Adófórum

Adózási és számviteli információk

tárgyi mentes melletti áfa

ÁFA

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok. Van egy tárgyi mentes adóalanyom. Biztosítással foglalkozó alkusz cég. Év közben a telefonszámlát kiszámlázta a használók felé teljes egészében Most készítem az áfa bevallását. Úgy tudtam, nem kell ezért bejelentkeznie az áfa körbe, hanem a bevalláson jelölöm, hogy mentes státusza melletti adókötelezettsége keletkezett. Igen ám, de ha beixelem, nem engedi levonni az áfát. Amit a telefonszámlák alapján szeretnék levonni. Gyakorlatilag nulla áfa keletkezett volna.

Évekkel ezelőtt már volt rá példa, hogy ennek a cégnek áfa bevallást készítettem, mert eladott egy tárgyi eszközt. Akkor nem volt gond.

Most mi az, amit rosszul tudok?

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » szer. feb. 24, 2010 1:09 pm

Szia!

 

Lehet, hogy rossz úton vagyok, de ha mentes (1-es adószám), akkor nem kell áfásan kiszámláznod, és nem is vonod le. 

Amennyiben 2-es az adószáma, és tevékenység mentes, akkor megosztod, de szerintem akkor nem kell x-ni. 

Várd meg a többieket is!

 

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: mátéedit » szer. feb. 24, 2010 1:52 pm

1-es az adószáma. A biztosításközvetítés áfa mentes, a telefon pedig továbbszámlázta. Az éves árbevétele 42 millió Ft. a mentesből. Áfásan számlázta a telefont, csak én úgy tudtam, hogy a telefontovábbszámlázás miatt nem kell bejelentkezni áfa körbe.

Nem tudom, most mit tegyek.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » szer. feb. 24, 2010 1:58 pm

Szia

Nálam is van egy ilyen cég. Nekem egy továbbképzésen azt mondta egy oktató, hogy a céges telefon továbbszámlázását nem kell áfásan kiállítani, mert a biztosításközvetítés a tevékenység jellegére tekintettel adómentes, a telefonszámlázást pedig kezelhetem alanyi adómentesként az éves 5 milliós határig.

Úgyhogy mi (én) így oldottuk (tam) meg a helyzetet, a telefonszámlák áfáját nem vonom le, a továbbszámlázást alanyi mentesként kezelem.

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 24, 2010 3:34 pm

Sziasztok!

Elő kellene venni az ÁFA bejelentkezés történetet. A tárgyi mentesség az egy tevékenység mentessége, az alanyi mentesség pedig válalsztható azon tevékenységekre évi 5 MFt-ig( évközi kezdés esetén arányosan) amelyek egyébként ÁFÁ-sak lennének.

 Az  1-es adószám esetén 2 dolog lehetséges: vagy azt mondta, hogy kizárólag lánykori nevén tárgyi mentességet válasz vagy az egyéb tevékenységre az alanyit választotta a cég. Ha ez a helyzet akkor a telefon számlán jogtalan az ÁFA továbbhárítása ill. a bejövő számlából sem vonható le.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. feb. 25, 2010 7:26 am

Köszönöm az eddigi segítséget. 1-es adószám, mert TÁRGYI mentes a bejelentkezés. A telefontovábbszámlázást ezért áfáztuk.

Egyébként a 42 millió tárgyi menets bevétellel az alanyi mentes határt is túllépné, nem? Az is beleszámít az alanyi határba? Én úgy tudom, igen.

Nem tudom, mit csináljak.

Hogyan tegyem rendbe?

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. feb. 25, 2010 8:49 am

Az előttem szólókkal értek egyet, akik azt mondják, hogy a telefont nem lett volna szabad áfásan továbbszámlázni, mivel a tevékenység jellegét tekintve áfamentes. Ha a cégnek nincs /és a te esetedben nincs/ áfaköteles tevékenysége, akkor minden tranzakció áfamentesen történik.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: Budainé » csüt. feb. 25, 2010 8:58 am

A telefonköltség továbbszámlázása szerintem nem lehet tárgyi mentes, változásbejelentőt kellett volna küldeni az APEH-nak az ÁFA státusszal kapcsolatban.

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: miki7508 » csüt. márc. 11, 2010 4:32 pm

Nem lehet - mint biztosításközvetítést - kiegészítő szolgáltatásként, áfa mentesen számlázni? Emiatt szerintem nem lesz áfa-adóalany a cég, és ekkor nem vonatkozik rá az áfa törvény X. fejezetében foglaltak. Azt lehet tudni, hogy mi a jogalapja a kiszámlázásnak? Miki
miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

tárgyi mentes melletti áfa

HozzászólásSzerző: Budainé » pén. márc. 12, 2010 8:13 am

Ezzel meg az a baj, hogy nem a szolgáltatást igénybevevők felé számlázzák a telefonktsg-et, hanem a szolgáltatást nyújtók felé.(gondolom ) Ha ez nem így lenne, akkor a kiegészítő, kapcsolódó szolgáltatás valóban felvenné a fő szolgáltatás ÁFA mértékét.
Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron