Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kapcsolt vállalkozás??

Számlázás

Kapcsolt vállalkozás??

HozzászólásSzerző: kicsianti » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Tudom e témában már sok írás született, mégis bizonytalan vagyok.

Adott két cég:

A cég Apa 3%, Fiú 97% tul.hányaddal és szavazati joggal rendelkezik. A cég társasági adó szerint adózik!

B cég Anya 50%, Lány 50% tul.hányaddal és szavazati joggal bír. B cég evás.

C cég Anya 100% = egyszemélyes Kft Még társasági adóval adózik, 2011-től lenne evás.

B cég számlázik A cégnek.

C cég számlázik A cégnek.

Ez 2010-től kapcsolt. Oké.

A kérdésem B céggel kapcsolatban, hogy megoldás lenne-e az, ha a B cégből lány kiválik, és egy független, rokoni kapcsolatban nem lévő személy lép a helyére? Megszűnik a kapcsolt viszony? ( ki szeretnénk küszöbölni az eva szankciót, az adóalap korrigálást ) Eva adózásra való jogosultság megmarad a cserével?

Beléphet-e egy új tag egy egyszemélyes Kft-be? GT enged ilyet? Ha pont 50% tulajdonrészt és szavazati jogot szerezne új tag, 2011-től evázhat a Kft-t? Kapcsolt lenne-e C cég A-val?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

 

üdv:kicsianti

 

 

kicsianti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kapcsolt vállalkozás??

HozzászólásSzerző: ticus » szomb. jan. 23, 2010 8:51 pm

Szia!

Szerintem ha B cégbe a lány helyett a családtól független személy lép be, akkor megszűnik A és B között a kapcsolt vállalkozási viszony feltéve, hogy a B cégben anya nem rendelkezik többségi befolyással (pl.lehet más értékű a szavazati jog, vagy a vezetők kinevezésének joga, a társasági szerződés értelmében). Az EVÁ-s jogosultság megmarad, mert nem szerez az új tag 50%-ot meghaladó szavazati jogot biztosító részesedést.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég