Adófórum

Adózási és számviteli információk

határidő ma -ügyfélkapu

Adatszolgáltatás

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

1008-nak ma van a bevallási határideje, mivel az ügyfélkapu még szerdán sem működöt, nem az lett volna  a korrekt tőlük, hogy legalább 2 nappal kitolják a határidőt ? úgy szar az új ügyfélkapu ahogy van, az értesítési tárhely borzasztó -nem tudom kinek jönnek  az értesítések , aztán mire megnyitom....

nem lehet nekik javaslatokat írni, hogy a MI igényeink szerint legyen kialakítva, elméletileg és gyakorlatilag is mi dolgozunk vele, a mi munkánkat könnyíteni meg...

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » pén. márc. 12, 2010 10:21 am

Szerinted a mi igényeinket ki veszi figyelembe, tőlünk, csak értelmetlen dolgok teljesítését várják, vagy "hozzájárulást" az évi rendes prémcsijükhöz.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. márc. 12, 2010 11:13 am

Én már egy ideje  közvetlenül az ABEV-ből küldöm el a bevallásokat, rögtön, ahogy megcsináltam.

Ott mindíg szépen elmegy.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. márc. 12, 2010 12:10 pm

Mindkettőtöknek igaza  van. hol müködik, hol nem.   Ugy  hogy  résen kell lennie  a könyvelőnek.

Ugyanaz a szitu, mint 2007-ben az induláskor.  És  kinek kell alkalmazkodnia:  a  könyvelőnek. És mi a fizetség  érte:  semmi.  Nem vagyok informatikus,  de olvastam tippeket,  arról  mi okozza, hogy egyesek be tudnak lépni, mások nem Hely, idő  bármilyen körülmény  különbség - adsl szolgáltató.

Ránk kényszerítették az éles  tesztüzemet - ez már  nyilvánvaló. A pénzt  felvette érte, a fejlesztő, a pályázó, az üzemeltető.

Ugy lenne korrekt, ha: 

 -  beismernék a könyvelők túlterhelését, nyilvánosan, rehabilitálnának bennünket.

 -  pályázatkiirással, haogy  100 % támogatással juthasson a könyvelői is  hozzá a megfelelő technikához.

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: szokeandras » pén. márc. 12, 2010 5:46 pm

Magasról nagyívben le van pottyantva, hogy ki dolgozik vele.... A lényeg a kiadott pénz rá....
szokeandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. márc. 13, 2010 9:17 am

Aktuális

Látogatottsági rekordot döntött a portál

A pénteki adóbevallási határnapon a portál és az Ügyfélkapu fennakadások nélkül működött. A látogatók száma rekordszintre emelkedett és meghaladta a 138 ezret, az Ügyfélkapun 59 735-en léptek be, a rendszer 222 867 dokumentumfeltöltést regisztrált.

Tisztelt felhasználó!

Értesítjük, hogy a Kormányzati Portálon és az Ügyfélkapun 2010. március 13-án szombaton 22.00 órától 00.00 óráig (éjfélig) karbantartás lesz. Ezen időszak alatt a Kormányzati Portál, valamint az Ügyfélkapu alá tartozó honlapok és szolgáltatások nem lesznek elérhetőek. Szíves megértését és türelmét köszönjük!

 

A másik oldalon igy  látták!!!!   És  igy  láttatják a nem könyvelőkkel.

Az lenne a  célravezető, ha aki  - könyvelő - leakadást lát - nem tud küldeni,  az aktuális  üzenetet lementené a gépről, hogy  egy  csokorba  kötve el tudjuk küldeni nekik, vagy  nyilvánosságra  hozni.

Mert Nem minden arany ami fénylik.  Sőt  nézőpont  kérdése...   A  könyvelők nem látták - a fennakadás  nélküli működést - többen több helyről.  Lehet, hogy  segíteni tudnánk  nekik, az informatikusoknak ha  kiderülne, hol akadozik, hol terhelődik tul időnként  a rendszer. 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » vas. márc. 14, 2010 2:05 pm

Zsuzsa, áruld el, hogy csinálod!!!

Én is próbálkoztam vele, de mindig hibaüzenetet kapok. Már nem is kísérleteztem vele, erre azt olvasom, hogy a dolog mégis csak működik, csak én vagyok képtelen a használatára.

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. márc. 14, 2010 5:47 pm

Semmi cicó nincs benne. Megjelölöd küldésre, úgy mint eddig. És utána kiválasztod azt a menüpontot, hogy "nyomtatvány közvetlen beküldése." Itt felhoz egy bejelentkező ablakot, amin az ügyfélkapus reggel bejelentkezel, és már megy is. 

Nekem ez sokkal jobban tecc, mint a régi. Van ugyanis két ügyfelem, akiket úgy örököltem, hogy saját regük van, (a többi az én nevem alatt fut,) és így nem kell válogatnom, amikor küldök. Ha kész egy bevallás, rögtön tudom röptetni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. márc. 14, 2010 5:56 pm

Hajni  én  tudtam  küldeni 12-én éjjel 20 és 24 óra  között. Még aznap 12-i dátummal megjöttek a nyugták  is.  Küldtem a MO-HU-ról, az ügyfélkapun keresztül.

Közvetlenül az Abevjavaból igy  lehet  küldeni: (most próbáltam ki)

Nyomtatvány  kiteritve az Abevjavaban - 

1)  Kapcsolat az ügyfélkapuval

2)  Nyomtatvány  megjelölése elektronikus küldésre.

  ---  amikor  megcsinálta, keletkezett küldhető nyomtatvány (ellenőrizte a prg, titkositotta, stb --  eddig ugyanaz)

akkor egy  sorral lejjebb kell lépni:

3)  Nyomtatvány közvetlen beküldése  ügyfélkapun keresztül - ezt válaszd (szóval semmi MO-hu, semmi böngésző,)

itt kéri  a felhasználó név:  és  jelszó.  Küldést  választok. 

Nekem is elküldte:  most. 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

határidő ma -ügyfélkapu

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » vas. márc. 21, 2010 2:53 pm

Köszönöm a biztatást, ismét megpróbálkoztam vele, és most igen, átment nekem is!!!

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég