Adófórum

Adózási és számviteli információk

Általányadó ev.nél

Egyéni vállalkozók

Általányadó ev.nél

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van egy ev.m. Az ELMŰ-vel van szerződése, hibaelhárításra. Költsége nagyon kevés. Gondoltam nem járna-e jobban, ha általányadózó lenne. Nincs időm végigkeresni mindent ezzel kapcsolatban. Kérlek segítsetek abban, hogy milyen fizetési kötelezettségei lesznek, mennyi után. Vagy esetleg ezzel kapcsolatban amit még tudnom illene.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Általányadó ev.nél

HozzászólásSzerző: ettrade » hétf. dec. 14, 2009 12:31 pm

Szia!

Hát sokat nem is kell keresgetni, mivel az SZJA tv. 50. par. - 56. par. foglalkozik az átalányadózással. Szóval meg kell nézned, hogy melyik költséghányad a rávonatkozó és ezzel kell a kalkulációdat számolni. Aztán az ÁFA tv. szerint a bevétele nem lehet 5 M Ft felett. A járulékokat kell még fizetni neki is melynél rá is vonatkozik a piaci tev. szerinti jvedelem meghatározás. Szóval igazából össze kell vetned az idei év bevételét és kiadásait, és annak adóit, majd számold ki ugyan ezt az átalányadóval. A hasonlítás alapján már dönteni is tud arról, hogy melyik éri meg neki jobban. Azt viszont ne várd, hogy bármelyikünk látatlan adatok alapján megtudja neked mondani, hogy a vállalkozódnak mi érné meg jobban. Az idővel ugyanis mindannyian szűkében vagyunk.

ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Általányadó ev.nél

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. dec. 14, 2009 1:09 pm

Szia!

Amennyiben nem nyugdíjasról van szó, akkor a kérdés alapján arra következetek, hogy

60% jövedelem hányaddal számolhat, meg kell nézni az előző és az idei évet, tételes költség esetén hány százalék költséghányaddal dolgozott, ha ez alatta van a 40 százaléknak akkor valószínű, jobban jár az átalányadózással. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Általányadó ev.nél

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » hétf. dec. 14, 2009 1:45 pm

Szia Ettrade!

Köszönöm, de igazából nem azt kértem, hogy helyettem döntsön valaki, mert természetesen én is arra gondoltam, hogy az idei évét összehasonlítom egy lehetséges általányadós megoldással, csak azzal nem voltam tisztában, hogy milyen költséghányaddal lehet számolni. A járulékokat szintén tudom, hogy ugyanúgy be kell fizetnie. A segítséget csak egy pár szavas lényegre kértem, de ettől függetlenül köszönöm, hogy válaszoltál.

 

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Általányadó ev.nél

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » hétf. dec. 14, 2009 1:46 pm

Köszönöm, erre gondoltam.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Általányadó ev.nél

HozzászólásSzerző: ildibf » kedd dec. 15, 2009 4:51 pm

Szia,

A 60 %-os jövedelemhányadot szorozd fel 1,27 -tel, és így kapod meg az adóalapot.

Ildi

ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég