Adófórum

Adózási és számviteli információk

vállalkozast inditanek?!

Egyéni vállalkozók

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: bedeistvan » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt forumozok!

Eddig interneten neztem utana de nagy a kaosz bennem. En kozalkalmazottkent dolgozom, felesegem most megy gyedre egy munkaltatotól. Felesegem forditott a cegnel, de most gyed mellett nem dolgozhat penzert. mi ugy gondoltuk hogy a nevemre nyitnank a  valakozast  vagy bt-t, nem is tudom igazan mi lenne jó. szóval ugy gondoltuk hogy ö dolgozna, forditana, en szamlaznek. nem tudom mivel jarna e ez?

Szukseges e bizoyitani, hogy a forditasokat en vegzem el? ado, lehetöseg ? meg ugye az is, hogy en maradnek  a regi munkahelyemen is a vallalkozas mellett. Vegezhetne e ö a munkat  es en adnam a szamlakat a forditasokra? olyasmit olvastam, hogy mint hazastars 0 forintert is vegezhetne a munkat, biztositasa meg van.mi vonható ler? kell e konyvelö, igazan nagyon bonyolultnak vagy inkabb atlathatatlanak tunnik.

Hogyan tudnank megoldani ezta helyzette? mit valszunk mi mivel jarna. koszonom a valaszokat

bedeistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. aug. 08, 2010 8:50 pm

Szia! Bemásolok egy korábbi linket innen a fórumról:

 http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/4030/gyed-mellett-egyeni-vallalkozas-latrehozasa

Viszont könyvelőt feltétlenül keress, MÉG MIELŐTT BÁRMILYEN VÁLLALKOZÁSBA KEZDENÉL.  Üdv.

 

 

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. aug. 08, 2010 9:58 pm

Ne haragudj, megkérdezem, anyanyelved a magyar?

Elöljáróban a következő kérdésedre:

"gyed mellett nem dolgozhat penzert. mi ugy gondoltuk hogy a nevemre nyitnank a  valakozast avgy veget vagy bt-t, nem is tudom igazan mi lenen jó. szóval ugy gondoltuk hogy ö dolgozna, forditana, en szamlaznek. nem tudom mivel jarna e ez?"

"de ugye most gyed mellett nem dolgozhat penzert."- elvileg pénz nélkül sem

Mivel járna ez? Hát egy jelentős büntetéssel, ha nem tudod bizonyítani, hogy a fordítási munkákat te végezted (vagy be nem jelentett alkalmazott, vagy ha társas váll. tagja a gyedes, személyes közreműködése bizonyított-> gyed visszafizetése, elmaradt járulékok megfizetése, || adóbírság lehet a szankció).

"Hogyan tudnank megoldani ezta helyzette?"

Úgy, hogy keresel a közeledben egy könyvelőt vagy adótanácsadót, mint az előttem szóló is javasolta!

üdv

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. aug. 08, 2010 10:10 pm

Bocs, de ezt még nem tudtam megfejteni:

"nyitnank a  valakozast avgy veget vagy bt-t"

Mi az a "veget"?

KÖSZ!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: bedeistvan » hétf. aug. 09, 2010 5:19 am

a kritikaddal nem sokat segitettel, ezeket en is tudtam
bedeistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: bedeistvan » hétf. aug. 09, 2010 5:32 am

Kedves Napraforgó!

Ha jól ertelmezem az altalad megadott oldalon a törvenyeket, akkor en mint vallakozo , nem kell a munkat is vegzem (jelen esetben forditanom), csak kötelezöen en is reszt kell vegyek a vallalkozas iranyitasaban, mondjuk ugyintezes, szerzödesek, munka szerzese?

A kerdes csak az , hogy közeli csladtag, jelen esetben a gyeden levö szemely vegezheti e a munkat jövedelem nelkul? illetve ha gyeden van akkor tb-t kellene e utan fizetnem, köszi!

bedeistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: gariv » hétf. aug. 09, 2010 7:40 am

T.Bedeistván!

Gyed mellett csak feketén dolgozhat a feleséged. Tehát ha kiderülne  hogy ő dolgozik, akkor  a gyed összegét vissza kell fizetnetek, + büntetést. /A GYED igénylésénél benne van a nyomtatványban, hogy "büntető jogi felelőssége tudatában kijelenti, hogy keresőtevékenységet nem végez."/

Megoldás: A jó GYED összege   helyett    megigényli a GYES-t, kapja azt a huszonezret, és mellette keresőtevékenységet végezhet. 

Esetleg ellenőrzéskor kiderülhet, hogy nem te dolgozol. /Ez csak APEH ellenőrtől függ, hogy kideríti -e  vagy sem/

 

Évi

 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozast inditanek?!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. aug. 09, 2010 8:03 am

A gyerek 1 éves koráig gyes mellet sem dolgozhat (azt írja, most ment gyedre a neje), vagy lemond a gyesről is.

Nelly 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég