Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fuvarfeladat havi számlázása

ÁFA

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: margó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Az egyik fuvarozó társunk, aki segít a fuvarfeladatok elvégzésében, havonta számlázza ki a fuvarokat, pl: az októberit kiállította 10.30-án, a teljesítés és a fizetési határidő ugyanaz 12.15-e. Mivel nekünk nem egyszerre érkezik meg a pénz részkifizetésekkel egyenlítem ki felé a számlát, tehát több részletben, mert nem akarjuk nálunk tartogatni az Ő pénzét. Ebben az esetben  mikor állíthatom be visszaigényelhetőnek az ÁFÁt, csak abban az időpontban, amit beírt a teljesítés idejére?Köszönöm szépen! Üdv: Ny. Margó
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: Mzita » csüt. nov. 11, 2010 6:22 pm

Levonhatóba 12.15-vel állíthatod be, határozott idejű elszámolás telj.idő=fiz.határidő, hiába fizeted ki előbb nem állíthatod be előbb a bevallásba, havi bevalló vagy?

A tényleges pénzügyi teljesítésnek a visszaigényléskor van jelentősége akkor igényelheted vissza ha ki is van fizetve. 

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: Kiskovács » csüt. nov. 11, 2010 6:39 pm

Szia Zita! Nem akarok kötekedni, inkább csak kérdezek: ez van akkor is, ha egyéni vállalkozásról van szó? Mert ugye az tiszta sor, hogy a kettős könyvvitelnél ez van. Az egyéni vállalkozó esetében - tudomásom szerint - csak a ténylegesen kifizetett összeg után lehet az áfá-t visszaigényelni. De javíts ki, ha nem jól tudom. A kérdést feltevő Margó viszont azt nem jelezte, hogy társaság vagy e.v. esetéről kérdez-e. Üdv. Margó 
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: margó » csüt. nov. 11, 2010 6:42 pm

Egyéni vállakozásról van szó. Bocsi, hogy nem jeleztem! Üdv: Margó70 -kicsit módosítom a nevem, mert egy csomó druszám van a fórumon :-))

 

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. nov. 11, 2010 6:44 pm

Sziasztok!

Az Ev-nél is be lehet állítani a teljesítés időpontjában.  A kifizetettség az az ÁFA igényelhetőséget ill. a számla költségkénti lekönyvelését befolyásolja.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: Kiskovács » csüt. nov. 11, 2010 6:49 pm

Szia Zsuzsa! A kérdés éppen arra vonatkozott - ha jól értettem -, hogy mikor állíthatja be levonhatóként az ÁFA-bevallásba. Ezért szóltam közbe, hogy tisztázni kellene a vállalkozási formát. Megmondom őszintén, mostanában nem foglalkoztam ilyesmivel, a konkrét válaszra nem vállalkozom. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. nov. 11, 2010 7:07 pm

Hali Margó!

Értettem a felvetést -de szerintem az Ev-nél sem feltétel a kifizetettség. A levonható ÁFA kifizetés nélkül (ha a törvényi feltételek szerint is levonható) akkor levonható - legyen a vállalkozás kettős vagy egyszeres könyvvitelben könyvelő. A kifizetettség, mint írtam véleményem szerint mindkét esetben csak az igényelhetőséget befolyásolja ill. miután az EV pénzforgalomban könyvel ezért az adott számla költségkénti/ráfordításkénti elszámolhatóságát.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: margó » csüt. nov. 11, 2010 7:15 pm

És még azt is szeretném kérdezni, hogy a másik félnek mikor kell beállítania az ÁFA bevallásában befizetendőként? Margó70
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: Kiskovács » csüt. nov. 11, 2010 7:18 pm

Halihó! Én kiszállok, megyek teniszt nézni, jön Féderer! Szevasztok Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Fuvarfeladat havi számlázása

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. nov. 11, 2010 8:41 pm

Elvileg másik fél is a teljesítés napjára teszi/könyveli fizetendő adóként, de ha nem folyik be a bevétel az egyszeresek kapnak 45 nap haladékot a megfizetésre ill. a bevallásra.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég