Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

Adatszolgáltatás

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ma reggel láttam meg, hogy az új szabály szerint, az október havi béreknél a magánnyugdijpénztár tagoknák O% kell hogy kerüljön a bevallásba. Mind ez oké -  de mivel a hétvégén, és jövőhéten "nem leszek" igy igyekeztem és a bevallások nagy részét leadtam, befogadták, az 58-asokat 11.12.-i lekérdezéssel már láthatjuk is a folyószámlán. A o8-ast nem.

A kérdésem : van más is aki igy járt, és ha utána érdeklődött, hogy akkor most mit kell tenni, milyen tájékoztatást kapott? Nekem 2 helyről is azt mondták, még nem tudni, várjuk meg a 12-ét.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: piros999 » csüt. nov. 04, 2010 9:40 am

Szia Az Apeh már fissitette is az 58-as és 08 as bevallásokat. Az 58-ast kipróbáltam, és a kitöltö program autómatikusanO-át ir be a magánnyugdijhoz.Utalni az összet a nyugdijalapba kell. Hogy mi lessz ebből?
piros999
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. nov. 04, 2010 9:47 am

Az egyik cégemnél most lépett be egy elsőmunkahelyes kislány. "Én!" eddig úgy tudtam kötelező a belépés a kezdő munkavállalóknak. Hívtam egy magánnyugdíjpénztáras üzletkötőt, és az azt mondta, hogy a belépéseket törvényileg felfüggesztették. Na most mi lesz? Ezt senki nem tudja.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. nov. 04, 2010 9:56 am

Szia  piros999.

Tudom, hogy frissitette, de mi lesz az eddig leadottakkal, és mi lesz a már vállalkozók felé átadott bérszámfejtési lapokkal, ahol szintén szerepel a 8% levonás, ez itt a kérdés?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: Őri Tünde » csüt. nov. 04, 2010 10:04 am

Én is beadtam az összeset a változás előtt.... 

Most beszéltem telefonon az apeh tájékoztatással.

Válasz: Ne csináljunk semmit, ha már elküldtük a régi verziójú bevallásokat.

A bevallási osztály álláspontja jelenleg az, hogy vagy ők javítják (elvileg az 58-asokat tudják, mivel ott ugye nem kell a kerekítésekkel foglalkozni, csak átrakja). Vagy kapunk értesítést, ami két féle lehet. Vagy arról, hogy rossz verzióval adtuk be (de hát akkor még csak az volt), és küldjünk az új verióval egy új alapbevallást. Vagy javítani kell.

Kérdeztem, és mi lesz azzal aki már el is utalta az összegeket.... Hát azt még nem tudják, mivel a folyószámla kezelő osztálynak még fogalma sincs róla, hogy hogyan kezelik majd ezeket....    Simán átvezetni sem lehet, ott ahol nem egyéni vállalkozó járuléka, mert kerekítés miatt más lesz az összeg.

Erre nem vonatkozik,  hogy az apehnek fel kellene rakni (ha jól tudom) 20 nappal a bevallási határidő előtt az új verziót????

A bérszámfejtéseket is csinálhatjuk újra, az igazolásokat stb.! 

Erre szoktam mondani: az el nem végzett munkának van csak értelme!

Nem ezt szajkózták a médiában. Abból az volt levehető, hogy minden marad a régiben, csak nem utalják tovább a magánnyugdíjpénztáraknak az összegeket.

Figyeljétek meg, hogy majd még kitalálják, hogy a 14 hónap végén, ha mégis marad a mnyp rendszer, akkor kell majd egy összesítő bevallást küldeni, emberkékre, hónapra lebontva, hogy mennyi is megy át majd a helyére.....

Őri Tünde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: kedves » csüt. nov. 04, 2010 10:10 am

Sziasztok!

Én is beadtam  a bevallást nov.1-én , amit  vissza is dobott, hogy nem jó a verziója a programnak.Letöltöttem az újat azon is beadtam, és azt elfogadta.Ugyan még nem fizettük be, de lehet, hogy jobban jártam volna ha még kóricálok egy kicsit a temetőbe , és nem az Apehre gondolok.

Remélem ők javítják és nem kell nekem görcsölni vele.

Margó

kedves
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. nov. 04, 2010 10:16 am

Szia Tünde.

Akkor te is ugyanabba a cipőbe jársz mint én, oké. Akkor várunk türelmesen, és reménykedjünk, hogy belsőleg megfogják oldani, főleg, hogy mint irtam az 58-ok már nov.12-ével láthatók a kivonaton. Csak  ne kelljen már mégegyszer annyit dolgozni a bevallásokkal, az utolsó mondatodat el sem olvastam, remélem a "honlap figyelők" sem, nehogy már "ihletet" meritsenek belőle.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: sznéildikó » csüt. nov. 04, 2010 10:34 am

Sziasztok, én is jártam már így régebben, ezért megfogadtam, hogy soha többé nem adom be előbb a bevallást, mint kellene. Csomó idegeskedéstől kímélem meg magam. Viszont a bérszámfejtésekkel már elkészültem, azt javíthatom. Borzasztó, hogy ennyi évközi változást kell elszenvednünk, és mindig az utolsó vagy az utolsó utáni pillanatban szólnak róla. Mi lesz például a mnyp számlákon fennálló túlfizetésekkel? Az egyszerűsített foglalkoztatottakra is figyelni kell, nem 249, hanem 239 kóddal kell bevallani a járulékukat és a nem mnyp tagok közteher számlájára kell befizetni az 1000 Ft-okat. Kitartás: Ildikó

sznéildikó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magánnyugdijpénztári tagság !!!!!!!!!!!

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. nov. 04, 2010 2:58 pm

 

Sziasztok !

Forrás:

http://www.munkaugyiforum.hu/Tajekoztato-a-2010-november-1-jet-koveto-idoszakban-alkalmazando-szabalyokrol-a-magannyugdijpenztar

Most kaptam egy tájékoztatót az nmnyp-al kapcsolatban.. berakom ahogy van, sokan nem is szeretik é kicsit sok de..

Tájékoztató a 2010. november 1-jét követő időszakban alkalmazandó szabályokról a magánnyugdíjpénztári tagdíjakkal kapcsolatban
 

A magánnyugdíjpénztári befizetésekhez kapcsolódó törvénymódosításokról szóló 2010. évi CI. törvény rendelkezései alapján módosul a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.). A Tbj. 19. § új (7) bekezdése szerint a magánnyugdíjpénztári tag után fizetendő nyugdíjjárulék mértéke 9,5 százalék, ezzel egyidőben a tagdíj mértéke 0 százalékra módosul a Tbj. 33. § új (3) bekezdése szerint.

Az említett rendelkezéseket a 2010. október 1-jétől 2011. november 30-ig terjedő bevallási időszakokra vonatkozó, ennek következtében 2010. november 1-je és 2011. december 31-e közötti időszakban esedékessé váló járulékokra, illetve tagdíjakra kell alkalmazni, ami azt jelenti, hogy a 2010. október havi járulékalap után teljesítendő bevallási, valamint fizetési kötelezettséget (melynek esedékessége 2010. november 12.) már a módosított mértékű járulékokkal kell teljesíteni. Tehát a 2010. október 1-jétől 2011. november 30-ig terjedő bevallási időszakokra vonatkozó kötelezettségek esetén a nyugdíjjárulék mértéke magánnyugdíjpénztár tagja esetében is 9,5 százalék, a tagdíj mértéke pedig 0 százalék lesz.

Az említett időszakban esedékes 9,5 százalék nyugdíjjárulékot magánnyugdíjpénztár tagjai esetében is az APEH Nyugdíjbiztosítási Alapot megillető bevételek beszedési számlára (1032000-06056236) kell befizetni.

A tagdíj-kiegészítést a változás nem érinti, azt továbbra is az érintett magánnyugdíjpénztár számára megnyitott tagdíj beszedési számlára kell megfizetni.

A magánnyugdíjpénztár tagjára vonatkozó önellenőrzés, pótlás esetén is a 2010. október hónapra vonatkozó bevallás jelenti a választóvonalat, mivel a 2010. szeptemberi és az azokat megelőző időszakokra vonatkozóan a „régi” (8 || 1,5 százalék) mértékkel kell a nyugdíjjárulékot, illetve tagdíjat önellenőrizni vagy pótolni, mert ezen kötelezettségek eredeti esedékessége megelőzi 2010. november 1. napját. A 2010. október havi, illetve ezt követő időszakra vonatkozó önellenőrzést, illetve pótlást az új (9,5 || 0 százalék) mértékekkel kell elvégezni.

A 2010. szeptember hónapra, illetve az azt megelőző időszakra vonatkozó önellenőrzés, illetve pótbevallás során kimutatott magánnyugdíjpénztári tagdíj befizetése továbbra is az érintett magánnyugdíjpénztár számára megnyitott tagdíj beszedési számla javára történik. A magánnyugdíjpénztárat megillető önellenőrzési pótlékot, illetve késedelmi pótlékot szintén az érintett magánnyugdíjpénztár számára megnyitott önellenőrzési, illetve késedelmi pótlék beszedési számlára kell megfizetni.

Az előzőekkel összhangban módosult a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás felosztása. 2010. november 1-jétől magánnyugdíjpénztár tag esetében a magánszemélyt terhelő ekhoból az ekhoalap 3,9 százaléka minősül nyugdíjjáruléknak az eddigi 0,1 || 3,8 százalékos (nyugdíjjárulék || tagdíj) mérték helyett.

Egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás választása esetén, ha a foglalkoztatott magánnyugdíjpénztár tagja, a közterhet az APEH Magánszemélyt terhelő ekho beszedési számlára (10032000-06056377) kell teljesíteni, illetve a bevallásban a 191-es adónem kódon kell feltüntetni.

A magánnyugdíjpénztár tagjára vonatkozó, 2010. október 1-jét megelőző időszakot érintő önellenőrzés, pótlás esetén a magánnyugdíjpénztári tagdíj befizetése továbbra is az APEH Magánnyugdíjpénztári tagtól levont 15 %-os ekho beszedési számla (10032000-06057660) javára történik, a bevallásban a régi (3,8 || 0,1 százalék) mértékkel kell a nyugdíjjárulékot, illetve tagdíjat önellenőrizni vagy pótolni a 195-ös adónem kódon.

Egyszerűsített foglalkoztatási jogviszony esetén (pl. alkalmi munkavállaló) magánnyugdíjpénztári tag foglalkoztatott utáni közteher felosztása is (az előzőekkel összhangban) módosul, a közteher összegéből a Nyugdíjbiztosítási Alapot 91,8 százalék illeti meg, az eddigi 69,9 || 21,9 százalékos (nyugdíjjárulék || tagdíj) mérték helyett.

Ez azt jelenti, hogy az egyszerűsített foglalkoztatásnál a magánnyugdíjpénztári tag munkavállaló esetén a közterhet az APEH Egyszerűsített foglalkoztatásból eredő magánnyugdíjpénztári tagsággal nem rendelkező munkavállalót érintő közteher befizetések beszedési számlára (10032000-06057763) kell megfizetni, illetve a kötelezettséget a bevallásban a 239-es adónem kódon kell feltüntetni.

A magánnyugdíjpénztár tagjára vonatkozó, 2010. október 1-jét megelőző időszakot érintő önellenőrzés, pótlás esetén a magánnyugdíjpénztári tagdíj befizetése továbbra is az APEH Egyszerűsített foglalkoztatásból eredő magánnyugdíjpénztári tag munkavállalót érintő közteher befizetések beszedési számla (0032000-06057770) javára történik, a bevallásban a 249-es adónem kódon kell önellenőrizni vagy pótolni.

Nemzetgazdasági Minisztérium – Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal

ui: most látom az apeh honlapról átvett. de  mostmár hagyom..

 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron