Adófórum

Adózási és számviteli információk

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

TAO

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: sz.ili » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mi az átvezetési kérelem teljesítésének az időpontja. Szerintem azon a napon kell teljesítettnek tekinteni az adóra történő átvezetést, amikor a 0717-es nyomtatvány feladásra került. Az adó folyószámlán pedig azzal a dátummal ismerik el, amikor ők feldolgozzák, amire 30 nap áll rendelkezésükre. Ez a kérdés a társasági adó feltöltésének a szempontjából érdekes. köszi a választ sz.ili

sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. feb. 28, 2007 3:52 pm

Az adóhatóság a hibátlan bizonylat
alapján a kiutalást 30 illetve (500 ezer
forintot meghaladó ÁFA visszatérítés
esetén) 45 napon belül teljesíti. Ezen
határidô kezdô napja a bizonylatnak az
adóhatósághoz történô beérkezésének
napja. Amennyiben a bizonylat csak az
adózó által javítható hibát tartalmaz,
errôl az adózó értesítést kap. Ilyen esetben
az adóhatóság által teljesítendô kiutalásra
rendelkezésre álló határidô a
bizonylat kijavításának napjától kezdôdô
30 illetve 45 nap
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. feb. 28, 2007 3:57 pm

Szia! Szerinten a teljesités időpontaj az Átvezetési kérelem beérkezési időpontja. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: sünci » szer. feb. 28, 2007 5:09 pm

A folyószámlán a feldolgozás dátumával fogod látni, de telefonos érdeklődésemre már többször megerősítették, hogy nem szabhatnak ki bírságot, ha időben került beadásra az átvezetési kérelem. Ezt persze csak akkor tudod igazolni, ha már elektronikusan nyújtottad be magát a kérelmet is (legalábbis én már hallottam olyat, hogy a postai feladóvevényt nem fogadták el bizonyítékként, annak ellenére, hogy az illető cégnek még nem volt elektronikus regisztrációja).
sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. feb. 28, 2007 6:02 pm

A postai feladóvevényt el kell fogadniuk igazolásként, max. a feladásra rá kell számolni a postai átfutási időt, mert az apeh-hez történő beérkezés napja az irányadó.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. feb. 28, 2007 6:36 pm

Sziasztok! Szerintem is elfogadja a 0717-nél. mert ott már a folyószámlán látható adótúlfizetésekből történik. Az Áfá-ról való átvez.-nél (tudom ez nem 17-es) viszont azt mondták 45 nap, mert a kifizetés előtti ellenőrzés után vagyok csak jogosult az átvezetés érvényesítésére. Az addig járó járulékokat fizessem be. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 28, 2007 6:40 pm

Sziasztok!

Szerintem az átvezetési kérelem teljesítésének nincs előre megmondható, konkrét időpontja, mert az ART és a Közigazgatási hatósági eljárásról szóló törvény ( 2004.évi CXL. tv) úgy rendelkezik, hogy az államigazgatási ügyintézési határidő a hatósághoz történő beérkezés napjától számított 30 nap.

Ahogy Sünci is írja a folyószámlán a feldolgozás dátuma jelenik meg. Pótlékot kiszabni nem lehet, mert nincs pótlékalap. Abban azt gondolom ha pl. a feltöltési kötelezettséget teljesítem így, akkor ott  csak akkor állja  meg a helyét az átvezetési kérelem, ha pl.: december 20-án legkésőbb az adott adónemen van a pénz, tehát lehet, hogy ótlék nincs, de múlasztási bírság lehet.

Üdv: P.Zsuzsa

 


 

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 28, 2007 6:43 pm

Bocsi, az kissé "értelmetlen" fogalmazásért, de remélem azért a hozzászólásom lényege kivehető.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: kata1012 » szer. feb. 28, 2007 7:50 pm

 

 

 

Ha az adófolyószámládon volt olyan túlfizetés amely fedezetet nyújtott az átvezetésre, akkor szerintem a feladás dátumát figyelembe kell venni. Nem lenne logikus, ha a gyakorlatban mást alkalmaznának az átvezetési kérelem esetében, mint az egyéb bevallásokra. Az egyéb bevallások esetében a bevallási határidő napjának 24 órájáig ha feladásra került a bevallás akkor azzal a nappal rögzitésre került. Én biztos, hogy érvelnék vele.

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetési kérelem teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: sz.ili » pén. márc. 02, 2007 7:36 am

Sziasztok! Köszönöm a hasznos válaszokat. Nekem is ez volt a meglátásom. Csak amikor az APEH ügyintézővel beszéltem, elutasító és arrogáns volt, és elbizonytalanított. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron