Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tevékenységi kör módosítás

Egyéni vállalkozók

Tevékenységi kör módosítás

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem szépen segítségeteket: Egyéni vállalkozó szeretne időnként piacon is árulni. Papíralapú igazolványa van, már előző évben is vállalkozó volt, nem  szerepel az igazolványban a piaci árusítás. Kell mennie az okmányirodába, hogy bejegyezzék az igazolványába is a módosítást, vagy elég, ha én beküldöm a változásbejelentőt? Ha a vállalkozó piacon akar árusítani, akkor előtte nap nekem jelentenem kell az illetékes önkormányzathoz az iparüzési adó miatt? Köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenységi kör módosítás

HozzászólásSzerző: pankráta » pén. ápr. 23, 2010 5:28 am

Szia!

Elektronikusan saját ügyfélkapun keresztül beadod a módosítást,  amiben megjelölöd, hogy kér-eúj vállalkozói igazolványt, vagy nem. Ha nem kér, akkor csak leadja a régit az okmányirodában, ha kér, akkor 3000Ft-ért állítanak ki neki újat. Apeh felé is jelenteni kell.

Előtte nap nem tudod bejelenteni, legalábbis én most szombaton beadtam a szombatit is + a vasárnapit is, és jött rá a hiánypótlás, hogy nem fogadja el, mert a beadás dátuma korábbi, mint a bevallásban szereplő tárgy nap. Ezek szerint csak aznap lehet bejelenteni. Természetesen itt az ideiglenes ipáról van szó, abban az esetben, ha adott településen, ahová megy árulni, van ideiglenes ipa. (10THIPA + 1044-et is kell adni)

pankráta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Tevékenységi kör módosítás

HozzászólásSzerző: 494 » pén. ápr. 23, 2010 7:10 am

Nagyon köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 93 vendég

cron