Adófórum

Adózási és számviteli információk

Támogatás táborozásra

Számlázás

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: modzso1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

 

A következő kérdésben kérném segítségeteket. Edzőtáborunkat sokadik éve szervezzük. Idén először pályáztunk egy kisebb összegre. Nyertünk is rá egy minimális összeget. Az lenne a kérdés, hogy ezt hogyan szerepeltessük egyesületünk könyvelésében? A korábbi években a tábor díját szétosztottuk a résztvevőkre, önköltséges alapon működött. Most hogy az egyesület kapott rá pénzt ki kell számlázni a kötség-támogatás részt a tagoknak?

 

Köszönöm,

Péter

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd júl. 20, 2010 4:07 am

Ki szervezi az edzőtábort? Alapítvány, egyesület? Akkor eddig  is kellett volna számlát kiállítani a bruttó elszámolás elve szerint.

Ha csak magánszemélyek összeálltak és edzettek, akkor nincs számlázni való. De gondolom, hogy így nem lehetett pályázni támogatásra.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd júl. 20, 2010 5:36 am

Szia. Először is tisztázni kell, hogy a támogatás összege csökkenti-e a résztvevők által fizetett díjat, vagy nem. Ez vagy az egyesület saját döntése, vagy a pályázat része (Mire adták a támogatást és szerepel-e a pályázatban, hogy ennyivel kevesebb lesz a részvételi díj? Ez lehet a pályázati feltételek között vagy a benyújtott pályázati anyagban szereplő vállalás, tehát ott kell utánanézni.)

Ha a támogatás csökkenti a részvételi díjat, akkor a csökkentett, a részvevő által ténylegesen megfizetett részvételi díjról kell számlát adni a résztvevőknek, áfával vagy anélkül, amennyiben utóbbit az áfa törvény a konkrét esetre lehetővé teszi. Ha nem csökkenti a részvételi díjat, akkor a teljes összeget kell számlázni. Ha áfamentes a számla, akkor a költségek áfája sem lesz levonható, (ellenkező esetben - a támogatástól függetlenül - igen).

A támogatás összege az egyesület bevétele. Másik oldalon állnak a ténylegesen felmerülő költségek. A költségszámlákkal kell majd elszámolni a támogatást nyújtó felé.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: modzso1 » kedd júl. 20, 2010 7:29 am

Szia Anikó,

A támogatást szállásra adták, egy egyesületről van szó. Az zavar még a kérdésben, hogy maga a tábor szállásból, étkezésből, oktatásból tevődik össze. Az alapszabályban szerepek a táborok szervezése, de a számlán mit kell szerepeltetni? Csak simán, hogy edzőtábor x e Ft, vagy meg kell bontani részletesen? Ez egy kis egyesület a tagdíjakról nyugtát állítanak ki, a tábor díjról is lehet nyugtát kiállítani? Ez az első ilyen szituációm.

 Márti a korábbi években a tábor költségét az egyesület nem számolta el. A kapott végösszeget elosztották a résztvevők számával és összedobták. Az egyesületet ilyen szinten eddig ez nem érintette, de a támogatás miatt most idén már igen.

 

Péter

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd júl. 20, 2010 8:52 am

Szerintem nem kell megbontani részleteire. Részvételi dij x Ft/fő.

Ha szerencséd van akkor az egyesület belefér az alanyi mentes összegbe. Nem írod, hogy most milyen az áfa státuszod. Ha áfásak vagytok, akkor bonyolultabb az áfa kulcs miatt...

De ennek utána kell nézni, hogy hova sorolandó.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: modzso1 » kedd júl. 20, 2010 6:48 pm

Szia,

 

Bocsánat az lemaradt. Alanyi mentes az egyesület szerencsére. Akkor megy a nyugtákra a {(tábor végösszege-támogatás) / résztvevők száma} összeg mint részvételi díj és ha jól értem így jó lesz.

 Valami ilyesmire gondoltam először.

 

Péter

 

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd júl. 20, 2010 7:10 pm

Áfa törvény szempontjából lehet nyugtát kiállítani, ha a részvételi díj megfizetésével párhuzamosan kerül kiállításra (és nem előbb pld). De: nézd meg a pályázati feltételeket, hogy ott nem ír-e elő számlát a résztvevőknek vagy nem kell-e az elszámoláshoz becsatolni, stb. (képesek ilyen előírásokra a támogatók...)

Nem kell, sőt nem is szabad megbontani, hiszen az egyesület nem oktat, étkeztet, szállást ad, hanem edzőtábort szervez, azaz egy komplett szolgáltatáscsomagot nyújt.

Még arra ügyeljetek, hogy nemcsak a támogatás összegével kell elszámolni a költségszámlákkal, hanem a teljes program költségeivel, tehát ne felejtsetek el számlát kérni mindenről és azokat szerepeltetni a könyvelésben. (Csak azért vagyok ilyen szájbarágós, mert írod, hogy kezdők vagytok, nekem meg sok év tapasztalata van mögöttem pályázat-ügyben és én is hatalmas buktákkal kezdtem.)

Egyébként kellemes táborozást. Üdv, Anikó

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Támogatás táborozásra

HozzászólásSzerző: modzso1 » szer. júl. 21, 2010 6:49 am

Szia Anikó,

 

Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat és segítséget!!

 

Köszi, reméljük jól fog sikerülni a tábor :)

 

Péter

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég