Adófórum

Adózási és számviteli információk

hitel,adó,költségek

Egyéni vállalkozók

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: pinczesnem@drotposta.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Sürgősen kérném segítségeteket mert nagy elhatározás előtt álok.
Lakást vagy üzlethelyiséget érdemes vásárolni
irodának tevékenységem végzéséhez?
Szabadfelhsználásu jelzáloghitel költségei elszámolható-e ebben az esetben? Ha megszünik a vállalkozás adózás szempontjából milyen kötelezettségek terhelnek?
Hogyan érint az éves amortizáció leírása?
pinczesnem@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szomb. márc. 03, 2007 2:23 pm

Nem mindegy, hányan fognak ott dolgozni. Ha jól emlékeszem, öt fő felett már nemenként kell mellékhelyiséget biztosítani, meg egyéb előírások is vannak arra, mit lehet irodának tekinteni. Ideértve Ántsz vízminőség-ellenőrzést meg ilyenek. Munkaügyi ellenőrzésnél is kibukhatnak dolgok (világítás, négyzetméterek, szellőztetés a munkakörülmények értékelésekor). Talán valaki részletesebbet tud, én csak ezt tudom kiindulópontnak.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. márc. 03, 2007 2:35 pm

Ha lakást vásárolsz, az esetleges átalakitás költségeinek ÁFÁ-ját nem tudod levonásba helyezni, hiába irodának használod. Eleve a földhivatalnál irodának kell hogy bejegyezve legyen. Irodaépületet lehet amortizálni általában évi 2%-kal. A hitel kamata költségként elszámolható, gondolom valahol megjelenik az, hogy abból vásároltad. Vállalkozás megszünésekor ha még megvan az ingatlan nem kell bevételként kezelned, hanem később ha eladod magánszemélyként ingatlanértékesités bevétele lesz.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szomb. márc. 03, 2007 5:53 pm

Az is lényeges, hogy EV vagy cég nevére vásárod.

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. márc. 03, 2007 9:09 pm

A hitel kamata az üzembehelyzés időpontjáig a beruházás költségeit növeli, tehát aktíválandó tétel. Majd az amortizáción keresztül kerül költségként elszámolásra. Az ingatlan aktíválása utáni időpontra eső kamat viszont már közvetlenül elszámolható a bankköltségek között.

Amennyiben nem egyéni vállalakozóként vásárolod a lakást, amelyet később irodának minősíttetsz, hanem pld. KFT-ként vagy BT-ként, akkor a vállalakozás megszüntekor az állományban lévő tárgyi eszköz után meg kell fizetni az adót.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. márc. 03, 2007 10:44 pm

Szia!

Az is megoldás lehet, ha lizingeled.

Magánszemélyként is veheted és később bérbeadhatod a vállalkozásnak. A bérbeadás terhei még mindig alacsonyabbak mint a nyereség ill. az osztalékkivét terhei. Jótékony hatású lehet a házipénztárra is és az adóalapra is a bérleti dij. A bérleti jogviszonyt könnyebb megszüntetni, mint a vállalkozás eszközét értékesíteni. Év végén a magánszemély idéntől akár évente váltogathatja, hogy a bérbeadás különadózó vagy összevont jövedelemként adózzon.Tehát a felmerült költségek arányában dönthetsz, összevont adóalapkénti adózásnál akár adókedvezmény is állhat vele szemben.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. márc. 04, 2007 10:12 am

A kérdésból én arra következtettem, hogy egyéni vállalkozásról van szó. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. márc. 04, 2007 1:43 pm

Ha le akarod vonni az ÁFÁ-t, akkor ne lakóingatlannak minősített ingatlant vegyél. Ha befektetésnek is szánod, de 15 éven belül nem akarod eladni, akkor magánszemélyként nem lesz adóköteles az értékesítés, de cégként igen. Plusz cégként az üzlethelyiség ÁFÁ-san lesz adóköteles.

A lakóingatlan illetéke magánszemélyként 4 millióig 2% utána 6. Minden más esetben 10%.

Ha magánszemélyként veszed és bérbeadod, akkor attól függően, hogy mekkora további jövedelmekkel , bérbeadásból származó jövedelmekkel rendelkezel aránylag alacsony adóteher mellett szerezhetsz adózott jövedelmet továbbá a rezsit el tudod számolni a cég költségeként, de a fizetett kamatot és amortizációt ebben az esetben nem.

A vállalkozás végelszámolásakor a nem lakingatlan ÁFA köteles lesz!

A fentieket mérlegelve kell a terveidnek megfelelően optimumszámítást végezni!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: pinczesnem@drotposta.hu » hétf. márc. 05, 2007 11:22 am

Szia Ani! Jól sejtetted Egyéni Vállalkozó vagyok és tárgyi adómentes tevékenységet végzek. Az irodát saját használatomra venném. Ebben az esetben kell nekem ÁFÁt fizetni a megvásárolt ingatlan után.
pinczesnem@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hitel,adó,költségek

HozzászólásSzerző: pinczesnem@drotposta.hu » hétf. márc. 05, 2007 11:27 am

Egyéni vállalkozó vagyok és úgy is használnám irodának. Üdv.pne
pinczesnem@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég