Adófórum

Adózási és számviteli információk

ELVÁRT ADÓ

Egyéni vállalkozók

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 28, 2007 6:44 am

Sziasztok!

 Ma reggel a TV-ben  (m2) nyilatkozott Veres János pénzügyminiszer: próbálom a lényeget leírni: Megsemmisítették a hivatkozott rendelkezést, de a kormány 1 hetet kért még az alkotmánybíróságtól. Ezen idő alatt a megsemmisítés nem lép életbe (mert nem hirdetik ki). Azon időszakra, ameddig életben volt, meg kell fizetni az adót.

Hogy ezt majd milyen számításokkal kell alátámasztani azt kíváncsian várom!!!!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. feb. 28, 2007 8:39 am

Ma reggeli híradásban már úgy jött le, hogy "a vállalkozóknak és a társaságoknak", de amennyire a média ért a dologhoz, ez a megfogalmazás még mindig semmit sem mond. Főleg, hogy nem is "elvárt adó" az egész dolog, hanem "elvárt adóalap"... na mindegy.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. feb. 28, 2007 8:44 am

Az aktuális hirekben olvasható Ruzsin Zsolt cikke "Az egyéni vállalkozóknak ANNYI" címmel,

szerinte, ha az EV-k kimaradnának, ellentmondana a szektorsemlegességnek, várhatóan

valaki majd azt is törli.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: tomayeredit » szer. feb. 28, 2007 8:13 pm

Az aktuális hírekbe már reagáltam a  dologra. Magától nem fogja törölni az Alkotmánybíróság, mert ők csak a hivatalos beadványokat vizsgálják. aki indítványozta az utólagos normakontrollt, az csak a társaságokra gondolt, az egyéni vállalkozóra nem. A PM-től meg ne is várjuk, hogy önként lépni fog, különösen azok után, hogy képes a megsemmisítés hónapját megelőző két hónapra beszedni az elvárt az adót a társaságoktól is. Magyarán: ami márciusban alkotmányellenes, az februárban nem?

Bárki beadhat az Alkotmánybírósághoz utólagos normakontrollra eljárt, lehet, hogy rajtunk a sor....

 Különben az Alkotmány 2.§a szerint: A Magyar Köztársaság független, demokratikus jogállam.

Lehet, hogy a törvényalkotók nem ismerik az Alkotmányunkat????? Nagyon úgy néz ki! Vagy nagyon kell a pénz, hogy legyen miből felépíteni pl. az új kormányzati negyedet?? Abból is valaki jól fog kijönni!

Felháborító, ami itt folyik ebben az országban, a legjobban az dühít, hogy hülyének nézik az embereket.

Edit 

 

 

tomayeredit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: kata1012 » szer. feb. 28, 2007 8:29 pm

 

 

Ezt én fel nem foghatom ésszel. Egy törvény személyfüggő? Ha alkotmányellenes akkor mindenkire, vagy senkire.

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: Erna » szer. feb. 28, 2007 10:27 pm

Korai volt a tegnapi örömünk! Igen, én is ugy értettem, hogy ugyan alkotmányellenes, de jan-febr-ra meg kell fizetni, mert akkor még életben volt a törvény mivelhogy az Alkotmánybíróság nem visszamenőleges hatállyal semmisítette meg.
Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 28, 2007 10:53 pm

Sziasztok!

Bár nem vagyok mindenképpen "adópárti" de ha a következetesség elvét nézzük akkor az osztalék 10%-os adójánál jól jött a nem visszamenőlegesség. A dolog onnantól rossz, hogy így "találták ki" . Szerintem  abban azért egyetérthetünk, hogy senki nem örült annak a dolognak, hogy némelyek azért vállalkoztak, hogy éveken keresztül veszteséget termeljenek és a többiek, akik nem tudták  vagy talán nem is akarták elvinni veszteségbe az adóalapot - meg fizették az adót és a járulékot. A dolog lényege az lenne, hogy a "jognak asztalánál" és a kötelezettség asztalánál is mindenki a lehetőségeihez képest foglaljon helyet. Persze sajnos vannak akik nem azért veszteségesek, mert....., hanem azért mert szó szerint és ténylegesen is azok. Nem rájuk gondolok. Aztán ha mindenki fizet, akkor meg jól és jó dolgokra kellene elkölteni a pénzt. Tudjátok, ahogy nekünk is tanítják: jó gazda módjára. 

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. feb. 28, 2007 11:00 pm

Érdekes! Még nem olvastam az Alkotmánybíróság indoklását, de kíváncsi vagyok!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. feb. 28, 2007 11:04 pm

Azért tényleg durva, hogy eleve feltételezik a veszteséges cégekről, hogy adót csalnak, mert voltaképpen ez volt a fő indok. Szerintem többre mennének azzal, hogy a hasonló körülmények mellett veszteséges cégeket hivatalból ellenőriznék. Csodák csodájára mindenki elkezdene nyereséges lenni!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ELVÁRT ADÓ

HozzászólásSzerző: sz.ili » vas. márc. 04, 2007 10:53 am

Az EV különadóját tudomásom szerint ezután fogja az Alkotmánybíróság tárgyalni, valahol olvastam. Arra én is kíváncsi vagyok, hogy az év első két hónapját hogyan fogják lezáratni, és ellenőrizni, hogy a különadót jól számoljuk-e ki. Bár a tapasztalatok azt mutatják, hogy nekünk mindent ma már csak jó sok munkával lehet megcsinálni. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég