Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV.által elszámolható rezsiköltségek

Egyéni vállalkozók

EV.által elszámolható rezsiköltségek

HozzászólásSzerző: Filippi1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy ha az ev. székhelye és telephelye nem elkülönített és jellemzően piacozó, vásározói tevékenységet folytat, milyen rezsiköltségek számolhatók el a vállalkozással kapcsolatban (víz-,villany-,gáz-,internet-,telefon-, bérleti díj...stb.)?

Köszönöm:Ani

Filippi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EV.által elszámolható rezsiköltségek

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » szer. ápr. 14, 2010 4:53 pm

Szia!

Szerintem ki kell nevezni az egyik helyiséget irodának és valamilyen fizikai mértékegység (négyzetméter, köbméter) alapján el lehet számolni a rezsiszámlákat. Telefonszámlának én a felét el szoktam számolni, de korrektebb lenne a részletes híváslista alapján kiválogatni az üzleti célú hívásokat.

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EV.által elszámolható rezsiköltségek

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. ápr. 14, 2010 5:08 pm

Szia! Piacozók, vásározóknál jellemzően nem szokott gond lenni azzal, hogy nincs költség.

Az árút meg kell venni , hisz eredetét is igazolni kell, az árút szállítani kell , gépkocsi ktg,

A terület foglalásért minden alkalomra fizetni kell, ideiglenes IPA. van ahol ezer forint

egy alkalom. Szerintem nincs szükség a telephely rezsi költségére, ami elég macerás, hisz

a mérőóra annak a nevén kell lenni , aki vállalkozik. Amennyiben az árút idegen helyen tárolja, akkor bérleti díj természetesen elszámolható. Ennyi jutott eszembe. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 114 vendég

cron