Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV tevékenységi kör változás

Egyéni vállalkozók

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: advice11 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Válaszadók!

 

EVA-s EV (főállású) nem főtev.köre válatozna (töröltetni kellene egy párat). Úgy tudom nem kötelező váll. igazolvány kiválátása a jövőben. Ez esetben hogyan lehet ezt intézni, mi legyen a régi igaolvánnyal? Melyik nyomtatványon kell jelenteni ezt az APEH felé?

2. 10NY-on kell jelölni dén is ha a 1001-en és 1008-on nincsenek adatok?

 

Köszönöm a válaszokat,

 

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. jan. 18, 2010 3:29 pm

Hello!

1. 2010, januárjától a változásbejegyzéseket a magyarország.hu-n keresztül a regisztrált személy (általában a könyvelő) adhatja be, az személyes ügyintézést nem igényel. A magyarország.hu-n van róla egy részletes tájékoztató és mindenkinek azt a községi vagy városi nyomtatványt kell letöltenie ahova tartozik.

2. Igen ismét lesz 10NY nyomtatvány és ott kell jelölni, ha valakinek nincsen 1008-ra meg a 1001-re adata.

Remélem tudtam segíteni.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » hétf. jan. 18, 2010 4:03 pm

Szia!

Az APEH felé a 10T101E Változásbejelentő az egyéni vállalkozók részére 10T101E-B01 lapján kell jelenteni a Főtevékenység változást U/M és az Egyéb tevékenységek változását U/T/M.

A vállalkozói igazolvánnyal kapcsolatban Tica leírta mit kell tenni annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy a regisztrált személy nem biztos, hogy a könyvelő, csak akkor ha az okmányiroda felé is regisztráltatta magát hogy eljár a vállalkozó nevében. Ellenkező esetben a vállalkozónak kell eljárnia saját nevében és ügyfélkapus regisztrációt kell igényelnie hogy legyen saját jelszava. Természetesen a könyvelő segítségithet neki az ügyintézésben.

A régi igazolványt meg kell őrizni akinek van, mert ha szünetelteti az egyéni vállalkozói tevékenységét akkor le kell adnia.

Üdv. Olga

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: ildibf » hétf. jan. 18, 2010 5:17 pm

Szia,

Nem tudom néztétek-e a 10T101E lap B01 lapján az Egyéb tevékenységek változását?

Itt az 1-est vagy a 2-est kell választani? Mert én nem tudok közte különbséget tenni:

1-es: nyilvántartásba vett egyéni vállalkozóként végzett tevékenység

2-es AZ Szja tv 3 § 17.pontja alapján egyéni vállalkozóként végzett tevékenység: 

A 17§ pedig az egyéni vállalkozó fogalmát írja el: ránk az a/pont vonatkozik: az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló törvény szerinti egyéni vállalkozói nyilvántartásban szereplő magánszemély,az említett nyilvántartásban rögzített tevékenysége(i) tekintetében

Ha mindegyik igaz, akkor melyiket kellene  választani?

 

AMÚGY AZ OKMÁNYIRODA BE FOGJA KÉRNI A VÁLL.IGAZOLVÁNYT TEVÉKENYSÉG VÁLTOZÁSA ESETÉN IS.

 

Ildi

ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: ildibf » hétf. jan. 18, 2010 5:24 pm

Az előző kérdésem tárgytalan: csak az 1-est fogadja el, a kettesnél kéri a működési engedély számát.
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: advice11 » csüt. feb. 11, 2010 11:26 am

Kedves Olga!

 

Köszönöm válaszod.

Kérdésem az, hogy ha kitöltöttem és elküldtem az okm. irodai vált. bejentőt, az APEH-nak is küldhetem azonnal? Vagy az okm. iroda válaszát meg kell várnom?

Ha le kell adnom az igazolványt, hogy igazolom majd magam pl. ha szlatömböt kell vennem?

Üdv,

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. feb. 11, 2010 11:44 am

Szia advice11

Bejelenthetd az APEH-nak Ha leadtad a vállalkozói igazolványodat utána a nyilvántartási számmal igazolhatod hogy egyéni vállalkozó vagy. Az utolsó előadáson amin voltam azt mondták hogy a nyomtatványkereskedőket is értesítik a változásról. Nem tudom ez megtörtént-e, vagy még ragaszkodnak a vállalkozói igazolványhoz.

Üdv. Olga

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EV tevékenységi kör változás

HozzászólásSzerző: advice11 » szomb. feb. 13, 2010 10:30 am

Kedves Olga!

 

Elküldtem az ügyfélkapunk az okm.irodának és az APEH-nak is a dokumentumokat. Az okmányiroda fog küldeni valami visszaigazolást, ha igen postai úton vagy elektronikusan?

A váll. igazolványt mikor kell leadnom az okmányirodában?

Köszönöm válaszod!

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 134 vendég