Adófórum

Adózási és számviteli információk

SZJA Önellenőrzés

SzJA

SZJA Önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! A 0735-tel kapcsolatosan kérném a segítségeteket:

1./Egyéni vállalkozót kellene önellenőriznem, úgy tudom,  május 21. után önellenőrizhető, de a kitöltési útmutatóban az olvasható, hogy a "beadási határidő letelte után", pl.önadózóknál 07.05.21. Nem lehet hogy az ev.-nál ez a 02.15. után már érvényes? Azért lenne fontos, mert többek között visszaigényelhető adóját kellene csökkenteni.

2./Előkerült továbbá még egy bevételi számla, egy nagyösszegű adomány igazolása, továbbá 4-ből 1 gyermekre fél évtől nem járt a családi kedvezmény. A 0653-on "analitikaként" kitöltöttem a helyes összegekkel, és változott: a./az osztalékadó   b./különadó    c./%-os eho    d./adókedvezmény c./elhatárolt veszt.  e./összevont adó

3./ NEM TUDOM megcsinálni a0735-01-en az önellt!!! Kérdésem: A 0735-011 részletező soraiba minden változott sort be kell-e írni (kivétel a különadó és az eho, ezeknek külön lapja van), vagy csak aminek közvetlen adó/adókedvezmény vonzata van?

Talán nagyon hosszan és érthetetlenül írtam le, de azokra a változásokra nem találok helyet, amit az a./c./ d./ e./-be ig írtam. 

Előre is köszönöm. Üdv:Napraforgó

  

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

SZJA Önellenőrzés

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » kedd márc. 06, 2007 5:50 am

Az egyéni vállalkozóknak febr. 15-e volt az adóbevallási határidő. Tehát őket febr. 15 után már lehet ellenőrizni (ne várd meg a ,ájust!).
escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

SZJA Önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd márc. 06, 2007 6:22 am

Szia Napraforgó!

Egyéni vállalkozóknál február 15. után lehet önellenőrizni a 0735-ön. Minden sor változását vezesd le a részletező sorokban, mert úgy fog összeállni egy helyes bevallás. Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJA Önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Törpe » kedd márc. 06, 2007 6:55 am

Mivel nincs elég hely levezetni az összes változott sort, pedig tényleg az lenne szabályos, én csak azokat a sorokat írnám be, ami közvetlenül az eredménnyel, illetve az adókkal foglalkozik.

Szerintem is beadható már az önellenőrzés.

Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJA Önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd márc. 06, 2007 8:34 pm

Köszönöm a segítséget!!!!!!  Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég