Adófórum

Adózási és számviteli információk

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

TAO

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy felszámolás alatt álló cégnek a pénztár egyenlegét át kellett utalnia felszámolónak. Az utalást egy másik, működő cég bankszámlájáról utalta el. Még szerencse, hogy a közleményben hivatkozott az ügyszámra.
Azt javasoltam, hogy jegyzőkönyvet írjanak, hogy téves utalás történt(a felszámoló nem fogja visszautalni a pénzt), és bank-pénztár mozgásra könyvelem. Nem jutott más eszembe. Jó ez így, vagy van valami más megoldás?
Köszönettel: P.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jan. 06, 2010 2:42 pm

Szia!

Úgy biztosan nem jó. Így a felszámolás alatt álló cégnél az a pénz ott van (vagy a pénztárban, vagy inkább a bankszámlán, ha a pénztárból befizették). A felszámolóval mindenképpen meg kell beszélni szerintem, hogy mi legyen. 

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » szer. jan. 06, 2010 3:47 pm

csak az a baj,hogy a felszámolás alatt álló cég bank számlája már akkor sem élt. A felszámoló meg amióta megkapta a pénzt, azóta nem jelentkezett. Akkor 1 hetet adott, hogy befizessék, aztán meg "eltűnt".
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jan. 06, 2010 3:52 pm

Most mit aggódsz? Én másfél éve hajkurászok egy felszámolót, de nem bírom utolérni.. Addig is amíg sikerül, küldözgetem befele a 0-ás bevallásokat. 6. éve tart az ügy... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jan. 06, 2010 3:58 pm

Akkor a bankból könyveld egyéb követelésre, téves utalásra való hivatkozással. A felszámolónak meg küldj tértivevényes ajánlott levelet, amiben leírod mi történt, és kéred, hogy rendezze a dolgot, mert az a pénz más vállalkozásé.

Vagy a felszámolás alatt lévő vállalkozás fizesse be a tévesen utaló cég bankszámlájára a pénzt, és egy feljegyzést adjon róla, hogy miért fizette be (pénztári pénzkészlet utalása felszámolónak). 

A felszámolónak történt utalást könyveld átvezetési szlára, majd amikor a felszámolás alatt lévő ügyvezető befizet, a bevételt is az átvezetésivel szemben.

 

 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » szer. jan. 06, 2010 9:04 pm

én aztán nem aggódom, addig jó, amíg nem jelentkezik ;-) Csak a téves utalást akarom valahova elrendezni.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Téves utalás felszámolónak, mi a teendő?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » szer. jan. 06, 2010 9:05 pm

Köszönöm, így fogok tenni!
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég