Adófórum

Adózási és számviteli információk

NY vagy 1008M

Elektronikus bevallás

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: béci » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A tag két cégbe személyesen küzremüködik, de csak az egyik cégböl vesz fel jövedelmet. Erröl add be 1008-at, a másik cégröl adjon be 1008 M-et nullásan a D blokk kitöltéséve, vagy beadhat NY-et ?

              Béci

 

 

béci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: Adrienn28 » szer. feb. 10, 2010 10:38 am

Szia!

 

Abból a cégből ahonnan vesz ki jövedelmet, ott bevadja a 1008, a másik cégre be adhatja az NY-est, egész évre vonatkozólag.

 

Adrienn

Adrienn28
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: mexen » szer. feb. 10, 2010 5:30 pm

Szia

Megerősítem Adrienn28 válaszát, bár az egész évre történő előre benyújtást nem tenném. Kitudja hpgyan alakul. Én havonta adom be az NY bevallást.

mexen
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: béci » szer. feb. 10, 2010 8:48 pm

Ezzel 2009-re egyetértek, de akkor miért kell kitölteni, hogy, ha a másik cégben fizetem a járulékot?

Ha NY-t adok be akkor nem látják, hogy melyik cégbe fizetem meg a járulékot!

Ez okoz nekem problémát.

          Béci

béci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. feb. 13, 2010 11:44 am

Sziasztok!  Tegnap megint beszéltem az APEH-hal, mert kb. két hete ígérték, hogy visszajeleznek.. (miszerint adhat-e be valamely adózó NY-et a 1008-ra, ha nincs adó, nincs járulék, de van biztosítottnak minősülő foglalkoztatottja.. illetve ha nem az NY-ről lenne szó, hanem van az adózónak 1008-on bevallanivalója, akkor kell tölteni a nullás adó, járulékos biztosítottnak minősülő személyről M-est nullásan, vagy nem.., vagy egyébként csak én aggódom túl a dolgot, miközben a Tbj. 44.§. -a szerinti adatszolgáltatásra is gondolok..)

Válasz a következő: nem én vagyok túl óvatoskodó, az APEH-ben nem tudtak egyértelmű álláspontra jutni, úgy tudja, hogy a PM fog ebben dönteni.. így úgy érzem, hogy jól tettem, hogy minden személyesen közreműködő tagról töltöttem M-es lapot és a nullás, de munkaviszony, vagy társ.vállalkozás melletti ev-ről is adtam 1058-ast.  

Az APEH-nek adatszolgáltatási kötelezettsége van majd évesen a Tb felé..  én nem szeretném, hogy ha esetleg az derül majd ki, hogy a nullás biztosítottakról is kellett volna adni adatszolgáltatást  (mint ahogy kellett adni róluk is idáig NYENYI-t) , hogy visszamenőleg havonta helyesbítgessek, vagy pótoljak. 

(Én NY-est csak annak adtam be, akinek nincs adója, járuléka és nincs biztosítottnak minősülő foglalkoztatottja sem.)

Nyilván nem muszáj az én példámat követni.  Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. feb. 13, 2010 12:01 pm

A tied is egy megoldás. Valszeg a legóvatosabb, és legbiztosabb. De ha pl. a másodállású ev-nak nincs adata egész évben az 58-on, akkor a nyenyin sem lehet adata. Legfeljebb szép nagy 0-ák, azt meg az NY alapján is lehet tudni...

 

Szerintem annyi történt, hogy az informatikusok belebonyolódtak megint a dolgokba... Mint ahogy pl. az Államkincstár sem tudja az önkormányzati képviselők tiszteletdíjait számfejteni, mert nincs hozzá szoftvere... Próbálnánk meg ezt mi megtenni, hogy szoftberhiányra hivatkozva nem számfejtünk, nem vallunk be... Elképesztő az az anarchia, ami ebben az országban van...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. feb. 13, 2010 12:20 pm

Felesleges havonta beadnod. Ha most úgy látod, hogy nem lesz bevallani valód akkor elég egyszer beadni. És ha pl.  júliusban véletlenül mégiscsak lesz valami, akkor attól kezdve kell beadnod pl. az 58-ast. De akkortól minden hónapban, mégha később újra 0-ás is lesz.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. feb. 13, 2010 12:33 pm

Szia Szedlecsek!  Igen az ilyen ev-nek nullás lenne a NYENYI is , de ha 2009-ben, vagy azt megelőzően nullás volt, akkor is adni kell 2010.04.30-ig NYENYI-t.  Egy ev-nél még azt mondanám, hogy ha 1058-ra nyilatkozik, ami csak róla szól, ott még minden szempontból rendben lévőnek is kellene lenni az NY-nek..

Ugyanakkor nagy baromság (lenne) az, hogy az ev. szerepeltesse a társasvállalkozás, vagy a munkahelyének az adószámát, ha van járulékfizetési kötelezettsége,

           akinek meg nincs járulékfiz.kötelezettsége, mert lehetséges, hogy nincs a többes biztosítás okén és jövedelem kivét hiányában, annak meg elég az, hogy NY?  és nem kell közölni a másik foglalkoztató adószámát.... .

A 1008-as az viszont kifizetőre, munkáltatóra.. járulékokat tekintve biztosítottakat foglalkoztatókra vonatkozik... tehát nem biztos, hogy rendben van, ha a többes társasvállalkozó, stb.,, aki adott esetben lehet nullás adott foglalkoztatónál, hogy róla "megtörténtnek tekintik majd" az adatszolgáltatást, ha töltődik róla 08M-es lap.

Az viszont szerintem már nincs, hogy ha valaki évközben valamikorra adott 58-ast, akkor azt követően minden hónapban magát az 58-ast kellene adnia..  Ha az NY működhet Tbj. adatszolgáltatásként is, akkor szerintem akár havonta váltakozva is mehetne hogy vagy az 58-as, ha van járulék, vagy az NY-, ha nem olt a többes jogviszonyosnak járulékalapja.  Ami biztos, a főfoglalkozású ev az nem adhat magáról NY-eset.  Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

NY vagy 1008M

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. feb. 13, 2010 12:38 pm

Ugyanakkor nagy baromság az, hogy az ev. szerepltesse a társasvállalkozás, vagy a munkahelyének az adószámát...

 

Pontosan. A munkahelye ugyanis az 1041-en, és a 08M-en amúgyis folyamatosan lejelenti. Vagy nem tudják megoldani, hogy az adóazonosítóját, mint lekérdezési kulcsot használva, össze tudják vetni a különböző helyekről kapott adatokat??

 

Szerintem ez egy olyan adat, amit január 01-től az Art-be is bekerült új szabály - az APEH a rendelkezésére álló adatokat nem kérheti, csak  az azonosításhoz szükségeseket - miatt törvénysértő is a nyomtatványon. Mint ahogy pl. sz SZJA bevallásokon, a 08M-eken a születési adat, anyja neve, állampolgárság, TAJ-szám, féfi vagy nő, stb. bekérése is. Elég lenne a név és az adószám/adóazonosító.  Legalábbis ha az APEH-re is vonatkozna a törvény...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron