Adófórum

Adózási és számviteli információk

adóvisszaigénylés visszatartása

SzJA

adóvisszaigénylés visszatartása

HozzászólásSzerző: validitas » kedd ápr. 27, 2010 11:31 am

Nézd meg az illetéktörvényt is, de szerintem mindenképpen írásban kérd az összeg kiutalását a megjelölt számlára. Veszítenivalód nincs, legfeljebb kénytelenek érdemben foglalkozni vele, meg - ha mégis nekik lenne igazuk - kénytelenek lesznek jogszabályra pontosan hivatkozni, az alapján meglátjuk, mi a helyzet. Az ügyintézők nem mindig tudják pontosan a jogszabályt, csak azt szajkózzák, amit a gépben látnak. De ott el is lehet szúrva valami, hiszen akkor a visszajáró SZJA-t se utalhatták volna ki, ha adótartozásod van.

Kyváncsi vagyok az eredményre, megírod majd? Köszi.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adóvisszaigénylés visszatartása

HozzászólásSzerző: madandy78 » kedd ápr. 27, 2010 12:04 pm

Írni fogok nekik mindenképpen. MÁr csak azért is, hogy kapjak tőlük valami írásos állásfoglalást. Majd megírom a végeredményt.

Köszönöm a segítséget! 

 

madandy78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

adóvisszaigénylés visszatartása

HozzászólásSzerző: Pupi12 » szer. júl. 21, 2010 3:18 pm

Kedves Validas

 

Szeretnék erre a forumozásra visszatérni, mert Nekem pont ugyan ez az esetem van, mint madandy78-nak. Szeretnék érdeklődni hogy van e valami új infó az ügyével kapcsolatban mert nagyon érdekelne hogy mit válaszoltak Neki.

 

Köszönöm

Gabi

Pupi12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

adóvisszaigénylés visszatartása

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 21, 2010 7:53 pm

Kedves Gabi!

Nekem semmi új információm nincs, talán a kérdés feltevőjének (aki az APEH-nek is készült írni) van. Tőle kellene megkérdezned. Ha a nevére klikkelsz, a profilja jelenik meg, ott a "kapcsolatfelvétel: levélírás"-ra klikk, és már írhatsz is neki.

Ne felejts el valami email-címet is megadni neki, hogy hova tud válaszolni.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adóvisszaigénylés visszatartása

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. júl. 22, 2010 4:29 am

"ha a magánszemélynek nincs az állami adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása,"

Nem lejárt adótartozásról szól, hanem nyilvántartott adótartozásról.Márpedig ha nem is a folyószámlán, de nyilván van tartva.

Bár azt nem tudom, de valószínű, hogy amióta az APEH-hoz tarozik, az illeték is adónak minősül, adóként hajtják be, stb.

Ez egy kiskapu az APEH-nak, hogy ne kelljen visszafizetniük.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

adóvisszaigénylés visszatartása

HozzászólásSzerző: Pupi12 » csüt. júl. 22, 2010 4:35 am

Köszi Márti

 

Igazából az az egy difi van közöttem és Andi között hogy Nekem nem illeték hanem SZJA tartozásra adtak részletfizetést.

Az a furcsa,hogy 2007-es évre volt már egy pont ugyan ilyen részlet fizetési határozatom és mégis 30 napon belül visszafizették az EP-be a visszajáró összeget.Most meg 2 hónapja ígérgetnek mindent, már 3-szor voltam szeméylesen bennt az Ügyfélszolgálaton. Most tegnap utoljára, de az itt lévő előzményeken felbuzdulva tegnap elküldtem Nekik egy levelet, mert én sem kaptam semmi levelet Tőlük. Kíváncsi lennék,hogy Andi mit tudott intézni, írtam Neki is.

Érdekes egyébként amit írsz, mert erre még soha senki nem hivatkozott az APEH-nál, akkor miért nem hivatkoznak erre és küldik ki levélben.

Nem értem

 

Köszi a választ

Gabi

Pupi12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég