Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tao gyakoriság 0901-en

TAO

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!  Belecsavarodtam...Már beküldtem egyet...., de most elbizonytalanodtam...

Szerintetek a Tao előleg-feltöltés gyakoriságát a 0901-en hogy kell jelölni?

  • Mindenképpen "E" azaz Éves ?
  • Ha egyéb adónem ben "H" havis, akkor itt is "H" ?
  • Ha egyéb adónemben "N" negyedéves akkor itt is "N" ?
  • Vagy akár Havis, akár Negyedéves, akár Éves egyéb adónemben: DE

                      -Tao előleg FIZ.KÖTELEZETTSÉGBEN  "H" akkor MOST a 0901-ben  is "H"

                     - Tao előleg FIZ.KÖT-ben "N"-egyedése akkor MOST a 0901-ben is "N"

Előre is köszönöm:Napraforgó

 

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 17, 2009 9:33 pm

Szia Napraforgó!

Jó kérdés, ezen én is dilemmáztam, aztán a végén - mivel havis a cég - H-val adtam be. Remélem, jó lesz, mert az ellenőrzés hibátlannak jelezte. Meg még az időszak is problémás volt, de 01.01-12.20-ig fogadta el.

Ha nem jó, az APEH nya...ja ki, miért nem tudnak egyértelmű nyomtatványt csinálni. Meg ha úgyis be van állítva a törzsadatoknál a céghez, hogy milyen bevalló, akkor mi a fészkes fenének kell jelölgetni? Különösen, hogy a feltöltés se nem havi, se nem negyedéves vagy éves, hanem egyszeri alkalom, dec.20-án.

Szóval csókolja meg az APEH a cicám fenekét, már ha megengedi!

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. dec. 17, 2009 9:54 pm

Puszillak Böbe !

A bevallási időszak, ha nem tört az év, akkor biztos hogy 01.01-12.31.-ig van. Én elővettem a tavalyi 01-est, ott "E" évest jelöltem mindenkinél.

De magzavart az, hogy a cégautóknál az volt a hibám, hogy az "E" éves egyéb adónemeseknél itt "N" negyedévet jelöltem. Bár a végén abbahagyták ezt is, mert az egyiknél már nem jelölték hibának, pedig ÉN mentem be az Apeh-hoz a "hibásoknál", mert tudni akartam mi a fészkes fenét rontottam el...de annyi ember volt behíva akkor ez miatt....!!!, hogy szinte nem győzték a javítást.

Amit én beadtam most a Tao-előleg kieg.nél azt "E"-vel jelöltem, pedig egyéb adónemben "H"-avis....

És most megálltam kicsit gondolkodni.....

Üdv:Erzsi

 

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. dec. 17, 2009 9:58 pm

Sziasztok!  Szerintem a bevallás gyakorisága az, ami szerint egyébként '01-es vonatkozásában (egyéb adók) be van sorolva az éven..   

Én időszaknak 01.01-12.31-et írtam, gondolván, hogy egyébként a teljes adóévre vonatkozik a feltöltés.. 

De most megnéztem a kitöltési útmutatót (és ezek szerint jól küldtem el..):

A 0901-01-es lap 14. sorának kitöltése esetén a bevallási időszak kezdő napjaként a 2009.
évi üzleti év első napját, a bevallási időszak utolsó napjaként az üzleti év utolsó napját, a
mérlegforduló napot kell szerepeltetni, függetlenül attól, hogy az éves fizetendő adó
összegére történő kiegészítés, valamint arról a bevallás benyújtásának határideje az üzleti év
utolsó hónapjának 20. napja.

Amennyiben a társasági adóelőleg-kiegészítés bevallási
határideje megegyezik más, jelen bevallásban szereplő, nem éves kötelezettség(ek)
bevallási határidejével, ezeket a bevallási időszak különbözősége miatt nem lehet egy
0901-es bevallásban bevallani. Ebben az esetben a társasági adóelőleg-kiegészítés bevallása
végett külön kell a 0901-es bevallást benyújtani.

-------------------------

Kitöltési útmutató 18-as oldal, ha még figyelembe tudjátok venni. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 17, 2009 10:02 pm

Köszi, már elküldtem. Ezek szerint nem jól, de ha beikszeltem a társ.adó kiegészítést, akkor nekem hibát jelzett, ha dec.31-et írtam be, viszont dec.20-szal hibátlannak minósítétte... 

Na, most aztán nem tudom, jó-e, de legalább időben be van küldve...

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. dec. 17, 2009 10:07 pm

Én meg most, ahogy olvastalak benneteket, lettem ideges, hogy meg se néztem a kitöltésit, vagy valami, fogtam és  délután sutty elküldtem ..  ,de most már legalább így utólag megnéztem. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. dec. 17, 2009 10:12 pm

Szia Melcsi!

Minden tiszta, amit írtál, csak a gyakoriság nem... (mármint nekem nem tiszta).Úgy rémlik, valahol olvastam hogy itt  "E"-t kell jelöni, de nem találom és az is lehet hogy csak álmodtam...

A gyakoriságra nem tudsz valami közelebbi útmutatást ...?

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 17, 2009 10:15 pm

A kitöltésiben írnak arról is, bár kissé zavarosan, de én is azt vettem ki belőle, hogy azt kell jelölni, amilyen bevalló egyébként a cég.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. dec. 17, 2009 10:17 pm

Várjál itt vagyok benne...

A bevallás gyakorisága kódkockában tudja jelölni az adózó, hogy havi; negyedéves; éves
vagy nem rendszeres (tört) időszaki bevallás benyújtására kötelezett. A nem rendszeres
időszaki bevallás alatt az egy napos bevallási időszak megjelölését értjük, amely a kulturális
járulék bevallásánál, aktiváláskor fordulhat elő.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tao gyakoriság 0901-en

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. dec. 17, 2009 10:20 pm

Szia!

Ettől tartottam, hogy valóban az "egyéb" adónem gyakoriságot kell figyelembe venni! De miért nem az ÉVEt vagy miért nem a TAO ELŐLEG FIZ. gyakoriságot? No ezt csak úgy magamtól kérdezem... meg az Apehtól...(és az én józan paraszti eszemtől...)

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég