Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

Juttatások, költségtérítések

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: volvo-fh » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Cégemnél 2007-ben megvonták az 5000 Ft-os étkezési utalványt,olyan címszó alatt,hogy adómentes kifizetés csak egy adható.A munkám révén külföldi kiküldetésre adómentes napidíjat kapok,ezért szerintük így nem jár.Azt is szeretném tudni,hogy az üzemanyag megtakarítás kizáró ok-e az utalvány megvonásával kapcsolatban.Ha lehet pontos hivatkozásokat kérek.

A kérdést aézért tettem fel újból,mert mivel új tag vagyok,az előzőre kapott válaszokat hamar elfogadtam. 

volvo-fh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: kata1012 » pén. márc. 02, 2007 5:16 pm

 

 

És azokat nem hiszed el.

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. márc. 02, 2007 5:29 pm

Ujat nem tudunk mondani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: volvo-fh » pén. márc. 02, 2007 6:07 pm

Szia!

A válaszodat tegnap is elfogadtam, csak mivel először  vettem részt a fórumon , a válaszok végleges elfogadásával végleg  lezártam a  válaszok  lezárásának  lehetőségét akaratom ellenére. Ezért  tettem fel újra a kérdés megválaszolásának lehetőségét. Nekem 100% biztonsággal kellene tudnom a föltett kérdésre adott válasz helyességét.Munkahelyemen emiatt bérvitám van és kész tényekkel szeretnék érvelni.Köszi

volvo-fh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: volvo-fh » pén. márc. 02, 2007 6:10 pm

Szia!

A válaszodat tegnap is elfogadtam, csak mivel először  vettem részt a fórumon , a válaszok végleges elfogadásával végleg  lezártam a  válaszok  lezárásának  lehetőségét akaratom ellenére. Ezért  tettem fel újra a kérdés megválaszolásának lehetőségét. Nekem 100% biztonsággal kellene tudnom a föltett kérdésre adott válasz helyességét.Munkahelyemen emiatt bérvitám van és kész tényekkel szeretnék érvelni.Köszi
volvo-fh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: kata1012 » pén. márc. 02, 2007 9:14 pm

moderált hozzászólás
kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: volvo-fh » vas. márc. 04, 2007 2:46 pm

Kedves gyergyoiistván!

Köszönöm válaszod.

Kérdéseidre válaszolva az alábbiakat válaszolom.

Cégemnél a kollektív szerződés van életben.de sajnos az aktuális módosításokat évek óta nem láttam/láttuk/.Tudomásom szerint más szabálízat nincs.

Cégemnél az alkalmazottak,a karbantartók és ahelyiző gépkocsivezetők kapják az étlezési utalványt.

A nemzetközi és belföldi gk.vezetők nem kapják./ kb.50 fő /Az utavány megvonását szóban közölték.A könyvvizsgáló szerint csak egyféle adómentes juttatás adható, amire a cégvezető azonnal reagált és 2007-től megvonta.

A külföldi kiküldetésre kapott napidíj / 25 € / nap / adómentes részét meghaladó összeget hozzáadják a havi munkabéremhez és ezzel együtt számolják ki a havi béremet.

Szerintem is a 25€/nap adómentes jövedelem,a kinti szükségleteim és személyes jellegű dolgaim számla nélküli elkszámolása miatt adható és ez szerintem nem kapcsolható az adómentes juttatások tárgyköréhez.A 25€/nap adómentes rész fölötti összeg  után az előbb említett módon a járulékokat megfizetem.Fontos lenne,hogy a munkaügyi vita tisztázása végett a pontos és megbízható információ.

Üdvözlettel:volvofh 

volvo-fh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » hétf. márc. 05, 2007 8:31 am

Annál pontosabb információt nem adhatok, ami a fent nevezett jogszabályi helyeken van.

Szerintem csak a könyvvizsgálóval takaróznak vagy pedig kiszúrt valamit valamely szerződésben, szabályzatban illetve félreértették amit mondott. Nem ez lenne az első eset. Szeretem azt hinni, hogy ekkora hülyeséget, hogy csak egyféle adómentes juttatás adható, egy könyvvizsgálói bizonyítvánnyal rendelkező kolléga nem mond! Bár erre is volt már példa.

Egyébként nem a könyvvizsgáló hatáskörébe tartoznak a bérügyi viták. Igaz köthetnek adó és egyéb jogi tanácsadásra is szerződést.

Amit Kata ír az nagyon fontos. Azok szerint amit válaszul írtál máshogy kell tárgyalni. Az érdekvédelmi szervezeten keresztül kell próbálkozni. Nekik kellene saját vagy valamely adószakértéssel foglalkozó szakember szakvéleményét továbbítani a munkaadó felé a Munka Törvénykönyve szerinti keretek között.

Az is érdekes, hogy már hosszú ideje nem láttátok a kollektív szerződést. Annak változásairól tájékoztatást kellett volna kapnotok.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: volvo-fh » hétf. márc. 05, 2007 11:57 am

Köszönöma választ,de sajnos csak a hétvégén tudok bővebben írni,mert akkor érek haza.

Üdvözlettel:volvo-fh 

 

volvo-fh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek adható az 5000Ft-os étkezési utalvány

HozzászólásSzerző: volvo-fh » vas. márc. 11, 2007 7:45 pm

Részletesebben most tudok válaszolni,mert a napokban értem haza.

Mint az előzőekben már írtam a szakszervezet működése is elég bonyolult a cégemnél.

A cégem egy állami személyszállító cégből lett kft-vé alakítva a 90-es évek elején a profil tisztítás szellemében.A szakszervezeti tagság viszont az állami cégnél működő alapszervezet egyik része maradt.Emiatt sajnos a cégvezetés a megyei szintű vezetéssel fogadtatta el a kollektív szerződést ill. módosítást. A helyi szintű vezetők csak szóban tudnak tájékoztatást kérni a cégvezetéstől, a kollektív szerződés módosításáról szintén megyei szinten egyeztetnek.A két cég különböző profilja miatt sajnos elég kevés döntésben találkoznak a munkavállalók érdekei. Ezért úgy érzem,hogy épp ezért a ,megyei vezetéssel konzultálnak a mi problémáink miatt.Javaslatod megfogadva a megyei szintű vezetéssel összefogva megpróbáljuk jogainkat érvényesíteni.Lenne egy kérdésem viszont.Az egyik karbantartó kollégámat Budapestre küldték továbbképzésre 2 napra.Az eltöltött időre megkapta az órabérét, de arra a kérdésére,hogy a két napra a költség átalány térítés / 500Ft/nap /jár-e ő is azt a választ kapta,hogy két adómentes juttatás nem adható.Kérdezem én tehát,hogy ebben a kérdésben kinek van igaza vagy a költség átalány térítés kizáró ok-e 5000 Ft-os étkezési juttatás adásából.Mint ezekből is látod szóban mindig találnak kifogást arra,hogy valamely juttatás ill.térítés miért nem jár.De hát,hogy ez törvényes-e azt nem tudni.Írásban nagyon kevés információt adnak,főleg olyat ami után utána lehetne nézni. / törvények,rendeletek /

Várom válaszod. 

Üdvözlettel:volvo-fh12 

volvo-fh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron