Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV ellenőrzése 2004-2009

Ellenőrzés

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: Mzita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló ellenőrzést indítottak egy EV-nél 2004-2009 évre. Mire számíthatok? 2006 óta MINIMÁLBÉRES egyéni vállalkozó, szerencsére nem vett semmit, panelban lakik vagy egy 14 éves autója, tudom akkor sem tud senki minimálbérből megélni, de ezen már változtatni nem tudok. 2006 elött kint dolgozott Németországban talán onnan tud valami jövedelmet igazolni és lehet azt mondani hogy azt élte fel. Ez az ellenőrzés felfogható vagyonosodási vizsgálatnak? Mi ilyenkor az eljárási menet? Ott fogják az anyagot és majd vizsgálódnak és jönnek a kérdéseikkel? Mire érdemes felkészülni?

A levélben benne van, hogy az ellenőrzés megkezdésének időpontja az értesítés kézbesítésének időpontja, ha az önellenőrzés nyilvántartásba vételi időpontja az önellenőrzési nyomtatványon az átvétel elötti időpont akkor megcsinálhatom az önellenőrzést? Találtam egy hibát amit helyre szeretnék rakni.(nem jelentős nem oszt nem szoroz, de ez miatt ne tudjanak kekeckedni).

Várom a válaszokat és a tapasztalatokat!

 

 

 

 

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. márc. 05, 2010 9:34 am

Szia!

Nekem már volt ilyen ellenőrzésem. Az "adókötelezettségek teljesítésére " irányuló ellenőrzés nem tartalmi hanem leginkább formai. Egyszerűen megnézik, hogy van-e könyvelése, be adta-e az összes bevallást, van-e leltárja, tárgyieszköz nyilvántartása, útnyilvántartása, szoros elszámolású bizonylatok nyilvántartása, és minden olyan analitika és kimutatás amire az EV kötelezett. Tehát érdemes minden ilyet összeszedni, a bérrel kapcsolatos papírokat is. Nálam évenként megnézte meg vannak-e a papírok, tartalmilag nem vizsgált semmit. Természetesen jobb ha felkészülsz arra is ha kérdez valamit ne érjen váratlanul, de ne izgulj, biztosan  rendben lesz minden.

üdv:tepimail     

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: tiba6 » pén. márc. 05, 2010 9:46 am

Szia!

Velem is ugyanaz történt, mint amit tepimail írt. Annyit néztek meg, hogy a könyvelés, az alapjául szolgáló bizonylatok, az analitikák, nyilvántartások megvannak-e, illetve hogy a bevallásokban szereplő fizetendő összeg és a tényleges befizetés összhangban van-e (mintha ezt az irodájukban nem látnák....). De semmi belső tartalmat nem vizsgáltak. Két napig voltak nálam. Semmi lényeges kérdést nem tettek fel. És hál' Istennek, megállapítás nélkül mentek el. Ne izgulj, minden rendben lesz!!!!

Üdv.: tiba6

tiba6
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. márc. 05, 2010 9:55 am

Az önellenőrzést beadhatod, ha ég van időd. De arra vigyázz, hogy be is legyen fizetve határidőre, mert különben sz@rt sem ér...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: Mzita » pén. márc. 05, 2010 10:02 am

A levelet február 26-én vette át, és március 17-én kell vinni az anyagot, így belefér az időmbe az önellenőrzés.

Gondoltam, február 24-vel nyilvántartásba veszem az önellenőrzést és a  jövő hét elején beadom az önellenőrzést és befizetettem a különbözetet, így még a 15 napon belül meglesz a dolog.

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. márc. 05, 2010 10:05 am

Így jó lesz.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: Mzita » pén. márc. 05, 2010 10:13 am

Köszönöm a válaszaitokat egy kis megnyugvást hozott, remélem igazatok lesz és csak ennyiről szól a dolog. Sajnos nagyon problémás ez az emberke, de mivel jó ismerősöm igen a "szívemre" veszem a dolgait(nem vagyok elég kemény ehhez a szakmához). Csak még azt nem értem, hogyha 2006 óta egyéni vállalkozó akkor miért kérték a 2004 és 2005 év anyagát is?

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat.

 

Zita

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. márc. 05, 2010 10:18 am

Gépelési hiba lehet a 2004.... Vagy csak az akkori SZJA bevallásaira kíváncsiak... (Nehogy a végén átcsapjon vagyonosodásiba az ügy..)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. márc. 05, 2010 11:34 am

Általában nem egyénre szóló levelet szoktak kiküldeni, mindenkinek ugyan azt a sémát küldik. 2004-2009-ig (öt év), ebbe az idő intervallumba minden ellenőrizhető belefér. Ha könyvelője vagy te csak 2006 óta (amióta EV) tudod bemutatni az anyagát, a megelőző időszak, mint természetes magánszemély nem tartozik rád.  

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EV ellenőrzése 2004-2009

HozzászólásSzerző: Mzita » szer. márc. 17, 2010 12:47 pm

Sziasztok,

gondoltam megosztom veletek a "tapasztalataimat", ma bevittem az anyagot. Az ellenőr azt mondta, hogy kockázatelemző program dobta ki az emberkét vizsgálatra, amin megdöbbentem, hogy ki volt gyűjtve róla minden, ingatlan, autók, azt is tudták, hogy hitele van a lakására, és még a feleségét is megnézték!!! Mondta az ellenőr, hogy a feleség elmúlt 5 évi adóbevallásai közül az egyikben 341 Ft eltérés van a bevallás és a kifizetők által szolgáltatott adatok között, én erre mondtam hogy kb ekkora kaliberű emberek is. Hát most várom hogy mi lesz, de azt már mondta, hogy a lakás hitelszerződését és az eladott gépjárművek(15-20 éves autók) adásvételi szerződését is bekéri. Rákérdeztem hogy ez most vagyonosodási vizsgálat-e, de azt mondta hogy nem, átnézi az anyagot amit bevittem és majd meglátja, hogy "érdemes"-e átadni más osztálynak. Hát erre nem számítottam, mint a hozzászólók írták azt gondoltam megnézik, hogy tényleg van-e könyvelés, bevallások, mindenféle nyilvántartások, de a felkészültség alapján megijedtem, hogy mi lehet ebből még. Cs  

 

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég