Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóbüntetés átvállalása

Egyéni vállalkozók

Adóbüntetés átvállalása

HozzászólásSzerző: agromokus » szer. márc. 03, 2010 4:18 pm

Nem tudom, de itt vagyon nagy mellébeszélések vannak. Nekünk még azt mondták, hogy ha nem fizeti ki, akkor a fizetéséből vonják le....de ebből sem tapasztaltunk semmit. 

A másik része pedig az, hogy felhívtuk a levélben jelzett embert a behajtási osztályról, de ő még csak nem is látta azt a levelet, és azt sem tudta kiről van szó vagy miről.

 

A másik fele pedig, hogy ha pert is nyerek ezzel az emberrel szemben, és nem tud vagy nem akar fizetni, akkor mi történik? Hogy juthatok utána a kártérítésemhez?

 

Illetve ha úgy döntünk, hogy kifizetjük, és majd peres útra visszük, akkor lehet kérni részletfizetést vagy méltányosságit? 

agromokus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Adóbüntetés átvállalása

HozzászólásSzerző: Budainé » szer. márc. 03, 2010 4:32 pm

Gondolom, van másolatod a jegyzőkönyvről, és a nyilatkozatról. Ne telefonon próbálkozz, hanem vidd be személyesen, és akkor talán többet tudsz.

Próbálkozzatok a méltányossági kérelemmel is.

Amennyiben a bíróság megítéli a követelésedet, és nem fizet, akkor bírósági végrehajtást kérhetsz, a végrehajtó fogja behajtani valami módon. (munkbérből letiltás, vagyontárgyak stb)

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóbüntetés átvállalása

HozzászólásSzerző: Irén mama » szer. márc. 03, 2010 4:40 pm

Agromokus

Azt azért nem értem, hogy nem volt furcsa, hogy soha nem kellett semmilyen adót befizetni.

Ha más nem akkor ez feltünhetett volna. A lényeg az, hogy az adót a vállalkozónak kell mindenképpen befizetni, akkor is ha a bevallást az ismerős soha nem adta be. Nyilván az uj könyvelő visszamenőleg

rendesen lekönyvelt mindent és megállapitotta  a befizetendő adókat és járulékokat.

Erre lehet részletfizetést kérni, hivatkozva a készült jkv-re. Ennek a jkv-nek egy példánya hol van ??

Megfelelő szociális indokkal a személyi jöv. adóból törlés is kérhető. Járulékból azonban nem!

Szerintem csak a birság, és a végrehajtás költsége terheli csak az álkönyvelőt.  

Ismét be kellene menni a végrehajtási o-ra, nem kellene megvárni a következő lépésüket, és

ismét  átbeszélni mit lehet tenni, a jkv -et valaki leirta, azt megkeresni. A jogszabályi keretek közt

a végrehajtási o.-on megadnak minden segitséget, hogy az ügy valahogy megoldódjon, csak 

el kell menni és megbeszélni mit lehet tenni.

Sok sikert. Üdv. Irén

 

Irén mama
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Adóbüntetés átvállalása

HozzászólásSzerző: agromokus » szer. márc. 03, 2010 4:49 pm

 

Kedves Irén!

Ön valamit félreértett, vagy én nem voltam érthető. A járulékok be voltak fizetve. A büntetést azért adták, mert a hölgy nem nyújtotta be interneten a bevallást.

 

Akkor nincs más megoldás, mint ultimátumot adni a hölgynek, hogy eddig van ideje rendezni a hátralékot, és ha nem teszi, akkor megtesszük a feljelentést. Sajnos hazudozik össze-vissza, állítása szerint befizette....

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

agromokus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Adóbüntetés átvállalása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 03, 2010 4:54 pm

Ha az illető nem tud fizetni, akkor sehogy. Ha nem akar fizetni, akkor lehet kérni majd ellene bírósági végrehajtást jogerős bírósági ítéletre alapozva.

Fizetési könnyítést lehet kérni, a kérelem benyújtása utáni naptól szünetel a végrehajtás, de az előzmények miatt kétséges, hogy helyt adnak-e a kérelemnek. Legerősebb érvnek az tűnik, hogy az adó megfizetése rendben megtörtént, "csak" a bevallások benyújtása nem, valamint hogy a megélhetést súlyosan veszélyezteti a megfizetés (csakhogy az autó ott van...)

(Egyébként az tényleg lehet, hogy befizette, csak a behatjtási osztályig nem jutott el, vagy rossz helyre könyvelte valaki valahol. Vagy késve fizette be, ezért átkerült a behajtási osztályra. Ha befizette, mutassa meg a csekket.)

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóbüntetés átvállalása

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szer. márc. 03, 2010 10:58 pm

Mindenképpen javaslom, hogy adjanak be egy kérelmet, méltányosságra hivatkozva, és leírva a körülményeket. Csatoljanak hozzá minden iratot ami igazolja Önöket. Szerintem van esély a bírság mérséklésére!
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég