Adófórum

Adózási és számviteli információk

10T180, mi ez az új két kocka?

Elektronikus bevallás

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Sürgős segítséget szeretnék kérni, aki küldött be mostanában 180-as meghatalmazást. Alul a dátum felett kibővült 2 nylatkozattal, és ha egyiket sem X-elem nem enged tovább. Eddig ilyen nem volt. Mit kell most akkor csinálni?

Köszönöm, Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. aug. 16, 2010 1:21 pm

Kata!

Én is ezzel a nyomtatvánnyal bajlódom, de egyenlőre nem boldogulok vele. 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. aug. 16, 2010 1:32 pm

Madora, akkor már ketten vagyunk. Csak nekem még ma postázni kéne...
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. aug. 16, 2010 1:48 pm

Ha Te leszel a meghatalmazott, akinek a nevében bemennek majd a bevallások, és ezért adod be a T180-at, akkor ikszeld be a felsőt, és megnyitja és automatikusan kitölti a két utolsó lapot.

Ezt is alá kell írni eredetiben mindkettőtöknek, és így nem kell külön meghatalmazást csatolni, hanem ez azt pótolja.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. aug. 16, 2010 2:04 pm

Szia Zsuzsa!

Én is erre gondoltam, de nem jár ez valami olyasmivel, hogy nagyobb lesz rajtam a felelősség? Jobb szerettem volna, ha ilyenek nem kerülnek oda...

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. aug. 16, 2010 2:31 pm

Te jószagú rezeda! Madora, nézed miket ír? Hogy ha változás bejelentést küldünk be majd ezután, akkor a meghatalmazást szkennelve csatolmányként hozzá kell rendelni a nyomtatványhoz. Na jó, megint csak ennyit az egyszerűsítésről!!!!!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. aug. 16, 2010 2:46 pm

Kata!

Én az egész délutánomat ezzel tolom el. Telefonos kódot akarok kérni. Egyszerűen nem boldogulok a nyomtatvánnyal, mindig valami gondot ír. Olyan sorra hivatkozik, amit nem is találok a nyomtatványon. Ha kapásból tudod, hogy az eddigihez még a telefonos ügyintézés járul akkor mit kell ikszelni, írd már le légyszi. Már teljesen kifekszem ettől. Itt a változásbejelentést kell feltüntetni egyáltalán?

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: cent » hétf. aug. 16, 2010 2:48 pm

Sziasztok!

 Kapcsolódva a témához: szeretném kérdezni, hogy ha azt szeretné valaki leellenőrizni, hogy a munkáltatója bejelentette-e, ill. fizeti-e a járulékokat utána, akkor a T180-ason teheti meg??

köszi, Centi

cent
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. aug. 16, 2010 3:14 pm

Sziasztok!

 

A Kérelem az egyes adóügyek telefonos ügyintézését lehetővé tevő ügyfélazonosító szám igényléséhez, törléséhez és cseréjéhez nevű 10UK30-at már kitöltöttétek és kaptatok pin kódot?

Ennek birtokában a következő lépés, hogy meghatalmazást kell az ügyfélnek adnia a 180-as P jelű nyomtatványain kinyomtatva aláírva, két tanúval, majd csatolni a 180-ashoz és elektronikusan beküldeni, vagy kinyomtatva papíralapon, de akkor nem csak a pótlapokat, hanem a többit is.  ( nálam az utóbbi vált be, személyes ügyintézéssel, pont ezek miatt a fránya x-ek miatt, mert hova és mit jelölve még, mert az 1-2-es lap is érdekes hozzá) 

 

Centi!

 Ha az okmányirodában kértél ügyfélkapus regisztrációt( bár úgy rémlik  ezt már az apeh ügyfélszolgálaton is lehet) akkor ügyfél kapus jelszóval azonosítóval a TAJ számod megjelölésével le tudod kérni a saját adataidat. Neked nem kell a 180-as hozzá.

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

10T180, mi ez az új két kocka?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. aug. 16, 2010 3:41 pm

Sziasztok!

Madora, úgy van ahogy Jutka írja, kell az UK-s is, nekem már van kódom. Egy elég rossz minőségű "cetlin" küldték ki.

Igen, be kell x-elned a változást. Azt írja, hogy változás esetén megint a teljes adattartalmat ki kell tölteni. Tehát tul.képpen ugyanúgy töltöd, mintha újat töltenél, csak a 10. pontnál az a, b, c-t mind x-eled. És valóban hozzárendeli a p1, p2-őt, ahol ugyanezeket hozza be, csak alul még ott vannak a meghatalmazottak. Hát, valóban egyszerűbb papír alapon, sőt, Neked most még muszáj is, hisz eddig ilyen meghatalmazásos hülyeséget még nem küldtél, ez most az új módi. (hogy a fene, kinek hiányzott?!?)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron