Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

HozzászólásSzerző: yatlok » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok.

Most vettem át egy egyéni vállalkozó könyvelését, akinek az előző könyvelője akkor állította be fizetendő áfába az átutalásos vevő számlákat amikor kiegyenlítették azokat, továbbá akkor helyezte levonásba az átutalásos szállító számlákat amikor kiegyenlítették azt.

Jól gondolom hogy ez így nem jó? A fizetendőt legkésőbb 45. napon be kell állítani a levonható pedig függetlenül attól hogy kiegyenlítették-e a teljesítés időpontjában levonható. Vagy én tudom rosszul?

Köszönöm a segítséget. Dia 

 

 

yatlok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

HozzászólásSzerző: barnucz » csüt. júl. 16, 2009 4:04 am

Szia

Te tudod jól, mivel a szállítókat bele teheted az áfa bevallásban a fizetendő áfa erejéig fúggetlenül attól, hogy ki van-e fizetve

 

zita

 

barnucz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

HozzászólásSzerző: takine2 » csüt. júl. 16, 2009 4:42 am

Szia Dia!

Szerintem az előző könyvelő csinálta jól, mert az egyéni vállalkozónál pénzügyi szemléletű könyvelés van, viszont a fizetendő ÁFÁ-nál ha nincs kifizetve az összeg 45 nap után be kell állítani a bevallásba.

Üdv.Margó

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. júl. 16, 2009 5:24 am

Szia.

Ha ki nem fizetett számla áfáját beállitod a teljesítésnek megfelelő időpontban a bevallásba, de a bevallás benyujtásáig nem került megfizetésre, akkor a ki nem fizetett áfá összegét be kell írnod a bevallásba.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. júl. 16, 2009 5:31 am

Sziaasztok!   Zita válaszával értek egyet. Attól, hogy az ev. pénzforgalmi szemléletben "könyveli" az alapnyilvántartását, az ÁFA elszámolás, bevallás tekintetében az ÁFA tv. alapján kell eljárnia, tehát az "értékesítései" tekintetében ÁFA fizetési kötelezettsége keletkezik, amikor a számla ellenértékét megkapja, de legkésőbb a teljesítéstől számítottt 45-ik napon akkor is ÁFA fizetési kötelezettsége keletkezik, s ha soha nem fizetik ki a számláját..

A bejövő számlák tekintetében pedig általános esetben a számla teljesítési dátuma szerinti időben levonási joga van, akár kifizette a szállító felé a számlát, akár nem. 

Tehát az ÁFA analitika, az nem azonos a naplófőkönyvben, pénztárkönyvben könyveltekkel, mert oda viszont csak pénzmozgással, vagy pénzmozgással egy tekintet alá tartozó "kifizetéseket", bevételeket lehet bevezetni.

Ha az előző könyvelő úgy csinálta, ahogy írod, akkor nem járt el helyesen. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

HozzászólásSzerző: cirmy » hétf. jún. 28, 2010 3:10 pm

Sziasztok!

Azt meg tudnátok mondani, hogy ez a számla kelte + 45 nap érvényes a mentes és a közösségi értékesítés esetében is?

Köszönöm!

cirmy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Egyéni vállalkozó áfa fizetése

HozzászólásSzerző: cirmy » hétf. jún. 28, 2010 3:57 pm

elírtam, bocs!

teljesítés + 45 nap!!

cirmy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 82 vendég

cron