Adófórum

Adózási és számviteli információk

mérlegképes könyvelő regisztráció meghosszabbítás

Adatszolgáltatás

mérlegképes könyvelő regisztráció meghosszabbítás

HozzászólásSzerző: hbrigitta79 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a regisztráció után 5 évvel meg kell-e hosszabbítani a regisztrációt? 5 évvel ezelőtt regisztráltam, és nem tudom, hogy most mit kell csinálnom, hogy ne töröljenek a nyilvántartásból. Sehol nem találtam erre egyértelmű leírást. Vagy a mostani szabályozás szerint elegendő résztvenni az éves továbbképzéseken? Hol tudok ennek utána nézni?

Köszi Brigi

hbrigitta79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

mérlegképes könyvelő regisztráció meghosszabbítás

HozzászólásSzerző: violetta01 » szer. jún. 23, 2010 12:34 pm

Szia Brigi!

A 93/2002(V.5) Kormányrendeletben és a Sztv. VIII. fejezetében olvashatsz róla.

Az 5 évet honnan vetted? Beleolvastam de nem találtam sehol. Egyébként arról van szó hogy regisztráció után a kötelező továbbképzésen részt kell venni, ha nem veszel részt akkor törölnek. A Szvt. azt taglalja, hogy mikor nem vehetsz részt a képzésen.

Ha részt veszel a képzésen akkor nem fognak törölni.

Üdv. Ibi

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

mérlegképes könyvelő regisztráció meghosszabbítás

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. jún. 23, 2010 2:44 pm

Szia Brigi!

 

„A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás szabályairól szóló 2004.évi CXL. Törvény (Ket.) módosításával 2009. október 1-jétől megszűnt az Ügyfélkapu érvényességi idejének korlátozása. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltatás mindaddig az ügyfelek rendelkezésére áll, ameddig azt meg nem szüntetik.

Ezzel párhuzamosan, az ügyintézés biztonsága érdekében a központi rendszer két évben maximálja az Ügyfélkapuhoz tartozó jelszó érvényességi idejét.

2009. október 1-jétől mind a meglévő, mind az újonnan létrehozott ügyfélkapuk  érvényességi ideje 2009. október 1-jétől számítandó. Ez azt jelenti, hogy felhasználó 2009. október 1-jéig használt jelszava 2011. október 1-jén jár le. Ha időközben jelszavát megváltoztatja, vagy új ügyfélkaput létesít, annak automatikusan 2 év lesz az érvényességi ideje, azonban a jelszó megválasztásakor ennél rövidebb lejáratot is megadhat, az ügyfélkapu „Jelszóváltozás” menüpontjában.

A folyamatos és zavartalan ügyintézés érdekében az ügyfél a jelszó érvényességi idejének lejárata előtt 1 hónappal, 1 héttel illetve 1 nappal korábban figyelmeztető mail üzenetet kap, hogy a jelszó megváltoztatása szükségessé vált.”

 

Forrás:Dr .Kovács Ferenc PEH tanácsadó

 

Fentiekhez kapcsolódik még a 2009.évi LX. törvény  az elektronikus közszolgáltatásról.

 

A regisztrációt az ügyfélkapus regisztrációra értettem és erre adtam a fenti választ. A PM-nél történő mérlegképes könyvelői regisztrácónak nincs határideje.

 

Üdv. Olga

 

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

mérlegképes könyvelő regisztráció meghosszabbítás

HozzászólásSzerző: hbrigitta79 » csüt. jún. 24, 2010 10:48 am

Köszi a válaszokat. Nem tudom honnan vettem az 5 évet, mintha valahol olvastam volna, de akkor biztos, hogy nem erre vonatkozott. Mindenesetre köszönöm.
hbrigitta79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron