Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tevékenysére jellemző kereset SOS

Egyéni vállalkozók

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: Sznéniki » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nagyon-nagy segítségre lenne szükségem!

Jövő hét keddre berendelt az APEH egy egyéni vállalkozó tevékenységére jellmező kereset miatti ellenőrzésre.Kellene vinni a nyilvántartást ami szeirint ki lett számolva a járulékalap, ami után adózik.Bemondás alapján lett küldve neki a 1058-as(kárszakértéssel foglalkozik, és 150.000 Ft után fizeti a járulékokat)Esetleg tudna nekem segíteni valaki abban, hogy küldene egy kalkulációs mintát, ami alapján igazoljuk és kiszámlojuk a tevékenységre jellemző keresetet.

Köszönöm Niki

Sznéniki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. ápr. 16, 2010 10:21 am

2010 évről van szó??? Tavaly mennyi után fizetett járulékot? Év vége előtt honnét lehet tudni mennyi is a TJK?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. ápr. 16, 2010 10:42 am

Szia!

Nincs ember aki ezt megtudná mondani. Iránymutatások vannak - de alkotmánybíróság elött a téma. Kíváncsiak lennénk hogy mit mondanak majd ebben a témában. Megköszönnénk ha megosztanád velünk a tapasztalatokat.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. ápr. 16, 2010 10:45 am

Igen. Én Niki helyében megpróbálnék időhúzásra játszani. (Valamilyen indokkal tolni az ellenőrzés megkezdését - betegség, szabadság, stb-)  Hátha az új Parlament eltörli ezt a baromságot. (Lehet az AB-nek informálisan megsúgták ezt a szándékot és ezért nem foglalkoznak a témával, mert február elején egyszer már felreppent a hír, hogy tárgyalni fogják hamarosan.)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. ápr. 16, 2010 10:47 am

Egyébként sokkal-sokkal több volt az illető bevétele az első negyedévben?Mert ha nem, akkor lehetne házi-számításokra építeni szerintem.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. ápr. 16, 2010 10:52 am

Gondolod, hogy az olyan hamar "feláll" ??? :)))
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. ápr. 16, 2010 10:56 am

Igen. Sietnek. Úgy hallottam, július 01-től akarják a változásokat, akár visszamenőleges hatállyal is. Addig meg el lehet az ügyet. 
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: Kiskovács » pén. ápr. 16, 2010 11:03 am

Szia Niki! Írd fel egy papírra: Tevékenységre jellemző kereset számítása 2010. évre.

Az SZJA tv. 3.§ 9. pontja c./ rész szerint számolva. A 2010. évi bevételnek 20 %-os vélelmezett haszna után. Tekintettel arra, hogy a tényleges adatok csak az év végén lesznek ismertek, a vállalkozó úgy döntött, hogy év közben a havi 150.000.- Ft után fizeti meg az SZJA-t és a járulékokat, a különbözet után pedig a 27 %-os EHO-t. Azért döntött így, mert bevételei év közben nagyon hullámzóak, illetve a jelenlegi gazdasági helyzetben a fizetőképes kereslet is ingadozik. Ezért a fentiek szerinti elszámolást választja. Az év közbeni havi fixes elszámolást a gördülékenyebb admin. és bevallási kötelezettségek tarthatósága miatt választotta.

Ha sem az időhúzás, sem egyéb jobb megoldás nem lesz addig, akkor - hogy ne menjetek üres kézzel - ez is több, mint a semmi. Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. ápr. 16, 2010 11:05 am

Ez 1000 pontos válasz. :))
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenysére jellemző kereset SOS

HozzászólásSzerző: Sznéniki » pén. ápr. 16, 2010 11:56 am

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségeket. Akkor úgy gondolod Margó, hogy ennyi elég és el is fogadják? Nem kellene számokkal alátámasztani? Én teljesen meg vagyok rémülve, főleg az egyik könyvelő cég oldalán láttam egy nyilatkozatmintát kalkulációs táblázattal kiegészítve, vagyis csak szerettem volna látni, mert nem engedte megnyitni ezt az oldalt. Azért gondolnám, hogy nekik valami igen kézzelfogható számszaki adatok kellenének.?!Mindegy, kedden már okosabb leszek és jelentkezem!

Köszi mindenkinek: Niki

Sznéniki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 119 vendég