Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejárt téma - cégautóadó

Egyéni vállalkozók

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd nov. 02, 2010 9:53 am

Igen, az APEH honlapján közöltek a mérvadók :-)))

És egy vagy két hozzászólással előtted be is idézték, hogy az APEH szerint sem kell, ha az egyéni vállalkozó  500 km-nél kevesebbet számol el.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: validitas » kedd nov. 02, 2010 10:18 am

Sziasztok!

Magdi nem tudom, hol jártál utána, de szerintem nem jól tudod. Egyéni vállalkozó 2009. VIII. 1-től elszámolhat 500 km/hó átalányt (rendelet szerinti norma*apeh üa.ár) || 9Ft/km-t az egyéb költségekre anélkül, hogy cégautó adót kellene fizetnie!

Persze ha az év folyamán már számolt el költséget korábban, arra meg kellett fizetni a cégautó adót. DE VIII. 1-től nem!!! Természetesen az 500 km-es átalány elszámolása a teljes adóévre választható. Ezt úgy kell érteni, hogy ha az évben már számolt el üa.költséget , és nem az 500 km-es átalány választásával, hanem útnyilvántartás alapján, akkor már nem térhet át aug. 1-től az 500 km-es átalányra.

Remélem sikerült érthetően leírnom. Szóval ha 2009-ben korábban nem alkalmazott más módszert az egyéni vállalkozó, akkor ha 500 km-t számolt el havonta, 2009. augusztus hótól már nem kellett cégautó adót fizetnie, és ez érvényes 2010-re is.

Üdv: Böbe

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: magdi54 » kedd nov. 02, 2010 10:56 am

Sziasztok!

Mea culpa!

Igaza van validitásnak, az 5oo km -es elszámolás után nem kell cégautó adót fizetni,

az apehon belül rosszul tájékoztattak.

Hát erről ennyit.

 

Köszönöm validitas.

Üdv mindenkinek Magdi

magdi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: Reginka » kedd nov. 02, 2010 5:38 pm

Tyű, lányok! Szóval: abban én is fixen biztos voltam, hogy ha az 500 km-es átalányt választja, akkor nem kell fizetni. Ez OK. Én is ott néztem meg az APEH honlapon, ahonnan nmrozika is bemásolta.

DE! Mi a helyzet a mi esetünkben? Konkrétan 2009. december 31-én írt be a könyvelő a pénztárkönyvbe 17000 Ft gk használatot, egyszeri elszámolásként, ami nem volt meg 500 km. 

Kellett volna a tavalyi évben cégautó adót fizetnie?

Igazából évente kb. 15-20 számlája van az EV-nek, mert munka mellett kis kiegészítés. Inkább ne számoljon el gk használatot?

Ha el akar számolni gk ktg-et, akkor ha nincs meg az 500 km, akkor is azt kell elszámolni, mert különben cégautó adót kell fizetni?

Remélem most jól megfogalmaztam a kérdést! Elnézést, ha sokat lovagolunk rajta, de ez most nem teljesen tiszta.

Köszönöm előre is a segítségeteket! Főképp mert anyósom az EV... :))) 

 

Reginka
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd nov. 02, 2010 5:50 pm

Szia!

Ne aggódj, egyáltalán nem kell cégautó adót fizetnie a tavalyi évre, ha mindössze 17.000 Ft volt az elszámolt költség. 

Kevesebbet lehet elszámolni, akkor sem kell a cégautó-adót megfizetni. 

Jó így, ahogy van.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejárt téma - cégautóadó

HozzászólásSzerző: Reginka » kedd nov. 02, 2010 6:33 pm

Köszi, Zsuzsa! Megnyugodtam. :)
Reginka
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 76 vendég

cron