Adófórum

Adózási és számviteli információk

Új törvény szerinti jelenléti ív

Egyéni vállalkozók

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: mazsika60 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Hallottam, hogy új típusú jelenléti ívet kell vezetni, ami két példányos. Nekem a régi típusú egy példányos van, és az alkalmazottammal ezt vezetettem.

Már körbe telefonáltam egy rakat nyomtatvány boltot és vagy nem hallottak róla, vagy mint pl ma is egy növénytermesztési jelenléti ívet akartak nekem eladni, ami ugyan 2 példányos, de egy lapra csak egy nap írható, és nem akarok havonta 20 ilyet venni egy rakás pénzért.

Abban kérném a segítésegeteket, hogy mit tudok csinálni, vagy valaki tud ajánlani Budapesten olyan helyet ahol ez beszerezhető?

Azt is hallottam már mástól, hogy még nem is árulják a nyomtatványboltok.

Előre is köszi a segítséget!

mazsika60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. máj. 12, 2010 6:24 pm

Szia! Valószínű, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás jelenléti ívéről hallottál, az két példányos, és szigorú számadású lesz, ha majd lehet kapni. Addig a sima nyomtatványt, ami a törvény melléklete, kell sorszámozni.

Úgyhogy a rendes heti 40 órás határozott vagy határozatlan munkaszerződéses alkalmazottaidnak ezután is megfelel az 1 példányos jelenléti ív.

Üdv. Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: pankráta » szer. máj. 12, 2010 6:41 pm

Úgy van, ahogy Márti írta, az egyszerűsített munkavállalóké a 2pld-os jelenléti, a "normál" alkalmazottadnak mehet azon, amin eddig vezetted.

Nálunk néha már lehet kapni a 2pld-osat, de hamar elfogy, sorbanállás van érte. Tényleg csak a növénytermesztési van itt is, a nyomtatványboltosok azt mondják, nem is lesz más, egyszerűen húzzák le róla, hogy növénytermesztési. Hát, ez is megérne egy misét...!

Mindenesetre, Mazsika, ez Téged a leírtak alapján nem érint.

pankráta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. máj. 13, 2010 6:44 am

Egyszerűsített foglalkoztatási jelenléti ív-et, vagy a

Blanketta szerződés vagy egyszerűsített munkaszerződést 

kell átadni az alkalmi munkavállalónak. Két példányban készül. az egyik a munkaadóé, a másik az AM. munkavállalóé.  Ezen a a szerződésen minden olyan adat  szerepel ami a bejelentéshez szükséges.

A bér összege is szerepel.. és a szerződést mindkét fél aláirja.. tehát ugyis tekinthető mint bér kifizetési  okmány.

A munkát adó legfejjebb egy záradékkal megerősitheti hogy a munkavállaó a bért felvette és elismeri. Ez  akiegészités nincs a mintán..de  lehet bőviteni.. ha több info szerepel rajta az sesem lehet probléma.

2009. december 17.

Egyszerűsített foglalkoztatási jelenléti ív minta - 2010

Munkáltató neve, megnevezése:  
székhelye, lakóhelye:  
Adószáma:  
Munkavállaló adatai Munkaidő* Munkakör Munkabér** Munkavállaló Aláírása
a munkavégzés megkezdésekor a munkavégzés befejezésekor
neve, születési családi és utóneve(i):            
születési helye, ideje:  
anyja születési családi és utóneve(i):  
lakóhelye:  
TAJ-száma:*  
Adóazonosító jele:*  
* a munkavégzés napja, valamint a munkaidő kezdete és vége óra szerint megjelölve, továbbá a ledolgozott órák száma
** a ledolgozott munkaidőnek megfelelően, Ft/nap

Egyszerűsített foglalkoztatási jelenléti ív minta - 2010
LETÖLTÉS INGYEN

http://www.munkaugyiforum.hu/Egyszerusitett-foglalkoztatasi-jelenleti-iv-minta-2010
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: mazsika60 » csüt. máj. 13, 2010 7:05 am

Sziasztok!

Köszi a segítséget! A munkavállaló akit bejelentek heti 10 órában dolgozik. Nem tudtam, hogy emiatt kell vezetni ezt a kétpéldányos nyomtatványt.

Azon én is meglepódtem, amikor a nyomtatvány boltban a nő mondta, hogy egyszerűen csak húzzam le és kész. Meg mellesleg ahogy írtam is, nem két forintba kerül egy ilyen lap.

Mondjuk ezt a nyomtatványt sem értem, mert havi bérre van, nem naponta fizetek neki. A munkaszerződésbe is beírtuk, hogy minden hónap 10.-én kap fizetést. 

Akkor számoljam ki mindig a napi bérét?

 

mazsika60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. máj. 13, 2010 7:13 am

Szia!

A tiéd nem egyszerűsített munkaszerződés szerencsédre.

Az egyszerűsített egyfolytában max 5 napot dolgozhat, Ez külön szerződésnek is számít, Ki-be kell jelentgetni, max 5 naponként.

A tiéd rendes alkalmazott, kevesebb órával. Ezzel semmi gond.

Ne akarj egyszerűsítettet, majd bele őszűltem amire kész lettem az áprilissal.

Szia. Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. máj. 13, 2010 7:31 am

Mazsika!

Neked nem kell ez az egyszerűsített foglalkoztatáshoz való jelenléti ív minta!!!!!!!

Az ún. hagyományosat használod, havonta fizetsz neki bért, mindent csinálsz úgy ahogy eddig! 

Egyáltalán azt sem értem, miért kellett az egyszerűsített foglalkoztatást belekavarni!

Könyörgöm! Ha nem ez a kérdés, ne vezessük már félre a kérdezőt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Új törvény szerinti jelenléti ív

HozzászólásSzerző: mazsika60 » csüt. máj. 13, 2010 6:16 pm

Sziasztok!

Hűha, akkor nem kell a kétpéldányos jelenléti ív. Príma.

Igazság szerint a könyvelő szólt, hogy új szabály van és vegyek ilyen két példányos jelenléti ívet. Az egész onnan kezdődött, de mivel nem jutottam előre azért kérdeztem.

Lehet könyvelőt kellene váltanom? :)

Akkor nem kell két példányos, marad a régi egy példányos és kész. Így egyszerűbb is.

Köszi mindent! :)

mazsika60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 0 vendég