, hanem az, hogy nem tudnak hol! Szar mindnyájunk helyzete, nem csak az idősebbeké, hanem ugyanúgy a fiataloké is! 43 éves vagyok, nekem sem rózsás a helyzetem, a fiam 22 éves, és neki sem az!

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » szer. nov. 17, 2010 7:39 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. nov. 17, 2010 7:56 am

Hölgyeim!

 

Most ünneprontó leszek. Érzelmileg ugyan tudnám támogatni ezt a 40 éves javaslatot.

 

De!

 

A biológiai determináltság okán hosszabb életű (7-10 év átlagban) hölgyek esetében semmi nem indokolja ezt a lépést. Sem demográfiai, sem biztosításmatematikai, sem gazdasági oldalról.

 

Emeletes demagógia, semmi több. 

A magam részéről csak a 3 vagy több gyermekes anyák esetében tudnék elképzelni bármiféle szolgálati idő kedvezményt. 

 

Ugyanakkor a rendőrök, katonák esetében megszüntetném, hogy valaki 40 évesen 100 % éves bruttó átlagjövedelemmel mehessen nyugdíjba. Ott legfeljebb a tényleges frontszolgálat (Bosznia, Irak, Afganisztán, stb.) után adnék kedvezményt.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » szer. nov. 17, 2010 8:18 am

Hát, nézd, egyrészt egyetértek veled, azt gondolom, 60 évesen is tudnék szakérteni. Másrészt viszont: hová fognak felvenni engem 60 évesen???

De tény, nem a korábbi nyugdíjazás lenne a legjobb megoldás, hanem az 50 év felettiek foglalkoztatásának ösztönzése, viszont ez a mai helyzetben U T Ó P I A !

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » szer. nov. 17, 2010 8:18 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nőknek 40 év után..

HozzászólásSzerző: Kiskovács » szer. nov. 17, 2010 8:20 am

Szia Szedlacsek! Amit az "emeletes demagógia" után írtál, azzal maximálisan egyetértek. De ne tégy már úgy, mintha nem értenéd, miért a nőket engedik el 40 év után nyugdíjba? Ha a férfiak is mehetnének - és a munkáltató ez alapján meneszti is őket -, akkor ez bizony erős érzelmi konfliktus okoz nekik, különösen ha a feleség meg tovább dolgozhat a saját munkahelyén. Mert ugy-e ebben az esetben nem ők lesznek a továbbiakban a családfenntartók, a családban u.n. másodlagos helyre kerülnek. Hát nehogy kitoljunk már férfi-társainkkal! Maradjon otthon az asszony! Vagy nem jól látom? Üdv. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég