Adófórum

Adózási és számviteli információk

könyvelési díj számla

Számlázás

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Alanyi mentes egyéni vállalkozóként könyvelek, folyamatosan teljesített szolgáltatásról lévén szó, a számlát így állítom ki (szerződéseim alapján ) :Pl. 2010.11.03 a számla kelte , a telj.dátum=fiz.hat.idővel: 2010.11.10 és a szövegbe beleírom , hogy könyvelési díj 2010 október hó.

Kérdéseim ez így jó ?

Mi a pontos megnevezés amit szerepeltetni kell a számlán ? (könyvelési díj, számviteli szolgáltatás díja....  ) Kell rá SZj szám vagy már nem ha egyértelműen beazonosítható ?

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. nov. 15, 2010 4:20 pm

Szia!

Szerintem jó a számlád. Nem kötelező rá SZJ szám, egyértelmű a megnevezésből is, hogy micsoda. Viszont az alanyi mentesség feltüntetése kötelező a számlán.

Üdv: Böbe

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » hétf. nov. 15, 2010 4:39 pm

Igen, köszönöm azt tudom, meg a nyilvántartási szám, név,cím.... stb  csak a megnevezés miatt voltak kételyeim,ahány könyvelő annyi fajta számlát láttam eddig, nagyon sokan nem írják rá, hogy melyik havi, vagy a szövegbe annyit írnak h könyvelés, de nem írják oda hogy hány havi...meg ilyenek.

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. nov. 15, 2010 4:52 pm

Szia! Szerintem is jó a számla, még rá kell írni a nyilvántartási számot a régi vállalkozói

igazolvány száma helyett, valamint egyéni vállalkozó kiírva vagy rövidítve, ha nincs bélyegző, vagy nincs rajta a bélyegzőn. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. nov. 15, 2010 4:52 pm

Aki a számviteli tv. alá tartozik, annak rá kell írni, hogy melyik havi.Ev-nek nincs ilyen előírás, de azért szerintem célszerű ráírni - már csak a partner miatt is, hiszen neki is (meg neked is) kell tudni, melyik havi díj van rendezve. Későbbi esetleges vitákat is meg lehet előzni ezzel.

Szerintem ha több hónapot számláz ki valaki, akkor rajta kell lennie a menny.egys, egységár, menny. stb. mindennek. Kivéve, ha úgy állapodtak meg, hogy negyedévente vagy évente számláz x összeget.

Üdv: Böbe

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. nov. 15, 2010 8:09 pm

Sziasztok! Mindig ráírom a számlára, melyik havi könyvelési díjat fizetik. . Alanyi mentes egyéni váll. vagyok én is, számlát mindig csak akkor állítok ki, amikor fizet az ügyfél.  Nekem csak szóbeli megállapodásom van, amikor fizet, kapja a készpénzfizetési számlát. Igy nincs is kifizetetlen számlám, ami nem jelenti azt hogy nem tartoznak:-))))
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. nov. 15, 2010 8:39 pm

Meg azt is jelenti, hogy nem a tényleges teljesítés (vagy azt követő 15 nap) időpontjában számlázol :)))
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd nov. 16, 2010 9:09 pm

Számla kibocsátás időpontja: " ÁFÁ-t nem tartalmazó számla esetében az az időpont, amikor a számla kibocsátásához minden információ rendelkezésre áll"

Na már most nekem egészen addig nem volt információm arról hogy ki is fizetik, amíg az meg nem történt:-))))))))))))

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelési díj számla

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. nov. 17, 2010 10:40 pm

Nem rossz:)))
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég