Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

Cikkekhez kapcsolódó vitafórum.

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: faliznyo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Erre remélhetőleg mindenki felkapja a fejét… Bármilyen hihetetlen, úgy lehet kifizetni február 5-éig az ominózus 10%-os osztalékot, hogy nem kell adóelőleget levonni a magánszemélytől. Az eljárási szabályok kissé pongyolák, de ez esetben ez nem ad aggodalomra okot… Pedig kérdések vannak bőven: Ki vall? Ki fizet? Mikor?
faliznyo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: T.né » hétf. feb. 05, 2007 8:29 am

Szerintem a kifizető  ha 2007. februárjában kifizeti a 10%-os osztalékot, akkor erről a 0708 bevallás 431. sorában 2007. március 12-ig tesz eleget a bevallási kötelezettségének. Ha a kifizető levonta az adóelőleget akkor a 431. sor e., oszlopába is beírja az adó összegét és 2007. március 12-ig befizeti. Ha a magánszemély megkapta a bruttó összeget mert nem vont a kifizető adót az osztalékból, akkor az e., oszlopba "0" kell írni. Ebben az esetben a fizetési határidő a magánszemélynak 2007. április 12.

T.né

T.né
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: FEJES » kedd feb. 06, 2007 8:33 pm

Kérdésem az lenne, hogy ha a kifizető nem vont le adóelőleg a 10%-os osztalékból és bruttó módon kifizette, a magánszemélynek meddig kell az APEH felé a részletfizetési kérelmet beadni. Található erre valahoz hivatalos állásfoglalás. MAMI
FEJES
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: Adómentő » kedd feb. 06, 2007 10:10 pm

Az osztalék kifizetését először jóvá kell hagyni, ehhez mérleg és eredménykimutatás kell, az átadás határidejét a számviteli politika rögzíti. A számviteli politika módosítására nem indok a kedvezőbb adózás, ezért csínján kell bánni e joghézaggal.

Adómentő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: T.né » pén. feb. 09, 2007 1:48 pm

MAMI! Szerintem a 10% osztalékrészre vonatkozó részletfizetési kedvezmény kérésének a határideje a 2006.LX tv 223§ (17) bekezdésének  hatályvesztése volt, azaz 2007.02.05. Erre nem volt APEH állásfoglalás csak a tv, viszont volt aki beszélt az ügyfélszolgálattal és ők is ezt mondták.

T.né

T.né
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: Marcsi66 » hétf. feb. 12, 2007 4:18 pm

2006.LX tv 223§ (17) bekezdése szerint a kedvezményes 10 %-os osztalékadó megfizetésének határideje az osztalék kifizetés negyedévét követő hónap 12. Ha ekkor esedékes miért kell részletfizetést kérni már február 5-ig? Én ezt nem találtam a törvényben, nincs benne határidő a kérelemre. Hol van leírva?

Marcsi

 

Marcsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: metaker » pén. márc. 02, 2007 1:36 pm

A részletfizetési kérelem határidejével kapcsolatosan, szerintem eldönti a vitát, ha nincs olyan bevallás az APEH birtokában amiben szerepel az adó  kötelezettség, nics mire engedélyt adni-a, hatáskör hiányában úgy is elutasítja. Véleményem szerint akkor kell a részletfizetési kérelemet beadni, amikor a járulék bevallást beadjuk. 02.12 vagy 03.12. 

Én azonban még azon gondolkodom a társaság vagy a magánszemély nevében érdemes beadni a részlet fizetési kérelemet, melyik esetben alátámasztható a kérelem jogossága, vagy a jogszabály ígérete szerint mindenkinek megadják.

KáKá

 

metaker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: mogyoró » pén. márc. 02, 2007 9:10 pm

Két dologban vagyok bizonytalan ezen osztalékkivét elszámolásánál. Tud valaki segíteni?

1. Február 5-ig kész a mérleg, taggyűlésről jegyzőkönyv készült, de a TÁNYA bevallás beadása (még nyomtatvány sincs) és a mérleg beküldése csak a törvény által aláírt határidőben történik. Lehet ez gond? Ha a lezárt mérlegbe a TÁNYA összege nem pontosan a végleges bevallás összege lesz, ezt a 2007 évi könyvelésben helyesbíthetem?

2. Ha a kifizető levonja a magánszemélytől a 10%-ot, akkor a törvényből úgy olvastam, hogy a kifizető is kérheti a részletfizetést, és nem kell egyből befizetnie. Ez a törvény felülírja az Art. rendelkezéseit, miszerint levont adóra fizetési könnyítés és halasztás nem kérhető? Az nem erősebb jogszabály?

Mogyoró

mogyoró
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. márc. 02, 2007 9:52 pm

Szia Mogyoró!

1). Miután lezárt a mérleg - taggyűlés elfogadta, jkv. van róla a kérdésre tudod a választ. Nem nyúlhatsz bele. A mérleg zrása nem a beadástól függ. A kérdésed jogos, a 0629-ben még "rádöbbenhet" az ember dolgokra a legnagyobb körültekintés mellett is.

2). Mi is úgy tudjuk, hogy kérheti és a legkedvezőbb mgoldás az lett volna, hogy amire fizetni kell, már engedély legyen a birtokában, tekintettel arra, hogy 0708-al előírják a kötelezettséget és esetlegesen nehogy pótlékalap legyen. A kérdésed jogos, ezek szerint nem??!!!  Nem tudom persze a "fórumlakók" közül próbálkozott-e már valaki ilyen kérbénnyel és ha igen milyen választ kapott rá.

Csak emlékeztetőül, mert ide tartozik: A  10%-os csomaghoz szükséges még:1).taggyűlési meghívó, amelynek legalább 15 nappal meg kell előznie a taggyűlést.  2). Társasági szerződés módosítás a cégbíróságra beadva:  max: taggyűlés időpontja+30 nap.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fogd a pénzt és fuss! Kifizethető 100%-ban a 10%-os osztalék?!

HozzászólásSzerző: mogyoró » szomb. márc. 03, 2007 2:52 pm

Szia Zspotorke!

1. Tényleg azért volt az első kérdés, mert akármilyen körültekintéssel jeleztem a megbízónak a várható TÁNYA összegét, mire végigmentem a bevalláson, mindig találtam valamit (igénybe vehető kedvezmény, vagy inkább itt számoljunk el valamit, úgy kedvezőbb), és csak a kitöltés végén lett végleges az összeg. Most, hogy az APEH honlapon is csak későn fog megjelenni a bevallás, ebbe többek belefuthatnak, mert a zárás időpontja 04.19 előtti(ezt a dátumot prognosztizálta az APEH). Szóval itt az a kérdés, hogy készítsünk-e bevallást az eredetileg kalkulált adóról (mérleg mögé), és ha valamit másként kellett volna számolni, akkor önrevíziózzunk, vagy elég csak egy jó bevallást készíteni, és ha ez eltér a mérlegben megjelölt adóösszegtől, azt 2007-re kell korrigálni, egyéb ráfordításként (várhatóan nem jelentős összegű hiba)

2. Nekem tényleg volt tapasztalatom a fizetési könnyítési kérelem elbírálásánál, amit teljes egyészében visszadobtak, mert hogy volt benne olyan adótétel, ami már levont szja-ra vonatkozott (önrevízió miatt kalkuláltuk tévesen), és ezt még az elbírálásra rendelkezésre álló törvényi határidőn belül már inkasszózták is, a cégautóadóval együtt, ami ugye nem levont adó, még az elutasító határozat érkezése előtt! Fellebbezésre sem volt lehetőség, hogy önrevízióztuk a különbözetet, mert tévesen lett levonva az SZJA, csak késett a feldolgozás!

Ha a 0708-as bevallással együtt a fizetési könnyítési kérelmet is benyújtja a cég, akkor melyik jogszabályra hivatkozzon?

Mogyoró

mogyoró
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Vitafórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég