Adófórum

Adózási és számviteli információk

tárgyi mentes melletti áfa

ÁFA

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: miki7508 » pén. márc. 12, 2010 3:40 pm

Igen, a tárgyi mentesség nem szűnik meg, de ha úgy volt bejelentve, hogy kizárólag tárgyi mentes tevékenységet végez... Na de ebben már nem vagyok annyira otthon, úgyhogy innentől csak figyelek halkan:)
miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: Budainé » pén. márc. 12, 2010 3:51 pm

Igazad van Zsuzsa, az első válaszomban azt írtam, hogy be kellett volna jelentenie az ÁFA státusz változást, de nyilván, ha megfelelt a feltételeknek, választhatott volna az egyéb tevékenységére alanyi mentességet is. A tevékenység bejelentésével kapcsolatban kételyeim vannak, hiszen nem ő a távközlési szolgáltató, csak közvetíti a szolgáltatást, de lehet, hogy igazad van.

Üdv.: Kati

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: Budainé » pén. márc. 12, 2010 3:56 pm

Szia Miki! Azt gondolom, hogy igen nehéz lenne kivitelezni az általad írt módszert, mivel ezek az alvállalkozók ( gondolatom szerint biztosításközvetítők, ügynökök) általában jutalékos rendszerben dolgoznak, nem egy fix havi összegért, és egészen biztos, a telefonktsg. sem egyforma minden hónapban.

Üdv.: Kati

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. márc. 12, 2010 4:08 pm

Igen, való igaz, hogy nem távközlési szolgáltató, de attól még szerintem használhatja a tevékenységi kódot, mint ugyanazon szolgáltatás igénybevevője és közvetítője. Ez a gyakorlatban működik más tevéknységek körében is. Pl: ilyenek a közüzemi dijak is.

Keresem azt az indokot, amivel bele lehetne paszírozni a "tárgyi mentesbe" mint kapcsolódó szolgáltatás, de egyenlőre nem nagyon találom ill. mint írtam is már nem érzem odavalónak, mint kapcsolódó szolgáltatás. Nézem Miki által javasolt 36 §-t is, de az szerintem erre az esetre nem jó.

Egy dologban egészen biztos vagyok, hogy 1-es adószám birtokában nem lehet áfá-s számlát kibocsátani max. ÁFÁ-t fizetni.

 

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. márc. 12, 2010 4:17 pm

Igen.

Mert abban igaza van Mikinek, hogy igy már nem lenne gond a bruttó elszámolással, de ezen az alapon nagyon sarkítva a dolgokat, határ a csillagos ég. Fővállalkozó fizet én meg beszélek -amennyit  csak akarok. Nála jól bele lehet majd esetleg kötni a magas telefonszámlába, (+ a jó sok hívószámba is) ha nem számlázza tovább, de magyarázkodnia kell mindenképpen, fizeheti a természtbenit, ÁFÁ-t se vonhat 100%-ban. Nekem meg tök jó, mint alvállalkozónak, mert gondom egy szál se.

Olyat el tudok képzelni, hogy csak engem hívhat ill. én elérem őt, azért adtam neki a telefont  (ügyeleti helyek így működnek) -de esetünkben nem erről van szó.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: Budainé » pén. márc. 12, 2010 4:44 pm

Nincs mihez kapcsolni. A 36.§ pedig nem erről szól.

Egy korábbi témánál már volt szó alanyi mentes számla kiállításáról TE értékesítés esetén, amikoris ugye ÁFA-t kell fizetnie. Ő sem tüntetheti fel a számlán az ÁFA-t, függetlenül attól, hogy fizetnie és vallania kell.

A fenti esetben viszont nem választottak alanyi mentességet a tárgyi mellé, igaz, az adószámuk is 1-es maradt. Hááát, egy esetleges ellenőrzésnél adóhiányt nem állapíthatnának meg, mert felszámította az ÁFA-t, csak elfelejtette bejelenteni, hogy egyéb, ÁFA-s tevékenységet is végez. Emiatt lehet bünti. 

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: neduteri » szer. márc. 24, 2010 1:44 pm

Az 1-es adószám alanyi mentességet jelent. Nem kötelezett adófizetésre,nem jogosult előzetesen felszámított adó levonására, kizárólag olyan számlát bocsáthat ki, amelyben áthárított adó nem szerepel.Az alanyi mentesség választására jogosító felső határ 5000000ft. Ebbe az értékhatárba nem számítandó be többek között az olyan értékesítés, amely az ÁFA tv. szerint adómentes/pl.85.,86. § alapján../.az adóalany vállalkozásában tárgyi eszközként használt termék értékesítése, stb./ÁFA tv. XIII. fejezet./Véleményem szerint az adómentes tevékenységről kiállított számlára azt kell ráírni, hogy az ÁFA tv. 86. §-a alapján nem tartalmaz adót, a továbbszámlázott telefonszámláról kiállított számlára pedig azt, hogy alanyi mentesség miatt nem tartalmaz adót. Ha az adóköteles bevételek elérik az 5 millió Ft-ot, az alanyi mentesség megszűnik.
neduteri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. márc. 24, 2010 4:03 pm

Szia!

A félreértések elkerülése végett: az egyes (1) adószám nem alanyi mentességet jelent, hanem ÁFA mentességet. A kettő nem egy és ugyanaz. 

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron