Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

ÁFA

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: Erna » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hogyan számoljam el azt a mennyiségű saját előállítású terméket, amit különböző kiállításokon, árubemutatókon "kóstoltatásra" használnak fel? Mérhetetlen, hogy hány fő vett részt a kiállításon, ki mennyit fogyasztott, annyit tudok, hogy x mennyiségű termék fogyott el. A kiállítások hivatalosak, a szervező cégek
belföldön és külföldön számlát adnak a kiállítási helyfoglalásról,szakhatósági engedélyek vannak, a kiállításokon való részvétel ténye igy több szempontból igazolt.
Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd feb. 27, 2007 11:21 pm

A termék (áru)-bemutatókon elfogyasztott étel, ital értéke után a kifizetőt akkor nem terheli jövedelemadó- és egészségügyihozzájárulás-fizetési kötelezettség, ha az árubemutató megfelel az "üzletpolitikai (reklám) célból, bárkinek, azonos feltételekkel és módon, nyilvános körülmények között adott kedvezmény, árengedmény, visszatérítés, termék, szolgáltatás" feltételének. Ha ez nem áll fenn, mert például a bemutatón a résztvevők meghívás alapján vesznek részt, akkor a juttatás adóköteles.

Ha a kiállításra, árubemutatóra nem meghívás alapján mennek a résztvevők, akkor az elfogyasztott kóstoló nem minősül reprezentációnak.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: Erna » szer. feb. 28, 2007 12:40 pm

Ha jól értem, a piacrajutás érdekében felmerült reklámköltség? Pl a  Hungexpo-ra bárki bemehet, akkor az nyilt.  Van-e különbség aközött, hogy pl. 400 meghívót vagy csak 10-et küldök ki? Maga a meghívás ténye a meghatározó, vagy a mennyisége is? Elgondolkodtam az áfán is, mivel a saját előállítású termékhez áfát kértem vissza. (Ha eladnám a terméket, befizetendő áfám keletkezne, de nem eladtam, hanem "elkóstoltattam" ) Milyen nyilvántartást kérhet ilyenkor egy revizor? Esetleg hol találok a témához valami konkrétumot leírva? Üzleti ajándék, reprezentáció, reklám,  melyik kategóriába sorlja egyértelműen a kóstoltatást?

 

Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. feb. 28, 2007 1:48 pm

Már van egy értekezés a témában a fórumon. Ott megtárgyaltuk, hogy a vásárolt és felhasznált élelmiszer anyagköltség. T 511 - K 381, T466 - K 381

A felhasználás során késztermék jön létre: T25 - K 581

A késztermék megsemmisül természetbeni juttatásként: T55 - K 25

Ami rendezést von maga után: T 581 - K 582

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: Erna » szer. feb. 28, 2007 5:55 pm

Szia István! Hát éppen ez az, hogy nem természetbeni juttatásként szeretném, hogy "megsemmisüljön". Hol találom az értekezést, mert első nekifutásra csak a kesztyűs példát találtam meg.Köszi
Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. feb. 28, 2007 10:47 pm

Étel, ital ÁFA elszámolhatósága.

Nem tudom, hogy mi más mód kínálkozna az elszámolásra, mint természetbeni juttatás. Nem lesz adóköteles. Van még térítés nélküli átadás is, mint lehetőség, de csak cég esetén. Ez viszont nem hiszem, hogy úgy megállja a helyét.

Ha megosztod velem mire gondolsz talán segíthetek!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: Erna » szer. feb. 28, 2007 10:54 pm

Borbemutatót, borkóstolót tartunk kiállításokon.Az itt elkóstoltatott (ténylegesen, nem csak papíron)saját készítésü bort hogyan tudom elszámolni? Jöv.-i termék, csom.term.díjat is fizet,sok helyen van nyoma, hogy a bor elkészült, bepalackozták. Csak hát mit tegyek az elkóstoltatott mennyiségekkel? Cégről van szó, nem egyéni. Köszi, hogy segítesz.
Erna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. feb. 28, 2007 11:10 pm

Adómentes természetbeni juttatás önköltségi áron. A borkóstolón még jobban szeretek "szakérteni".
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. márc. 01, 2007 12:20 am

Meg kellene nézni a  PM és az APEH közös tájékoztatóját  "A reprezentáció közterheiről, továbbá más természetbeni juttatások adózási szabályairól" címen. (Megjelent az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Értesítő 2001. évi 3. számában.) Nem tudom, hogy érvényben van-e még ez a tájékoztató, mert sajnos nem tudom megnézni. E tájékoztatóban az szerepel, amit az 1.sz. hozzászólásomban írtam. Ha érvényben van még ez a tájékoztató, akkor a kérdésfeltevőnek ez lenne a legjobb megoldás.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Kiállításon, árubemutatón kóstoltatás

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. márc. 01, 2007 1:12 am

Szerintem a kiállítás elég nyilvános.
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron